SULU kūre vienai dienai – ATTĪRIES no liekā!

Plāns, kā vienu dienu dzert tikai sulas un attīrīt ķermeni no piesārņojuma, nolūkots Dānijā, kur dabisko ārstēšanas metožu piekritēji jau ilgāku laiku piekopj šo metodi.

Pat ja netici tam, ka ķermeni ik pa laikam vajadzētu attīrīt un ļaut tam atbrīvoties no visa liekā, šādas atslodzes dienas un sulu dzeršanas kāres ir ļoti noderīgas, lai sakārtotu ēšanas paradumus.

Ja, ieejot lielveikalā, skumji skaties uz pārpildītiem plauktiem, taču jūti, ka tā īsti neko negribas, der lūkoties pēc atslodzes dienām un attīrīšanās programmām. Pāris dienas ierobežota uztura, un tu sajutīsi, kā atkal parādās garša. Cik niansēts var būt tomāta aromāts un gurķis uz maizes un cik patiesībā garšīgs ir sviests. Lietas, ko ikdienas pārbagātībā un mākslīgo garšu jūklī mūs jau sen vairs nemākam novērtēt.

Šoreiz stāstīsim par attīrīšanās programmu, kuras pamatā ir sulas dzeršana. Šis tiek dēvāts par vienas dienas plānu, lai gan ietver vienu vai divas sagatavošanās dienas un vienu pārejas dienu pēc tās izpildes. Tāpēc, ja vēlies to izmēģināt, mainīt uztura paradumus nāksies vismaz trīs dienu garumā. Līdzīgas attīrīšanās kūres ir arī trīs dienām un pat nedēļai. Informāciju par tām meklē literatūrā un internetā.

Tikai esi uzmanīga, pirms ķeries klāt attīrīšanās plānam, pārdomā un izvērtē. Ņem vērā, ka interneta un arī drukātos medijos bieži vien iekļūst nepārbaudīta un apšaubāma informācija, kas var pat kaitēt veselībai.

Ja neesi pārliecināta, ka konkrētie uztura ieteikumi nav bīstami, pirms ko uzsāc, aprunājies ar savu ārstu, vai viņš uzskata, ka drīksti tos ievērot.

SAGATAVOŠANĀS DIENA
Tāpat kā braucot ar auto, tu vispirms ieliec pirmajā, tad otrajā un tikai tad pārslēdzies uz trešo ātrumu, gatavojoties attīrīšanās programmai un stingrākiem ēšanas ierobežojumiem, tas jādara pamazām. Liec savam ķermenim sagatavoties tam, kas to sagaida, un atdeve būs pilnīgāka. Īpašā ēdienkarte iekustinās attīrīšanās procesus, tāpēc izlaist sagatavošanās procesu nevajadzētu.

ĒDIENKARTE
Brokastis

Tūlīt pēc pamošanās izdzer glāzi silta ūdens, lai atmodinātu nieres. Pēc pusstundas ķeries pie brokastīm. ēd vai nu dabisku, nesaldinātu jogurtu, kam vari pievienot karoti medus un ķirbja, sezama un saulespuķu sēkliņas. Vai arī apēd pilngraudu maizes šķēli, kas pārziesta ar medu. Pamielojies ar kādu augli un piedzer zāļu tēju.

Uzkodas
Izdzer lielu glāzi ābolu un burkānu sulas.

Pusdienas
Šī būs tava galvenā dienas maltīte. Pagatavo salātus no sev tīkamas kombinācijas, izmantojot šādus dārzeņus: bietes, burkānus, selerijas, cigoriņus, gurķus, salātlapas, papriku, redīsus, spinātus, lociņus vai kreses. Aizdari ar olīveļļu un citrona sulu, melnajiem pipariem un jebkuriem garšaugiem pēc savas izvēles. Piekod divas šķēles pilngraudu maizītes.

Uzkodas
Liela glāze ābolu un burkānu sulas.

Vakariņas
Pagatavo sev salātus no augļiem – miksē jebko, ko vien vēlies, aizdari ar nesaldinātu jogurtu bez piedevām un medu.

Atceries, ka visas dienas garumā tev jādzer pēc iespējas vairāk ūdens. Ja nespēj iedzert tīru ūdeni, aizvieto daļu ar augļu un dārzeņu sulām, bet kopumā izdzer vismaz divus litrus šķidruma. Drīkst dzert arī vieglas zāļu tējas, bet šajās dienās atsakies no kafijas, melnās un zaļās tējas, kā arī jebkādiem saldinātiem vai gāzētiem dzērieniem.

Attīrošo efektu pastiprina dažādas siltuma procedūras. Tomēr tās nav ieteicamas pašā sulu dienā, jo, iespējams, ka ierobežotā uztura un organismā notiekošo procesu dēļ jutīsies sagurusi. Tāpēc, ja vien vari, sagatavošanās dienas beigās dodies uz kādu peldbaseinu vai sporta klubu un pēc tam izbaudi saunu vai pirti.

ATTĪRĪŠANĀS DIENAS PLĀNS

Būtu labi, ja šo dienu tu ieplānotu kā brīvdienu, lai varētu nodoties sevis sakārtošanai. Iespējams, ka detoksikācijas dienā tu jutīsies lieliski, bet gadās, ka, organismam attīroties, tava pašsajūta pasliktinās, iespējams, tev sāpēs galva vai vienkārši māks liels nogurums.

Biežāk reakcija uz detoksikāciju ir dažādas pumpiņas. Tas nozīmē, ka organisms strādā pareizi un caur ādu atbrīvojas no sārņiem. Lai samazinātu pumpiņu rašanās risku, attīrīšanās dienā dušojies vairākas reizes – no rīta un vakarā.

Dažkārt, uzsākot detoksikāciju, pārņem sajūta, ka visu laiku salst, jo šajā dienā organisms neuzņem pietiekami daudz kaloriju (malku iekšējai krāsniņai). Tāpēc uzvelc vēl vienu džemperi un izder papildtasi siltas zāļu tējas. Tāpat rīkojies ar nogurumu, vienkārši ļauj savam ķermenim atpūsties.

Detoksdienas ideja ir ne vien atbrīvoties no organismā uzkrātajiem sārņiem, bet arī sakārtot savas domas. Tāpēc centies šai dienā nestrādāt, neklausīties sliktas ziņas un nedoties uz lielveikalu. Klausies vieglu, nomierinošu mūziku, dodies ilgā, bet lēnā pastaigā vai dari ko citu, kas atpūtina garu.

DIENAS PROGRAMMA
8.00 Pēc pamošanās izder glāzi silta ūdens, un drīz vien vari izbaudīt savu pirmo sulas glāzi. Ieteicams izvēlēties no ābolu un burkānu (jo tā ir ļoti attīroša) un citrusu sulas, ja nespēj tā īsti atmosties.
Pirms ej rīta dušā, noģērb drēbes un ar sausu lina vai frotē dvieli noberz ādu, lai stimulētu limfas un asinsrites cirkulāciju un pastiprinātu detoksikācijas procesus.
9.30 Pēc rīta darbiem esi nopelnījusi lielu tasi silta ūdens vai zāļu tējas. Ja jūti nepieciešamību, pievieno nedaudz medus.
10.00 Veic kādu vieglu, fizisku aktivitāti. Ja regulāri apmeklē sporta klubu, tev būs piemērota jogas vai pilates nodarbība. Ja ne, dodies ilgākā pastaigā.
11.30 Pēc nodarbības izdzer lielu glāzi zāļu tējas vai silta ūdens.
12.30 Laiks pusdienu sulai, šoreiz izvēlies kādu no dārzeņu sulām, kurai pievienotas bietes, paprika, spināti vai arī rācenis.
13.00 Vēl viena glāze ūdens vai tējas. Ja jūties sagurusi, ļaujies nelielai pēcpusdienas snaudai. Ja enerģijas ir par daudz, vari vēl mazliet pavingrot un pēc tam atlaisties dīvānā.
14.30 Atkal dzer tēju vai siltu ūdeni.
16.00 Dienas trešā sula. Tev nepieciešams nedaudz cukura, tāpēc izvēlies no aprikožu, ananasu, papaijas, mango, ķiršu vai nektarīnu sulas.
17.00 Atceries par tēju vai ūdeni.
19.30 Pēdējā šīsdienas sula. Der kāda ar nomierinošu efektu. Piemēram, banānu, dzērveņu, arbūzu vai ābolu.
21.30 Vēl tikai viena glāze ūdens vai tējas. Ja šķiet, ka nakti nespēsi izturēt bez tualetes apmeklējuma, šā ir vienīgā dienas tējas tase, kuru drīksti izlaist.
22.00 Izbaudi relaksējošu vannu ar nomierinošām aromterapijas eļļām vai nodušojies siltā dušā un dodies gulēt ātrāk.

PĒC SULU DIENAS

Efekts būs ilgstošāks un labāks, ja arī dienu pēc atslodzes un attīrīšanās ievērosi saudzīgu režīmu. Tā kā tavs organisms ir tīrs kā stikliņš, uzreiz nenomoki to ar sliktas kvalitātes ēdienu vai ātro ieskrietuvju sortimentu. Vismaz dienu vai divas pēc attīrīšanās vajadzētu ievērot tos pašus ieteikumus, kurus pirms. Arī nākamās dienas pie ierastās ēdienkartes atgriezies palēnām – pirmo dienu dārzeņiem un vieglām uzkodām pievieno zivi un tikai tad ķeries pie gaļas. Sāc ar putnu un trušu gaļu, sarkano gaļu atstājot pēdējai pārejas stadijai.

Pēc šīs programmas tev vajadzētu justies enerģiskākai, skaidrāku galvu un mierīgāku uztveri. Ja jūti, ka šis ir arī tavs veids, kā justies labāk un sakārtot savu dzīvi, detoksdienas vari ievērot katru mēnesi. Ieguvumi ir daudzi, bet, manuprāt, viens no svarīgākajiem ir garšas izjūtu atgriešanās. Ņem vērā, ka labam rezultātam sulas tev jāspiež pašai, vēlams no ekoloģiski audzētiem produktiem.

20 komentārs
 1. Var jau protams pieet tik zinātniski un sekot instrukcijai, bet var darīt vienkārši un latviski – kmēr vēl ir, dzert daudz bērzu sulas un neākstīties.

 2. Esmu dzirdējusi par ogu kūrēm arī. Kad vasaras sākumā ir pirmās zemenes, tad apķērīgi cilvēki organizē citiem ogu kūres un nobaro ar zemenēm:))) Gan jau ka nāk par labu.

 3. Vai man dieniņ:( NU par ko tā? Kāpēc atkal garšīgajā sadaļā par diētām?:((( Reāli saskumu:(((

 4. Nabaga dāņiem jau nav koku, tāēc arī viņi neko nezina par bērzu un kļavu sulām. Man arī šķiet, ka šajā laikā var riktīgi sevi attīrīt, dzerto ‘mūsu pašu koku sulas.

 5. Mēs darbā un mājās jau otro nedēļu detoskicējam:)))) Un neko. Šķiet – viss labi:) Un izrādās, mums ir arī līdzdomātāji!:)

 6. Aprakstīts tas viss izklausās laikam trakāk, nekā ir patiesībā. Es šad un tad – vismaz reizi divos mēnešos uzrealizēju sev šitādu te atslodzes dienu. Iepriekšējā gan nekā īpaši negatavojos, bet atslodzes dienā vienkārši daudz dzeru siltu ūdeni ar citrona šķēlītēm. Ja vēl saskaņo ar mēness kalendāru, tad vispār var trāpīt tā, ka tajā dienā pat tīri fiziski nav nekādas vēlmes ēst. Tā, ka tas nav ne traki, ne mokoši.

 7. Es arī drusku apskumu, jo šī ir tik garšīga un pozitīva sadaļa, ka visas tās attīrīšanās un diētu lietas droši var visur citus – pie skaistuma, vai kur tu, bet te – nediētiskas – ītas, baudāmas receptes, lūdzu! Ne valti taču – sadaļa saucas “garšas baudas”.

 8. nekad agrāk neko tādu neesmu darījusi, bet taisni šopavasar bija doma, ka varētu kādu attīrīšanās kūri īstenot. un – re – te tā ir. sagatavošos morāli un izpildīš nosačījumus. bet sulu, varbūt tiešām labāk bērzu šobrīd? varbūt kāda var padalīties, ja ir bijusi pieredze arī ar burkānu un ābolu sulām?

 9. Skaidrs, ka izmanto bērzu sulas – dzīvas, svaigas. Burkānus vispār pēc janvāra ārsti neiesaka lietot – tās kļūst kancirogēnas.

 10. Es arī droši vien izmēģināšu tādu organisma atlosdze un attīrīšanas pasākumu. Paldies par detalizētu aprakstu!

 11. iedomājos kādā “sajūsmā” iekrīt mājinieki, kad tu tur figurē ar savu detoksikācijas programmu pa māju – salātiņi vienā dienā un – nekas otrā. Bērni un vīrs jāaizsūta pie omes uz laukiem, citādi, viņi divas dienas būs lemti badam:)

 12. nu kpc atkal garsiga sadala ir nelasama ? Jau kuro reizi pec kartas, prieks noplauka. ;-(

 13. Atbalstu- tas ir labs variants, vienu daļu no sulām var vienkārši aizstāt ar dzīvo ūdeni vai šungītūdeni…lētāk un ar nav slikti. Tūres var atkārtot biežāk – pēc pāris dienām nogurums pāriet un uzlabojas pašsajūta, tā turpinot svars samazinās un vispār labi…dzīve krāsaināka, redze- redze uzlabojas- vēl šad tad elpošanas vingrinājumus un …

 14. Meh, sulu veilakos pārtraucu pirkt. Reizi nedēļā tirgū nopērku 3 kilo lētu apelsīnu vai greipfrūtu “sulai” un spiežu, kad sagribās, veselīgāk ir nekā veikalā pirktā, mazāk cukura, īsta garša. Tā nav gluži sulu kūre, bet gan dzīvesveida maiņa, un, patīk, arī jaunskungam patīk, tā kā irok.

 15. Pamēģināju! Riktīgi labs 🙂 likās, ka būs grūti izturēt to sulu dienu, bet īstenībā sāta sajūta nepameta ne uz brīdi. Pirms tam spiedu tikai burkānu sulu, savukārt tagad esmu atklājusi tik daudz garšīgu kombināciju!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.