Tā saucamā ”brīvība”

Vārdam ir brīvība, darbībai ir brīvība, tev ir dota brīvība, saka, ka mūsdienās tā ir neierobežota, iespējas ir tik daudz, ka uz pirkstiem nesaskaitīsi.

Brīvībai ir robeža, vārdam ir robeža, rīcībai ir robeža, bet tās ir vajadzīgas, jo cilvēku vajag kontrolēt, tikai muļķīgi ir apgalvot, ka nav robežu, ir sociālās robežas, kuras tiek pākārptas, tu pārkāp likumu, tu tiec izstumst no konkrētas sabiedrības daļas, kas ievēro likumus, viemēr jau paliek tā ‘netīrā’ sabiedrības daļa, kas tā pat kā tu ir pārkāpusi sociālo likumu vai nav ievērojusi no paša sākuma to.

Sakot sev, ka tu esi pilnīgi brīvs, tā ir melošana, bet pat neapzināta, jo tev viemēr būs pienākumi pret kādu, tā vairs nav brīvība pēc principa, bet, tad jau rodas jautājums, kas ir brīvība, īpaši jau mūsu modernajā pasaulē ar tik dažādajiem, bet tajā pašā laikā vienādajiem cilvēkiem?

1 komentārs
  1. Man patik teiciens, ka katra cilveka briviba ir tik talu, kamer netiek aizsakarta lidzcilveku tiesibas uz brivibu…un so smalko robezu notvert un nosargat nav nemaz tik viegli…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.