Thai masāža – ar raksturiņu

Putnu melodiskā vīterošana lietus meža zaļajā biezoknī, urdzošs strauts, saules stari, kas spēlējas koku lapotnēs, līdz atmirdz uz ūdens virsmas, atklājot skatienam krāšņu zemūdens pasauli. Lūkojoties šajā dabas radītajā idillē, neizsakāmi skaista jauna meitene smaidot aicina viņai sekot…
Kamēr citur šādu vidi cenšas radīt mākslīgos apstākļos, ir kāda vieta uz pasaules, kur to visu var baudīt dabiski

.
Ir sākusies tūristiem piemērotākā sezona Taizemes apmeklēšanai, kas parasti iekrīt laika posmā no oktobra beigām līdz pat marta sākumam. Kaut gan tiek lēsts, ka turp var doties arī teju visu gadu, protams, rēķinoties ar pavisam atšķirīgo klimatu, tāpēc dažreiz nepieciešams diezgan ilgs laiks, lai pie tā pierastu un justos komfortabli.
Taizemē esot, noteikti ir jāizmēģina taizemiešu masāža jeb Thai masāža. Tas ir gluži tāpat, kā esot Parīzē, uzbraukt Eifeļa tornī vai Ēģiptē apskatīt piramīdas. Vienas no labākajām spa vietām pasaulē atrodas tieši Taizemē, jo šeit pēc miera un harmonijas izslāpuši cilvēki var rast patiesi idillisku oāzi, turklāt par trīskārt zemākām cenām nekā piedāvātajām spa procedūrām pie mums.
Lai izprastu Thai masāžas būtību un kāpēc to izvēlas tik daudz cilvēku, jāaplūko nedaudz vēstures. Tiek uzskatīts, ka tā radusies pirms aptuveni 2500 gadiem un tās dzimtene ir Indija. Pēc tam tā ir mērojusi ceļu līdz pat Taizemei, kur ājurvēdas tehniku un pamatnoteikumus iespaidojusi tradicionālā Ķīnas medicīna.  Lai arī tā radusies Indijā, tomēr pamatus izkopusi Chiang Mai, kas ir Taizemes ziemeļu reģions. Tie, kuri ir nolēmuši praktizēties šajā jomā, parasti dodas uz šo reģionu, lai apgūtu visas nepieciešamās zināšanas.
Thai masāžas atšķirība no Rietumu klasiskās masāžas
Pati Thai masāža neiekļauj relaksāciju atšķirībā no Rietumu klasiskās masāžas. Līdz ar to bieži vien tūristiem, kuri pirmo reizi Taizemē nolēmuši izmēģināt tieši šo masāžu, var būt visai liels pārsteigums. Šī procedūra tiek vairāk uzskatīta par ārstējošu metodi, kas dažubrīd tiek izkopta gluži kā mākslas paveids. Tās pamatdoma – ar masieres palīdzību koncentrēt spēku uz spiedienpunktiem, kuros ir uzkrājusies enerģija, lai pēc tam, tos atlaižot, enerģija vienmērīgi izplatītos pa visu ķermeni. Tā tiek dēvēta arī par Thai jogas masāžu, jo masieris izmanto gan rokas, gan ceļus, kājas un pēdas, lai ievirzītu masējamā ķermeni dažādās jogas pozās (to mēdz dēvēt arī par pasīvo jogu). Tāpēc pirmo reizi varētu šķist, ka procedūra ir pat nedaudz sāpīga, ja ķermenis iepriekš nav radis pie šādām pozām un akupunktūras. Turpretī pēc procedūras cilvēks jūt patīkamu relaksējošu sajūtu visā ķermenī un jaunas enerģijas pieplūdumu.
Tradicionālā Thai masāža tiek veikta uz grīdas. Kaut gan bieži vien salonos, ko izvēlēsities pilsētās, šo procedūru var piedāvāt veikt uz masāžas galda. Tā kā tās laikā ķermenis netiek ieziests ar eļļu, tieša saskarsme ar ādu nenotiek. Veicot masāžu parastākos apstākļos, masieris var palūgt priekšlaikus sagatavot ērtu apģērbu (piemēram, T kreklu un sporta bikses). Salonos var piedāvāt uz vietas sagatavotu apģērbu, kas ir speciāli piemērots šīm procedūrām.
Stāsta Zane, kura tikko atgriezusies no Taizemes:”Thai tradicionālo masāžu biju ieplānojusi kā vienu no sava ceļojuma galvenajām sastāvdaļām! Nāksies atzīties – pirmajā mirklī man šķita, ka masiere ar nodomu spiež tieši uz vissāpīgākajiem punktiem, jo, neskatoties uz meditatīvo atmosfēru, atslābināties tikpat kā nebija iespējams. Toties sajūta, kas pārņem pēc tam, ir vienreizēja. Noteikti gribētu atkārtot šo masāžu regulāri, jo tā palīdz problemātiskajām zonām, kas rodas sēdoša darba dēļ.”
Ierodoties Taizemē, nevajadzētu apmulst no neizsakāmi lielā masāžas vietu klāsta. Uz katras lielākas ielas atrodas mazas bodītes, kur turpat aiz stiklotā loga var redzēt paklājus, uz kuriem cilvēkiem gan piedāvā izbaudīt pēdu, gan galvas masāžu. Nevajag no vietas vienkāršības secināt, ka te masāža varētu būt daudz sliktākā līmenī. Tās ir tikpat kvalitatīvas kā jebkur citur, turklāt par labu cenu, diemžēl tām pietrūkst savas eksotiskās piegaršas. Arī gandrīz visās viesnīcās tiek piedāvāti šie pakalpojumi, bet ir jābūt gataviem uz dažādu apkalpošanas kvalitāti. Tāpēc visieteicamākais būtu viesnīcas recepcijā painteresēties par labākajiem spa saloniem pilsētā, jo tieši tur varēsit izbaudīt to, ko mēdz dēvēt par Thai masāžas eksotiku – gan ar tējas rituālu pirms un pēc procedūras, gan vienošanos par masāžas stiprumu ar masieri, harmoniski radītu vidi un klienta absolūtu aizgādniecību.
Kas jāņem vērā
Ja tomēr cilvēkam ir pastiprināta muskuļu un ādas jutība, ieteicams padomāt par citas masāžas izvēli, jo citādi šī procedūra var izvērsties par visai sāpīgu pasākumu, ko atcerēsities nelabprāt. Tādā gadījumā tiek piedāvātas gan aromātiskās karsto eļļu masāžas, gan divu un četru roku masāžas, kā arī dažādas tā saucamo scrub un body wrap procedūras.
Ņemot vērā, ka darba noslogotības dēļ rodas arvien vairāk dažādu veselības problēmu, cilvēki cenšas plānot braucienus, kuros varētu ietvert arī relaksējošu un ārstniecisku atpūtu. Tiek izvēlētas viesnīcas, kas atrodas prom no pilsētu kņadas, ļaujoties dabas radītajam mieram, kur šādos apstākļos vislabāk nodarboties gan ar Thai masāžu, gan ar meditāciju, gan vienkārši ar savas iekšējās pasaules sakārtošanu.
Daži ieteikumi, ko derētu atcerēties, ja esat nolēmuši izmēģināt Thai masāžu:

  • pirms masāžas nav ieteicams uzņemt smagu barību. Vislabāk atturēties no ēšanas pavisam, bet, ja tomēr ir vēlme, tad izvēlieties vieglas uzkodas, salātus u. c.;
  • ļoti ieteicams uz procedūru ierasties laikus, jo parasti pirms tās veikšanas masieris vēlas pārrunāt jūsu veselības stāvokli un vienoties par masāžas stiprumu;
  • ja kādā brīdī masāžas laikā jūtat diskomfortu, nekavējoties informējiet par to savu masieri.
4 komentāru
  1. Vēl maza piebilde pie tā, kuros gadījumos noteikti nevajadzētu veikt šo masāžu(principā-jebkuru dziedniecisku masāžu): pie onkoloģiskām saslimšanām, vai iespējamas aizdomas par tām, ja ir intoksikācija, pēc operācijām un smagām fiziskām traumām (ideāli nogaidīt apmēram 3 mēnešus),infekciju slimību laikā(arī ādas) un ja ir augsta temepratūra. Sievietēm neiesaka šādas procedūras veikt menstruāciju laikā, jo tajā laikā aktivizējas “izvadenerģijas” un organismam papildus slodzi dot galīgi nevajadzētu.

  2. Ai, man ļoti patīk šī masāža. Galvenokārt tāpēc, ka tiek izstaipīti muskuļi, saglabājas lokanība, jo pašai slinkums :). Arī Latvijā ir iespējama Taizemes masāža, kuru veic taieši, nevis apmācīti vietējie speciālisti (kas daudzos gadījumos protams arī nav slikti, un tomēr 🙂 ). Man patīk salonā Ausekļa 22. 2 6 5 8 9 0 7 9.

  3. Nu, Ausekļa ielas salonā ir pieejamas vairāki veidi masāžam un cenas dažādas. Ķermenim ir vairāk, kā 1h un maksā ~30. Precīzi nezinu, jāzvana jāprasa. Tā, kā ir dažādas akcijas un pastāvīgiem klientiem atlaides, tad nezinu tās cenas tik labi.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.