Starp jums ir tikai KAISLE vai arī MĪLESTĪBA?

Kaisle vai mīlestība? Kā nošķirt šīs abas sajūtu izpausmes? Attiecību sākumā nereti šķiet, ka ir viss – kaisle, pieķeršanās, nespēja dzīvot bez otra un arī mīlestība. Bet – vai tā tiešām ir? Piedāvājam tev psihologu izdalītās pazīmes, kas diezgan precīzi norāda uz to, vai starp jums valda tikai tīra kaisle, vai tai klāt nāk arī mīlestība.

6 PAZĪMES, KAS NORĀDĀ – STARP JUMS IR TIKAI KAISLE
Jūs satiekaties šad un tad, pārsvarā tikai brīvdienās. Jā, jūs lieliski pavadāt laiku, bet būsim godīgas, neko dižu jau jūs šajās kopā būšanas stundās nerunājat, reizēm jūs pat vispār nerunājat, jūs tikai baudāt – viens otru un šo kopā būšanu. Jums ir fiziskais kontakts, kas ir sasodīti labs. Jums abiem ir labi un ar to pietiek.

Jūsu tikšanās vienmēr vai gandrīz vienmēr noslēdzas guļamistabā
. Nu nav jau tā, ka jūs darītu tikai TO. Jūs cenšaties arī kopā kur iziet, jums ir randiņi, bet – tie vienmēr noslēdzas nekur citur kā gultā. Un pat nav būtiski – tavējā vai viņējā. Tās ir kaislīgas naktis, bet no rīta jūs šķiraties un dodaties katrs savās darīšanās. Un, ja tā labi padomā – tieši šīs naktis jau ir tas galvenais, kamdēļ satiekaties, vai ne?

Jūsu sarunās nav tēmas par kopīgu nākotni. Principā jūs nekad par šo tēmu neesat runājuši, lai gan tiekaties vairāk vai mazāk regulāri. Un nav tā, ka tu šo tēmu arī sevišķi gribētu pārspriest, jo ir labi tāpat. Ir labi tieši tādēļ, ka zini – dabūsi, ko vēlies, bet nekas daudz pretim nav jādod. Nav saistību, nav pienākumu.
 
Esot kopā ir labi, un tomēr – kaut kas pietrūkst. It kā jau viss tas, ko šobrīd vēlies no vīrieša, tev ir. Un tomēr – tu sapņo par to īsto un vienīgo, kas kaut kad parādīsies tavā dzīvē. Tu gaidi to maģisko „klikšķi”, ko noteikti kaut kad piedzīvosi. Nu jā – tagad jau arī nav slikti, bet dziļi sirdī zini – šis ir tikai šobrīd. Atzīsim – pagaidu variants.

Guļamistabā viņam esi svarīga, bet ārpus tā vairs nejūties.
Satiekoties un pavadot laiku kopā, tu jūties viņam svarīga un lutināta. Taču – tā ir tāda fiziskā lutināšana. Jā, viņš vienmēr parūpējas par to, lai tev būtu labi, lai esi apmierināta, viņš māk to izdarīt pat ļoti mīļi. Un tomēr – mēs runājam tikai par gultas priekiem. Kas notiek ar tevi ikdienas dzīvē, viņam diez ko nesatrauc, un – tev viņa ikdiena arī nē. 

Ja viens no jums sāk sarunas par uzticēšanos, otrs visticamāk mūk projām.
Var gadīties, kad viens vai otrs tomēr sāk ieminēties par kaut ko vairāk – par kaut kādiem nākotnes plāniem, par uzticēšanos un tamlīdzīgām lietām. Un tas rada spriedzi un satraukumu, vai pat – vēlēšanos mukt projām. Un tas tamdēļ, ka tādi nebija noteikumi, ne tamdēļ jūs satiekaties, vai ne?

6 PAZĪMES, KAS NORĀDA – STARP JUMS IR KAS VAIRĀK, KĀ KAISLE – VARBŪT TIEŠĀM MĪLESTĪBA?
Ir grūti nodalīt, kas esat – mīlnieki vai labi draugi. Jūsu satikšanās ir garas un piesātinātas. Jā, ir arī gultas prieki, kur nu bez tiem. Taču – jums ir arī garas un nesteidzīgas sarunas. Patiesībā tev šķiet, ka šis ir cilvēks, kam vari stāstīt teju visu, vari uzticēties, jo zini – viņam tas interesē. Un viņš dalās savās domās arī ar tevi. Reizēm tu uzdod sev jautājumu – kas mēs īsti esam? Labākie draugi, kuriem ir arī sekss?

Tev ir skaidrs – ja sekss uz pasaules nebūtu, jūs tāpat tiktos.
Sekss ir labs, kopā būt ir lieliski, bet ne tikai šī labā seksa dēļ. Lielisks ir viss – jūsu kopā pavadītais laiks, sarunas, randiņi, piedzīvojumi utt. Principā sekss ir tikai kā labs un nenoliedzami vajadzīgs papildinājums. Un šajā teikumā svarīgākais vārds bija – papildinājums.

Jūs esat laipni un izturaties ar cieņu viens pret otru
. Tev ir ļoti svarīgi kā viņš jūtas, ko domā, kāds ir viņa viedoklis un uzskati. Par jebko. Un tu jūti – arī viņam ir tāpat. Viņš ieklausās tevī un tavā viedoklī, viņš to pieņem, ciena un respektē. Jūs esat līdzvērtīgi visās jomās.

Jūs izejat kopā sabiedrībā.
Jūs daudz laika pavadāt kopā ne vien mājās un guļamistabā, bet arī sabiedrībā. Jūs izejat kopā. Tu esi iepazīstināta ar viņa draugiem, viņš – ar tavējiem. Varbūt arī ar ģimenēm. Patiesībā – jūs dzīvojat savas dzīves kopā, tās savijas arvien vairāk.

Kopā būšana nereti šķiet pat būtiskāki par seksu.
Tu ļoti, ļoti gaidi satikšanos ar viņu. Tu gribi viņu redzēt, sajust, sasmaržot, pieskarties viņam. Bet par visu visvairāk – tu gribi zināt, kā viņam šodien gāja, tu gribi pastāstīt par sevi. Tu vienkārši gribi būt ar viņu. Un – jā, ļoti iespējams, ka vakarā to visu papildinās labs sekss, bet – ne tas šobrīd šķiet tas pats svarīgākais.

Esot kopā ar šo cilvēku, tu beidzot māki nodalīt mīlēšanos no seksa.
Agrāk tu domāji, ka tā ir mīlēšanās, tagad zini – tas viss bija tikai sekss. Tas viss deva tikai fizisku baudu un viss. Tagad – jā tagad ir mīlēšanās. Tagad šķiet, ka tas, kas bijis agrāk ar citiem – tas nebija nekas. Tagad ir citādi un ir ļoti, ļoti labi.

2 komentāru
  1. Šķiet, ka tā robeža starp kaisli un mīlestību ir ļoti maza. Es jau ilgu laiku domāju, ka tā varētu būt mīlestība,, jo tā sajūta nepāriet jau vairākus gadus, bet pat izlasot šo, neesmu īsti pārliecināta. Sarežģīta tēma.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.