Svinēt savādāk, bet ne sliktāk!

Dzimšanas diena gadā tikai viena, bet kā to svinēt? Lielā draugu pulkā ar jestrām atrakcijām vai vienatnē ar pārdomām par dzīvi – izvēle ir tikpat individuāla kā pati dzimšanas diena. Lūk, espati.lv krājumiņu vācelītē daži scenāriji iz dzīves, kā padarīt dzimšanas dienu par pārsteigumu ne tikai ciemiņiem, bet arī sev.

Dāvanas? I’ nedomājiet!
Tā Viola atbildēja uz tradicionālo jautājumu: „Ko tev dāvināt?” Tam sekoja īss izklāsts par vietu, laiku, dress code un piebilde, ka labākā dāvana būs paši ciemiņi ar iegādātām vilciena biļetēm. Lai arī galamērķis tika turēts noslēpumā līdz liktenīgajai tikšanās stundai, izdzirdot vārdu „Liepāja”, draugu sejas atplauka smaidā. Rezultāts – divas laiski pavadītas dienas, iepazīstot Liepāju kā pa notīm iepriekš sagatavotā orientēšanās spēlē, kopīgi gatavota maltīte nakts dzīves baudīšanai, saguris rīts un trakojošas jūras bangas pilsētā, kurā piedzimst vējš. Izmēģiniet, ir vērts!

Dzimšanas nakts
„Kurš gan teicis, ka nevar svinēt piedzimšanas nakti, ja patiešām pasaulē esi ieradusies naktī?” smej Linda, stāstot, kā sarīkojusi naksnīgu lāpu gājienu cauri piesnigušam mežam, desiņu cepšanu ugunskurā un kadiķa, nevis tradicionālās egles rotāšanu. „Dzērām karstvīnu, skaitījām zvaigznes un priecājāmies kā mazi bērni, atstājot sniegā guļošus eņģeļus.”

Ceļojums viduslaikos
„Ceturtdaļgadsimta jubilejā gribēju sagādāt pārsteigumu ne tikai ciemiņiem, bet arī sev, tāpēc izmantoju Turaidas muzejrezervāta piedāvājumu svinēt dzimšanas dienu viduslaiku gaisotnē,” stāsta Ieva. „Iedalīja lomas, pārģērba viduslaiku tērpos un katram piešķīra senatnīgu priekšmetu, ko svinīgi pasniegt Turaidas pārvaldniekam fogtam kā nodevu par pieņemšanu pilī. Mācījāmies seno rakstību uz vaska tāfelītēm un rakstījām vēstules ar tušu un spalvu. Jaukākais, ka nezināju scenāriju, tāpēc visa svētku norise bija patīkams pārsteigums. Savukārt ciemiņi priecājās par praktisko darbošanos un paštaisītajiem suvenīriem – vēstulēm, kas vēl aizvien tiek glabātas.”

Ciemoties pie ciemiņiem

Ja viesus uzņemt nav lustes, var mainīties lomām un doties ciemos. Tieši tā savu jubileju svinēja Kate, sagādājot draugiem pārsteigumu un piesakoties mājas vizītē. Turklāt šādai dzimšanas dienai ir savi plusi. Pirmkārt, nav klapatu ar dzīru galda klāšanu. Otrkārt, draugi esot uzņēmuši atplestām rokām, jo sen neesot tikušies un beidzot bijis laiks no sirds izrunāties. „Daži jau rauca degunu un apgalvoja, ka dzimšanas dienas nesvinēšana ir bēgšana no sava vecuma. Bet tā diena ir mana – kā gribu, tā daru,” nosaka vaininiece, un viņas sejā iezogas patiess smaids.

Atliek vien novēlēt – lai arī kā jūs svinētu vai nesvinētu dzimšanas dienu, dariet to sev par prieku! Tā ir diena, kurā galvenais ir izpatikt pašai sev!

6 komentāru
  1. Piekrītu Katei, nav mans pienākums dzimšanas dienā taisīt tusiņu draugiem. Tā ir mana diena, kad patiešām varu atļauties sev tīkamas lietas – aiziet uz kādu SPA procedūru vai vēl labāk – aizlidot pa lēto līdz Brēmenei vai Tamperei un pāris dienas atslēgties no ikdienas rutīnas. Pie reizes var arī šopingu uztaisīt 😉

  2. Atceros pagājušo dzimšanas dienu, kad vienkārši ar draugu aizlidojām uz Liepāju ar lidmašīnu, izstaigājāmies pa pilsētu, paēdām jaukas pusdienas un “lidojām” mājas 🙂 un nevajag neko daudz…tikai cilvēku tuvus līdzās….

  3. jā, es ar katru gadu ar Tuvākajiem aizbraucu uz jūru, venkārši tā skaisti pasēžam , papļāpājam un iedzeram šampi! Tā jau ir izvērtusies kā tradīcija un pats labākais ir tas, ka es plānus nekaļu, mani vnk atbrauc un savāc, tas tak ir tik forši :))

  4. Vienreiz draugi man uzrīkoja ballīti Makdonalda bērnu būrī – esmu 32 gadus vecs un man ļoti patika.
    Jāsaka gan mazliet krāpāmies – šmigu lejām zem galda

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.