Tavs PIRMAIS vīrietis – neizdzēšams uz MŪŽU?

Sekss ir katras pašas pārziņā, un sabiedrības uzskatiem mūsu gultā vairs nav nekādas darīšanas. Mēs pašas izvēlamies, kad, kā un, galvenais, ar ko. Piedzīvojumus, pieredzi un baudu meklējot, sastopam visdažādākos vīriešus. Ielaižam tos gan savā gultā, gan dzīvē. Un, iespējams, nemaz neapzināmies, ka katrs partneris kļūst neizdzēšams ne tikai no mūsu atmiņas…
Sievietes savā attieksmē pret partneri bieži vien tiek raksturotas kā tādas, kuras atceras savu pirmo un arī visus pārējos partnerus. Šāds uzskats varbūt valda tāpēc, ka vairāk tiek runāts par sieviešu, nevis vīriešu emocionālo pasauli. Iespējams, tas attiecināms uz sievietes smalko pieeju seksam. Taču varbūt tas nemaz nav sievietes prāts vai emocionālā pasaule, kura atceras detaļas un visus partnerus. Iespējams, tā ir….vagīna!
Sievietei mūsdienās ir tiesības izlemt, ko laist sev pavisam tuvu, kā arī – kad kādu laist pasaulē pašai. Tāpēc, lai gan mūsdienās par bērnu radīšanu domājam tad, kad par to domājam, un ne agrāk, tomēr ir vērts pievērst uzmanību kādai samērā interesantai teorijai. Proti, sievietes pirmais un katrs nākamais vīrietis ietekmē pēcnācēju gēnus. Tas nozīmē, ka katrs, ar kuru esi pārgulējusi bez prezervatīva, atstāj aiz sevis ģenētisko informāciju. Gluži kā visu vīriešu vīrietis Zorro, kurš ar zobenu iecērt neizdzēšamu zīmi – ES te biju. Kā tas notiek? Tēlaini izsakoties, puišiem bērnībā vienmēr paticis spēlēties ar klucīšiem un, izrādās, pieaugot to joprojām dara viņu sperma. Katrs vīrietis ieliek savu klucīti – ģenētisko informāciju. Jo vairāki partneri tev bijuši, jo lielāka un raibāka būs celtne. Tās pat varētu saukt par vagīnas atmiņām.
Samērā interesanta ir šīs teorijas rašanās. 19. gadsimtā, lai jaunizveidotā zirgu šķirne būtu vēl izturīgāka, tos mēģināja sakrustot ar zebrām. Eksperiments neizdevās un tam atmeta ar roku. Taču pārsteigums bija vēl tikai gaidāms – pēc diviem gadiem ķēvēm piedzima mazi, jauki, taču varen svītraini kumeļi. Arī suņu audzētāji zina, ka tīrasiņu kucēni nekad nepiedzims kucei, kura kaut reizi ir ielaidusies attiecībās ar sētas kranci. Pat ja no šā gadījuma sakara nebūs kucēnu, tīras šķirnes pēcnācējus tik un tā vairs nesagaidīt. Šo parādību sauc par telegoniju – gēnu nodošana no attāluma.
Tā nu zinātnieki, balstoties uz dzīvnieku pasauli, nolēma izpētīt, vai gadījumā arī sievietes vagīnā nesaglabājas tur atstātā visu partneru gēnu informācija? Pēc visdažādākajiem pētījumiem pasaulei tika paziņots, ka telegonija ir attiecināma arī uz gudrāko šīs planētas radījumu – cilvēku. Kā izrādījās, pat daudzkārt izteiktākā formā nekā dzīvnieku pasaulē.
Mazliet šokējoši, lai neteiktu, ka neticami. Tāpēc pamatoti var rasties aizdomas, vai teorija par telegoniju kādreiz nav vienkārši kalpojusi par veidu, kā valdīt pār sabiedrību ar mērķi nepieļaut vai izskaust izvirtušu dzīvesveidu? Gluži kā tāds ļoti smalks varas līdzeklis, kas ideāli iekļaujas gadsimtā, kurā dzima šā teorija.
Tomēr ir piemēri, kas pierāda, ka telegonija pastāv. Piemēram, vienam latviešu pārim, kur vīrs ir blondīns un sieva brunete, piedzima bērns ar izteikti rudiem matiem. Vīra neizpratne par redzēto bija tikpat šokējoša uzticīgajai sievai. Vai pamats ģimenes strīdam?
Pašmāju speciālists seksologs Arturs Šulcs atzīst: „Pēc analoģijas ar dzīvnieku pasauli, telegonijas teorija ir daļēji patiesa, un īpaša nozīme ir tieši pirmajam vīrietim. Tajā pašā laikā teorija tomēr ir arī diezgan pretrunīga.”
Lai saprastu pirmā vīrieša nozīmi sievietes dzīvē, seksologs Arturs Šulcs stāsta par pieskārieniem, jo tiem esot viena no lielākajām nozīmēm mūsu seksuālajā dzīvē. No visām piecām cilvēka maņām pieskāriens esot tieši tas, kas saglabājas mūsu atmiņā gandrīz uz visu dzīvi. Jau bērnībā mēs iemācāmies, kāds ir labs un kāds ir slikts pieskāriens. Mēs iemācāmies tos dot un saņemt. Un tiešām dzirdēts, ka sievietes bieži vien nespēj gūt baudu citādāk, kā to sasniegušas pirmajā reizē.
Tātad pirmā reize ir ļoti svarīga turpmākai seksuālajai dzīvei. Seksologs Arturs Šulcs min piemēru, kā par meitenes pirmo aktu domāja senatnē. Izrādās, ka pirmatnējā sabiedrībā jaunavām nevainības zaudēšana bija medicīnisks process, ko veica zinoša sieviete. To darīja tāpēc, lai sievietēm vīrietis neasociētos ar sāpēm vai nepatīkamo un sieviete tiektos pēc vīrieša.
Arturs Šulcs norāda, ka pirmais vīrietis tiešām ir ļoti nozīmīgs un paliekošs sievietes dzīvē. Pirmā vīrieša pieskārieni un attieksme nosaka to, kā sieviete no nevainības zaudēšanas brīža turpmāk uztvers sevi un savu vagīnu, un kā veidosies visa tālākā seksuālā dzīve. Īpaši pirmais paliek sievietes un viņas vagīnas atmiņā ar pieskārieniem. Jo tieši pirmais izveido sievietes attieksmi pret seksu uz visu mūžu. Un pēc tam katrs nākamais jau veido jaunu pieredzi. Interesanti, vai vīrieši to maz apzinās?
Tātad tām, kurām jau ir bērni, nevajag satraukumā skriet pēc bijušo mīļāko fotoalbuma un salīdzināt ar savu bērnu. Jo neviens nevar apgāzt jau izsenis pierādīto pēcnācēju rašanās procesu – bērns rodas no konkrētas (TAVAS) olšūnas apaugļošanās ar konkrēto (TAVA VĪRIEŠA) spermatozoīdu.
Sludināt atturēšanos no seksa nebūt nav mērķis un tas būtu smieklīgi, jo dzīvot bez noteikumiem un tieši tā, kā mums pašām patīk, taču ir tik lieliski. Bet ja nu tomēr no katra seksuālā sakara mūsos kaut kas paliek? Varbūt mana vagīna ir kaut kas daudz vairāk par baudas punktu, un ir vērts lieku reizi aizdomāties, ar ko metamies kopā baudīt gultas priekus?

13 komentārs
 1. Viela pārdomām… Bezmaz jāsaka “žēl, ka vairs neesmu nevainīga”. 😀 Tajā pašā laikā atceros savu pirmo seksa partneri visai blāvi (salīdzinājumā ar citiem), bet par viņa ietekmi uz manu domāšanu, seksuālo gaumi un sajūtām vēl apdomāšu, lai gan šobrīd saskatu tikai atsevišķus sīkus elementiņus, tāpēc man mazliet gribas iebilst par pirmā seksuālā kontakta lielo lomu. Man drīzāk šķiet, ka visietekmīgākais šajā ziņā varētu būt prasmīgākais vai emocionāli tuvākais vīrietis, kā arī “skolotājs”. Kopumā gan gribas domāt, ka viss atkarīgs no tā, kāda veida sakari ir bijuši mūsu pagātnē, līdz ar to arī iespaidu komplekts veidojas katrai savādāks, pat unikāls (ja ņemam vērā varbūtības teorijas likumus).

 2. jā…pilnīgi noteikti varu piekrist šai parādībai,jo pirmā partnera priekšā nevainīgā meitene ir kā balta lapa un tad nu viņš viņai nodod visu savu pieredzi,uzbudināšanas paņēmienus un rada viņai tās sajūtas,kuras pašam vajadzīgas baudas sasniegšanai.

  Es esmu ļoti spilgts piemērs- nevainību zaudēju gadījuma sakarā,bet ar šo vīrieti mums ir saglabājies magnētisks pievilkšanās spēks un jau daudzu gadu garumā esam Tikai fantastiski seksa partneri,jo saderība mums ir ideāla.Mūs nevieno nekas cits kā šī spēcīgā seksa saikne,varam mīēt citus un veidot ar viņiem attiecības,bet tik un tā,kad satiekamies abi kļūstam traki un vienmēr nonākam gultā.

 3. Nja, es gan varu teikt pilnīgi pretējo. Pirmais vīrietis pilnīga izgāšanās, un atmiņas blāvas un nekādas. Kad ieraudzīju pēc tam vēlāk viņu, tā vien gribējās, kā tālāk tikt. Bet varbūt tagad arī neesmu ar to apsēsta un neesmu no tām, kas pēc pusgada rāpo pa sienām, ja nav seksa.

 4. A kā ir tad, ja Tu esi pirmā viņam un viņš ir pirmais Tev? tad jūs viens otru “atkožat”, iemācaties visu jauno, iegūstat to, ko sauc par ideālu saderību un tad viens no otra atvadaties! Vnk tad ejam tālāk un mācam to citiem? Pastāv iespēja, ka kādreiz ceļi atkal krustojās?? 🙂

 5. nezinu kā tas ir ar citiem partneriem un nevaru spriest par to vai ir atmiņas par pirmo vai nē! tā kā man ar savu pirmo jau ir 6 gadu atiecības un 1, 6 veca meitiņa! domāju ka manas atmiņas būtu pārliek spēcīgas!

 6. …seksuālā pievilcība ir svarīga, daudz svarīgāka kā tas likās kādreiz. Tā atver, uzlādē un dod tātu sparu! 🙂
  Pirmais vienmēr ir un paliek pirmais, lai kāds arī būtu bijis un kādas pēdas tas atstājis 😉

 7. Taču skaidri un gaiši ir uzrakstīts, ka tie ir 19.gadsimta puritāņu meli, kas tur vēl daudz ko diskutēt – fizioloģiski tas nav iespējams…tas nozīmē, ka pēķšņi sievietēm ir parādijies vēlviens orgāns – spermas banka? vai arī gribat teikt, ka organisms ir spējiigsi akumulēt svešu DNS un vēlāk to replicēt kā savējo? da bullšits galīgs!!! Tuvākais piemērs dabā man liekas bija kkādi gliemji, vai abinieki, kas tā arī brutāli speciālās kabatiņās uzkrāja spermu nebaltām dienām, bet zīdītāji…? Ja kāds pan iedos linku uz akreditēta zinātniskā žurnāla publikāciju, kas pierāda pretējo – aizvēršos, bet savādāk šitie [cenzēts] aizstāvošie raksti mani tracina!

 8. Stirnai: jā, interesanti – esa rī biju pirmā viņam un viņš man. Un pēc tam izšķīrāmies, tagad nododot iemācīto citiem. Taču liktenis sagādā visādus pārsteigumus.
  Dusmīgajam (viesim): bet ja nu spermatozoīdu iznīcināšanas laikā organisms sev paņem to, kas tam varētu noderēt (šajā gadījumā DNS)? Nekas nav neiespējams. Zinātne attīstās strauji.

 9. Es ticu telegonijai, jo arī manu paziņu lokā ir šāds piemērs.
  Jauns pāris laulībā kopā dzīvoja 5 gadus. Tad izšķīrās. Sieviete apprecējās otro reizi. Pirmā laulībā piedzima meita. Bērniņš bija vesels. Otrā laulībā piedzima zēns. Bērnam bija vilka rīkle. Jaunā ģimene bija nesaprašanā, jo ne vienam, ne otram rados nekas tāds nebija novērots. Toties pirmā vīra rados bija gan vilka rīkle, gan zaķa lūpa, gan bruka. Zinu, ka pirmais vīrs nebija šīs sievietes pirmais vīrietis. Tātad, katrs vīrietis sievietē atstāj savas “pēdas”.

 10. Vai ir kaada metode ar kuras paliidziibu var paarbaudiit cik lielaa meeraa muusu kopeejaa beerna geenus ir ietekmeejusi manas sievas agraakie dzimumpartneri ?

 11. Genetika nav tik vienkarsa, kaa te tiek paraadiits. Nav briinums, ka 19 gs. Galu galaa tad arii beerniem deva opiju, jo redz, tas vinjus nomierinaaja. Taa kaa shis ir absoluuts B.Sh. kas tiek izmantots, lai kontroleetu sievietes. Ja kas, tad arii uzskatiija, ka sievietes no seksa vispaar baudu nevar guut. Un par tiem matiem, kaa var zinaart, ka vienam no vecaakiem taalos rados nav bijusi rudi mati. Un taa ir informaacija, kas reaali glabaajas muusu geenos. Pietam par to komentaaru par slimiibaam.. cik taalu ir iespeejams paarbaudiit savu dzimtas koku?

 12. Viss kas seit ir rakstit ir loti liels piemers tam meitenem kuram vel nav bijis sekss!! 🙂
  Jums meitenes deretu pamacities! :))

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.