Tavi BIJUŠIE – kā ar tiem sadzīvot ŠODIEN?

Katrai no mums šis vārds noteikti raisa dažādas emocijas, iespējams, pat visai spēcīgas. Un reti kura vēl nav uzzinājusi, ko tas nozīmē – gadījumi, kad pirmā mīlestība turpinās, „līdz nāve mūs šķirs”, ir reti un absolūti ekskluzīvi. Bet bijušos mēs atceramies – ar nožēlu, dusmām vai pat naidu vai arī, iedomājoties par pagājušajām attiecībām, pie sevis iesmejamies un klusībā novēlam šim cilvēkam laimi. Ir arī gadījumi kad, cilvēks, ar kuru kādreiz dalīta gulta, zobusuka un vecmāmiņa, vēl joprojām atrodas mūsu dzīvē, nu jau citā lomā. Ej nu saproti, kā ir labāk…

Nekad vairs negribu tevi redzēt!
Diemžēl, lai attiecības uzsāktu, ir vajadzīgi divi cilvēki, taču, lai tās izbeigtu, pietiek ar vienu. Sāpes un dusmas ir neizbēgams šķiršanās sabiedrotais – visvieglāk  mīlestības nodevēju ir ienīst. Ne vienmēr līdz galam saprotam iemeslu, kāpēc viss ir beidzies, paliek milzīga tukšuma sajūta un pie „mēs varam palikt draugi” gribas šo vārdu autoram vienkārši iespļaut sejā. Ne katrs ir tik stiprs, lai viegli tiktu pārdzīvojumam pāri, un mieles bieži vien saglabājas gadiem ilgi – mēs nespējam uz šo cilvēku pat paskatīties vai par viņu kaut ko dzirdēt, pat ja esam laimīgi esošajās attiecībās.

„Tas, kā viņš vienā dienā vienkārši paziņoja, ka mani vairs nemīlot un ka viss ir cauri, bija šausmīgi,” stāsta Evita, „nekad negribu viņu vairs redzēt vai dzirdēt, godīgi sakot, es pat no tā baidos. Man patīk izlikties, ka viņa vienkārši nav un nekad arī nav bijis. Tādā veidā pasargāju sevi no sāpēm. Neesmu pārliecināta, ka, uz ielas satiekot, spētu normāli sasveicināties.”

Zane, kura bijusi iepriekšējo attiecību beigu iniciatore, stāsta, ka, saskrienoties veikalā vai uz ielas, bijušais mīļotais pat nespējot izdabūt elementāru labdien: „Nesaprotu, kāpēc nevar tik daudz kā sasveicināties, it īpaši, ja tajā brīdī esmu kopā ar draudzeni, kuru ļoti labi pazīst arī viņš. Viņa taču nav ne pie kā vainīga!”

Man ir vienalga. Vienalga!
Attiecību beigas var būt arī abu kopīga izvēle, taču dažādu nenoskaidrotu un neizrunātu jautājumu dēļ nepatika un dusmas pret kādreizējo otro pusīti var saglabāties. Kaut arī neviens tiešā veidā nav bijis attiecību pārtraucējs, uz draudzību šeit necerēt.

Valdim bijusī meitene, ar ko viņš izšķīries pēc abpusējas vienošanās, ir absolūti vienaldzīga: „Man ir pilnīgi vienalga, ko viņa dara, un es neinteresējos, kā viņai iet. Zinu, ka viņa strādā lielas kompānijas mārketinga nodaļā, esmu redzējis viņas vārdu ziņās. Ja nevarējām sadzīvot un atrast pietiekami daudz kopīga toreiz, kāpēc lai tas man būtu vajadzīgs tagad.”

Ilze: „Ar bijušo draugu izšķīrāmies vienojoties. Sarunas iniciatore gan biju es, bet viņš kā pragmatisks cilvēks saprata, ka tas ir pareizākais risinājums. Attiecības uz beigām jau bija kļuvušas nebaudāmas, es jutu, ka netieku saprasta un novērtēta, necentos vairs būt uzticīga. Man ar šo cilvēku nav nekā kopīga un attiecības uzturēt necenšos. ”

Šķiršanās ir pārdzīvojums arī tad, ja mīlniekiem abpusēji top  skaidrs, ka kopīga nākotne nav iespējama, – tomēr esat kļuvuši  viens otram par daļu no paša, dienas un pat ģimenes. Pierasto attiecību modeli nav tik viegli pārveidot par citu, tāpēc bieži vien, lai izvairītos no neveiklām situācijām, pāri izvēlas vairs netikties.

Kad pagātne nesadzīvo ar tagadni
Attiecību laikā mēs lēnām apaugam ar otrās pusītes izteicieniem, rakstura iezīmēm un interesēm, vienlaikus arī dziļi ieejam viņa draugu kompānijā un ģimenē. Brīdī, kad attiecības beigušās, tas var samilzt par lielu problēmu. Ko tad, ja jūs viens uz otru nevarat pat paskatīties, bet vecmāmiņa uz jubilejām spītīgi aicina arī tavu bijušo un draud apvainoties, ja viņš neieradīsies?  Vai arī – ko darīt, kad tuvam jūsu kopējam draugam ir kāzas un par vedējiem viņš noteikti grib redzēt tieši jūs abus?

Šīs situācijas tieši tikpat nepatīkamas ir arī draugiem un ģimenei. Kā viņiem tagad rīkoties – ja vienā un tajā pašā vakarā jūs abi esat nolēmuši viņus ielūgt pie sevis ciemos, kuru izvēlēties? Vai arī – kuru no jums neaicināt uz kopīgo ballīti?
Līga stāsta: „Situācijas, kad pašķiras divi tuvi draugi, ir neciešamas. Abas puses to vien vēlas, kā runāt par otru sliktu un noskaņot pret viņu,  bet tu paliec pa vidu kā tāds muļķis, jo mīli abus un izvēlēties puses ir pēdējais, ko tu gribi darīt.”

Liene: „Man vienmēr jādomā, vai drīkstu uz ballīti aicināt savu tuvu draudzeni, vai tur nebūs mans brālis, kurš netiek pāri šīm attiecībām. Un pēc tam vēl draudzenei jātaisnojas, kāpēc viņa nebija aicināta. Tas ir ārkārtīgi apgrūtinoši.”
Tieši šo problēmu dēļ pāri dažreiz nolemj nešķirties – sak’, jā, problēmas mums ir  un ne mazas, bet ko tad teiks ģimene un kā mēs sadalīsim draugus? Taču mūžību esam bijuši kopā.  

Pozitīvā pieredze
Protams, ne viss ir tik melnās krāsās. Ir arī pietiekami daudz lielisku piemēru, kur cilvēki arī pēc attiecību pārtraukšanas spējuši saglabāt lieliskas attiecības un ir viens otra dzīvē neaizvietojami kā draugi.

Kā saka Renārs, ja ar cilvēku bijušas ciešas attiecības, mīlestība kaut kādā līmenī vienmēr saglabājas. „Tas, ka attiecības ir beigušās, nenozīmē, ka tajā cilvēkā vairs nav īpašību, ko esi mīlējis. Rūpes un prieks satiekoties paliek. Vienīgi tagad es priecājos, kā aug viņas sīcis.”

Aiga: „Ar bijušo esam ļoti labi draugi, es vienmēr viņam piezvanīšu, ja vajadzēs uzlabot garastāvokli, un viņš zina, ka vienmēr var rēķināties ar mani un manu palīdzību. Varam arī kopīgi gremdēties atmiņās un par to visu kārtīgi izsmieties. Esam sapratuši, ka no mums sanāk labāki draugi nekā mīļākie.”

Bijušie un esošie
Protams, scenārijs, kurā vari saglabāt ar savu bijušo lieliskas un draudzīgas attiecības, skan lieliski un jūs patiesi varat ar sevi lepoties. Taču, ko tad, ja viņa esošā draudzene vai tavs puisis to atsakās saprast? Bijušās attiecības var būt pietiekami liels drauds esošajām – jūs kopā esat tik daudz piedzīvojuši, nenoliedzami esat bijuši viens pēc otra traki, joprojām nemitīgi viens otru slavējat un ceļat debesīs. Protams, ka esošā otrā pusīte to var nesaprast.

Aiga: „Mana bijušā esošajai meitenei ļoti ilgi bija problēmas ar mani – viņa nespēja saprast, kā tas var būt, ka tiek uzturētas attiecības ar iepriekšējo mīlestību. Tiku pat nejauši izraisījusi dažas scēnas starp viņiem. Tagad viņa draudzene pret mani izturas ļoti jauki, taču man šķiet, ka līdz galam viņa tomēr nav sapratusi un noticējusi, ka mūs tiešām saista tikai draudzība.”

Lieliska ir Anetes pieredze: „Ar bijušo draugu izšķīrāmies, jo sapratām, ka esam drīzāk brālis ar māsu, nevis pāris. Tagad viņš ar manu tagadējo ir labākie draugi, kopā dodamies ceļojumos un izklaidējamies, nevienam no mums nav nekādu slēpto domu.”

Protams, ja tavai tagadējai pusītei lielas problēmas sagādā attiecības ar bijušo, varbūt ir vērts padomāt, cik esošās vai bijušās attiecības ir svarīgas, kas zina, varbūt nemitīgi otram dodot iemeslu pārdzīvojumiem, beigās neattopies kādā no augstākminētajiem scenārijiem. Katrā gadījumā labāk izvairīties nemitīgi slavēt bijušo vai meklēt katru iespēju ar viņu satikties.

Kļūdas
Lai vai kā, šķiršanās ir patiesi sāpīga un nepatīkama padarīšana, un, būsim godīgas, tie gadījumi, kad to vēlas abi, un attiecību pārtraukšana ir tikpat nesāpīga kā mata izraušana, ir reti. Pārsvarā kāds paliek nelaimīgs un pamests, un sāpināts, un izmisīgi cenšas kaut kā glābt sevi un situāciju. Nereti šie glābšanas mēģinājumi noved vēl lielākās mokās, jo emociju pārņemtiem, pareizi un objektīvi rīkoties ir teju neiespējami. Un to, kādas attiecības jums būs turpmāk, ietekmē arī tas, kā tu tiec galā ar šķiršanos. Tāpēc nav vērts:

 • meklēt iemeslu satikties, piemēram, atdot pie tevis palikušās lietas vai, vēl sliktāk, viņa dāvanas. Tā tikai lieki sevi sāpināsi un radīsi neērtu situāciju. Ja viņam kaut ko noteikti vajadzēs, gan pajautās un vienosities, kā šīs lietas atdot;
 • uzturēties viņa iemīļotajos restorānos, bāros un klubos, lai varētu viņam demonstrēt, cik laimīga un forša tu esi – viņš nopratīs tavus nodomus, turklāt parasti šajos gadījumos neapzināti  sanāk pārāk liela izrādīšanās, kas vienkārši liek tev izskatīties nožēlojami;
 • iekrist sevis žēlošanā un vispār neiet laukā no mājām. Tādējādi tu palaid garām daudz iespēju gūt prieku un, iespējams, ar savu negatīvismu riskē pazaudēt pat draugus;
 • piedzerties un zvanīt viņam naktī, lai pateiktu, kāds cūka viņš ir, vai lūgties ņemt tevi atpakaļ ir pilnīgi nepiedodami – tu vari izraisīt tikai nepatiku pret sevi. Tas pats attiecas uz teroru ar īsziņām un e-pastiem;
 • zvanīt viņa draugiem, meklējot atbalstu un līdzjūtību vai, vēl ļaunāk, runājot par viņu sliktu.  Tā tu liksi sajusties viņiem neērti, turklāt neceri, ka viņš to neuzzinās. Tu taču negribi, lai viņš zina, ka esi izmisusi un netiec ar sevi galā. Labāk viņa atmiņā paliec kā stipra un pašapzinīga sieviete. Vēl sliktāk – mēģināt pavedināt viņa draugus, lai atriebtos.

Godīgi sakot, neviens no izmisīgiem mēģinājumiem glābt attiecības nebūs veiksmīgs – arī manipulācija un draudi, mēģinājums izjaukt viņa tagadējās attiecības vai pēdējās reizes sekss ne. Ja tiešām šķiršanās būs bijusi milzīga kļūda, attiecības atjaunosies pašas no sevis. Citādi – labākais, ko vari darīt, ir dzīvot tālāk, neturoties pie domas – gan jau viņš sapratīs, ka mīl, gan jau viņš par mani domā.  Vienkārši – dzīvo, mēģini atrast prieku visās lietās, atrodi jaunu nodarbošanos, smaidi un esi atvērta. Ar laiku noticēsi un sapratīsi, ka dzīve tik tiešām turpinās. Un varbūt tiešām varēsiet ar bijušo kļūt par draugiem.

Pagātnes attiecības mūsos nenoliedzami kaut ko atstāj – atmiņas, pieredzi, zināšanas, varbūt sāpes, varbūt arī pozitīvas emocijas un  patiešām labus draugus.  Caur attiecībām mēs  izzinām arī sevi – saprotam, cik daudz un ko spējam piedot un saprast, kā arī uzzinām, ko vēlamies no partnera.  Žēl, ka ne vienmēr atceramies un gūstam tikai pozitīvo, taču no kļūdām mācās. Cik cilvēku, tik gadījumu, un noteikti nevienas no attiecībām nav salīdzināmas ar citām, tāpēc gaidīsim arī tavu viedokli un pieredzi – lai vienīgās kļūdas, no kurām varam mācīties, nebūtu tikai mūsējās.

10 komentārs
 1. esmu par pozitīvo pieredzi! neesmu no tām,kas spēj turēt ļaunu. Pēc smagas šķiršanās ar vīrieti, kuru mīlēju līdz gerdzenu mīšanas JĀ,pēc šķiršanās esam labi draugi. Lai to panāktu gan bija vajadzīgs laiks, bet tagad ir patīkami dzirdēt,ka tevi nosauc par labāko draugu, un tas ir abpusēji.

 2. Hm…šķiršanās man tā šobrīd stāv priekšā!!! Nezinu kā būs. Man ir lielisks vīrietis, bet diemžēl precējies, esam kopā vairāk kā divus gadus. Man viņš ļoti daudz ko nozīme un zinu, ka es viņam arī, bet ir pienācis tas brīdis kad esmu sapratusi ka man ir pārāk grūti būt pjedestāla 2- vietā. Esmu atradusi vīrieti ar kuru sāku visu veidot, bet….pilnīgi neko pret viņu nejūtu un tāpēc īsti nezinu vai paziņot precētajam, ka mums laiks izbeigt visas attiecības. Ar prātu saprotu ka ir jāmēģina sākt jauna dzīve bez noslēpumiem un slapstīšanās un jāiziet sabiedrībā ar vīrieti (ar precēto tikai pa kluso tikāmies manā dzīvoklī). Kaut kā tā….
  nezinu kā būs un ko man ar to visu iesākt, bet šajā situācijā sirdij nevaru klausīt jo tad es palikšu kopā ar precēto – lieliskāko vīrieti manā dzīvē un turpināšu dzīvot kā ēna.

 3. Man ir bijuši abi varianti – kad izšķiries un tev nav nekādu pārdzivojumu, emociju, asaru (labi, tā bija pus diena, kad paraudāju un secināju, ka viņš mani tā nedievina kā agrāk – es gan viņu arī ne). Abiem monetā bija citas otrās puses, ar ko “sarunas” jau pirms tam bija ievadītas. Un ir bijis tā, ka nevari no gultas ozkāpt un nevari normāli paēst. Un te nu nakādas pamācības par negatīvismu, kas atbaida draugus, nelīdzēs. Tiem, kam ir tā gadījies būs skaidrs, ko nozīmē patiesi pārdzīvot. Tā līdz pašiem dzilumiem, ka liekas, ka tramvajs aiz loga brauc bezjēdzīgi un cilvēki pa ielu staigā vispār tā starp citu.

 4. Par dumjo vārdu “pozitīvs”… Nevar būt visu laiku “pozitīvs” – tāpāt kā saulei nav jāspīd visu laiku – lietus arī ir vajadzīgs! Tas ir normāli un cilvēcīgi bēdās skumt, jo priekos taču ir normāli priecāties! Kāpēc neviens nekad negrib “pasteidzināt” prieku, lai tas pāriet. Visam savs laiks.

 5. njaa.. galvenais nevienai nenoveelu palikt faazee – mees neesam kopaa, bet tomeer tikties.. ne turp un ne atpakalj.. un nekaadi nevaru atrast sevii speeku tam vienreiz pielikt punktu.. jo esam arii labi draugi viens otram… bet siis attieciibas mani saapina… 🙁

 6. Ir bijis, ka bijušis ir labākais draugs vēl tagad, un ir bijušais – ka ne dzirdēt ne redzēt vairs negribās.

 7. Agrāk nedomāju, ka ļoti pārdzīvošu, ka mani pamet…Izrādījās, ka māku rakstīt 100tiem sms un nelikt cilvēku mierā, pierādīt to kā nav un raudāt draugiem katru minūti uz pleca…Lai gan, ja jau nemīlētu, tad tas nebūtu tā darīts…Bet šobrīd liekas, ka muļķīgi darīts.

 8. “…Un varbūt tiešām varēsiet ar bijušo kļūt par draugiem.”
  Raksta autore – Jums ir visi 5 bēniņos???? Kāda h*** pēc ir jākļūst par draugiem ar katru bijušo kļūdu??

 9. Es vēlos apliecināt lielisks cilvēks sauc DR ebhose kas cēla manu ex atpakaļ pie manis pēc 1year šķiršanās sazināties ar viņu šodien ir spējīgs atrisināt
  kāda problēma yours.is specializējas
  punktu:
  (1) Pareizrakstības aizsardzībai no briesmām
  (2) Pareizrakstības Magic
  (3) Pareizrakstības par viendzimuma mīlestību
  (4) Pareizrakstības dzīšana
  (5) Pareizrakstības par neredzamība
  (6) Pareizrakstības par bagātību un slavu
  (7) Pareizrakstības iegūt labu darbu
  (8) Pareizrakstības spēcīgai mīlestību un attiecībām
  (9) Pareizrakstības lai jūsu ex atpakaļ
  (10) HIV,,, AIDS
  (11) Ja vēlaties adoptēt bērnu BEZ IELĀ

  viņš ir lielas pilnvaras, un
  generous.You var sazināties ar viņu [email protected] viņš var palīdzēt jums bez
  stress mēģināt viņam šodien

 10. Mans vārds ir Jackson Morgan kgs. Es mīlu dalīties ar savu liecību visiem cilvēkiem šajā forumā , jo es nekad domāja, man būs mana draudzene atpakaļ
  un viņa ir tik daudz, lai man ..meitene Es vēlos saņemt precēties atstāja mani 5 nedēļas, lai mūsu kāzām citam cilvēkam . , kad es piezvanīju , viņa nekad atbildēja uz maniem zvaniem , viņa
   svītrots mani par viņas Facebook , un visas citas sociālās medias.when es devos uz savu darba vietu, viņa teica, viņas boss un visi viņas birojā , ka viņa nekad vēlaties redzēt mani .. Es pazaudēju savu darbu, kā rezultātā šis , jo es couldn ‘ t get sevi vairs, mana dzīve bija kājām gaisā un viss negāja gludi ar manu dzīvi … es to izmēģināju visu , es varētu darīt, lai viņas atpakaļ , bet visi nestrādāja, kamēr es satiku man , kad es aizbraucu uz Āfriku, lai izpildīt dažus darījumus , ir attīstīt dažus gadus atpakaļ .. Es teicu
  viņam mana problēma , un visi ir pabijuši iegūt viņas atpakaļ , un kā es pazaudēju savu darbu … viņš man teica, viņš gonna palīdzēt man … es neticēju , ka pirmajā vietā , bet viņš
   zvērēja viņš man palīdzēt , un viņš man teica, ka iemesls, kāpēc mana draudzene pa kreisi mani un arī pastāstīja man dažas slēptās noslēpumus . Es biju pārsteigts, kad es dzirdēju, ka no viņa . viņš
  teica, ka viņš būs runāšanai par mani , un es redzēt rezultātus nākamo pāris dienām .. tad es doties atpakaļ uz ASVNākamajā dienā es piezvanīju viņam, kad es saņēmu mājās
  un viņš teica, ka viņš ir aizņemts liešanas šos viļņus , un viņš ir nopircis visus nepieciešamos materiālus par viļņus , viņš teica am gonna redzēt pozitīvus rezultātus nākamajos 5 dienām, ka
  ir ceturtdiena … Mana draudzene man piezvanīja pie tieši 12:35 ceturtdien un atvainošanos par visu, ko viņa darīja .. viņa teica , viņa nekad zināja, ko viņa dara, un viņas pēkšņi
  rīcība nebija apzināta , un viņa solīja to darīt vēlreiz. tas bija kā sapnis , kad es dzirdēju, ka no viņas , un , kad mēs nonācām zvanu , es sauc cilvēku un
  viņam pateicu, mana sieva sauc , un viņš teica, es neesmu redzējis neko vēl … viņš teica, es arī saņemt savu darbu atpakaļ 2 dienu laikā .. un kad tā Sestdien, viņi sauc mani par manu
  darba vieta , ka man vajadzētu atsākt darbu pirmdien , un viņi gonna kompensēt mani termiņā ir pavadījuši mājās bez darba .. Mana dzīve ir atpakaļ formu , i
  ir mana draudzene atpakaļ, un mēs esam laimīgi precējušies tagad būs gaida mazulis drīz, un man ir manu darbu atpakaļ arī šis cilvēks ir ļoti spēcīgs .. ja mums ir līdz 20 cilvēkiem patīk viņu pasaulē ,pasaule būtu bijis labāku vietu . Viņš ir arī palīdzējis daudziem no maniem draugiem, lai atrisinātu daudzas problēmas , un tie visi ir laimīgi tagad. Esmu norīkošanu šo forumu , lai ikviens, kas ir ieinteresēts apmierināt vīrieti palīdzību . jūs varat sūtīt viņu uz šo e – pastu, priestagbaka [email protected] , nevaru dot no viņa numuru cos viņš man teica, viņš nevēlas tikt traucēts ar daudziem cilvēkiem visā pasaulē .. Viņš teica, ka viņa e-pasts ir labi un viņš būs atbildes uz visiem e-pastiem aSAP .. ceru, ka viņš palīdzēja jums out pārāk .. labu veiksmi savu e-pasta adresi ; priestagbaka [email protected]

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.