Stārķa pielabināšana jeb kā pasteidzināt BĒRNIŅA pieteikšanos

Lai gan zinātne iet uz priekšu septiņjūdžu zābakiem, ir lietas, kas joprojām cilvēkam tā īsti nav saprotamas. Piemēram, bērniņa ieņemšana – kāpēc kāds pāris par vecākiem kļūst, teju vai paskatoties viens uz otru, kamēr citam pat pēc ilgiem pūliņiem neizdodas stārķi pielabināt.

Neauglības iemeslus mediķi iedala divās lielās grupās – vieniem pāriem iemesls ir meklējams galvā, kamēr otriem to nosaka medicīniski cēloņi.

DOMU SPĒKS
Bērna ienākšana ģimenē nes milzu pārmaiņas. Daudzas sievietes šo soli uztver ļoti nopietni. Tomēr pārāk liela atbildības izjūta bērniņa ieņemšanu var arī kavēt. Gan ginekologi, gan psihologi apgalvo, ka liela ietekme šajā procesā ir arī sievietes (un, protams, vīrieša) domām.

Iespējams, ka sieviete tagadējās attiecībās nejūtas labi vai arī nav droša par ekonomisko situāciju ģimenē un valstī utt. Tāpēc smadzenes sūta signālus, ka mazulis šai mirklī nav vēlams, un… ķermenis tam paklausa.

Sastopams arī gluži pretējs variants – gan vīrs, gan sieva dedzīgi vēlas ģimenes pieaugumu. Abi ir pārņemti ar šo domu, bet mazais nepiesakās. Nelīdz ne īpašas pozas mīlēšanās laikā, ne bazālās temperatūras mērīšana un auglīgo dienu skaitīšana, nedz citas metodes. Ārsti bieži min, ka šeit vienīgās zāles ir atslābšana – tiklīdz mīlējoties galvenais mērķis nebūs fundamenta ielikšana, mazais pieteiksies. Par to stāsta arī Māras pieredze: „Apprecējāmies jauni un pirmos gadus vēlējāmies padzīvot priekš sevis. Kad laulības stāžs tuvojās desmitgadei, sapratām, ka arī mums vairs nav astoņpadsmit un jāsāk domāt par mantiniekiem. Pārstāju lietot kontracepciju, aptuveni izrēķināju auglīgās dienas un sākām piestrādāt. Bet mazais nepieteicās ne pēc mēneša, ne sešiem. Aizgāju pie ginekoloģes, aizsūtīju pie ārsta arī vīru un veicām virkni pārbaužu, bet ārsti neauglības iemeslu neatrada nedz man, nedz viņam. Toties par pārbaudēm atstājām milzum daudz naudas un pārdzīvojām neskaitāmus nepatīkamus mirkļus. Kādu laiku pat lietoju īpašas stimulējošas zāles. Bet arī tam nebija nekādas jēgas. Gandrīz vēl divus gadus tā mums bija kā apsēstība. Mērīju bazālo temperatūru, pirku īpašus testus auglīgo dienu noteikšanai… Gultas prieki pārvērtās darba pienākumos, kurus veicām ar misijas apziņu. Pēc tam gulēju ar kājām gaisā, lai vērtīgā manta neiztecētu. Tas bija kā ļauns murgs. Abi pagurām – tā bija pagājuši trīs sliktākie gadi mūsu kopdzīves laikā. Beidzot padevāmies un pieņēmām domu, ka būsim divi vien. Lai nebūtu tik skumji, vīrs mani aizveda eksotiskā ceļojumā. Bijām projām veselu mēnesi. Visu atceļu mocījos ar sliktu dūšu un ļoti nāca miegs. Sāku bažīties, vai neesmu atvedusi kādu eksotisku slimību, tāpēc devos pie ārstes. Liels bija mans pārsteigums, kad asinsanalīzes uzrādīja manī ieperinājušos vīrusu – es biju stāvoklī!!! Drīz jādzimst mūsu meitiņai. Brīnumam, kuru vairs necerējām sagaidīt.”

MEDICĪNISKI IEMESLI
Diemžēl aizvien biežāk sastopami pāri, kuriem bērniņš nepiesakās medicīnisku iemeslu dēļ. Mūsu ikdiena kļūst aizvien nervozāka, gaiss piesārņotāks un pārtika ķīmiskāka. Tas viss ietekmē reproduktīvo veselību.

Par neauglīgu pāri medicīniski sāk uzskatīt tikai tad, ja divu gadu laikā, regulāri dzīvojot dzimumdzīvi, grūtniecība neiestājas. Diemžēl augot vecumam, kurā sievietes sāk domāt par bērniņu, divu gadu gaidīšanas laiks ir pārāk ilgs. Tāpēc trauksmes zvanus mūsdienās sit jau tad, ja grūtniecība neiestājas pusgada laikā. Diemžēl, pēc statistikas, neauglība skar katru desmito pāri. Pētījumu dati rāda, ka aptuveni 60 procentos gadījumu neauglību izraisa sievietes veselības problēmas, bet atlikušos 40 –vīrieša. Diemžēl mūsdienās nav retums, ka bērniņš kavējas, jo problēmas ir abiem vecākiem.

AR KO SĀKT?
Ar pozitīvām emocijām, skan atbilde. Lai cik nopietni tu un tavs partneris uztver šo uzdevumu, atceries, ka sekss ir arī baudas avots, nevis mehānisks darbs. Stress mazuļa ieņemšanai var būt nopietns traucēklis.

Lai rezultāti neizpaliktu, ieteicams par gultas priekiem atcerēties aptuveni katru otro, trešo dienu. Laiks, kad cerības tikt pie bērniņa ir vislielākās, ir aptuveni 17. līdz 19. cikla diena (skaitot no pēdējo mēnešreižu pirmās dienas). Turklāt ieteicams mīlēties dienas otrajā pusē, kad spermatozoīdu ir vairāk nekā rīta pusē.

Svarīgs ir arī tavs un partnera dzīves ritms un uzturs. Protams, no stresiem mūsdienās izvairīties praktiski nav iespējams, tāpēc centieties mierīgāk pavadīt brīvdienas, piemēram, romantiskā lauku mājā. Pie reizes atbalstīsiet lauku tūrismu. Tikai neejiet pirtī. Mazo astaiņu dzīvīgumam ir svarīga temperatūra oliņās. Tās nedrīkst sakarsēt – tāpēc izmet vīra sintētiskās apakšbikses, ādas bikses un citas pieguļošas vai  ķīmiska auduma bikses. Un iesaki silto dušu nomainīt uz vēsāku. Gan uzmundrinoši, gan veselīgi.

Tāpat arī par uzturu. Diemžēl vairākums lielveikalos pieejamās pārtikas satur dažādas ķīmiskas un dažkārt pat dabiskas piedevas, kas var kavēt bērniņa pieteikšanos. Tāpēc vislabāk atsakieties no fāstfuda un pusfabrikātiem, tā vietā izvēloties pēc iespējas dabiskāku un mazāk ķīmisku pārtiku. Par nelaimi, pat tādos ikdienā pierastos produktos kā gaļā un pienā var būt hormoni, kas bojā reproduktīvo veselību.

Vēl viens zemūdens akmens ir šķietami veselīgās zivis. Honkongā veiktos pētījumos atklājies, ka, ēdot zivis (it sevišķi tās, kas satur daudz dzīvsudraba) biežāk nekā reizi nedēļā, nopietni tiek bojāta spermas kvalitāte.

Un, protams, jāatsakās no pārmērīgas alkohola lietošanas (bet vēl labāk no tā lietošanas vispār), smēķēšanas, nemaz nerunājot par narkotikām. Turklāt zini, ka arī pārliecinātiem kafijas mīļotājiem spermatozoīdi ir mazāk kustīgi, lai gan daži speciālisti uzskata pretēji un pat iesaka mīlēšanās laikā izdzert tasīti kafijas.

Ieviesiet par paradumu dienā apēst vismaz pāris apelsīnu, greipfrūtu vai kivi. Protams, der arī jebkurš cits ar C vitamīnu bagāts auglis.

KO MEKLĒS ĀRSTS?
Ja nu tomēr bērniņš kavējas, būs jādodas pie ārsta. Iepriecinoša ir ziņa, ka mūsdienu medicīna sniedz daudz iespēju, tā ka pat šķietami diezgan bezcerīgos gadījumos var palīdzēt.
Arī šeit viss sākas ar izmeklēšanu. Turklāt pie ārsta jādodas abiem partneriem.

Tavam vīrietim tiks veikta spermogramma, lai pārbaudītu spermas kvalitāti – to, cik spermatozoīdi ir aktīvi un cik to ir daudz. Svarīgas ir arī pārbaudes, cik aktīvi mazie astaiņi, šķērsojot dzemdes kakla gļotādu. Diemžēl gadās, ka sievietes organisms spermu apkaro, tādējādi padarot dabisku apaugļošanu neiespējamu.

Protams, abiem jāveic arī STS infekciju pārbaudes, jo bieži vien tieši neizārstētas seksuālās veselības problēmas traucē mazulim pieteikties. Savukārt vīriešiem dažkārt neauglības iemesls ir varikozas vēnas.

Viens no izplatītākajiem sieviešu neauglības cēloņiem ir olvadu necaurlaidība. Tās var būt gan olvadu iekaisuma, gan endometriozes sekas. Šo problēmu palīdzēs noteikt laparoskopiska vai rentgenoloģiska izmeklēšana.

Tāpat arī sastopams policistisko olnīcu sindroms, kad olšūnas nenobriest, līdz ar to ieņemšana nav iespējama. Tam var būt vairāki cēloņi, gan hormonāli, gan arī emocionāli.

Bez šiem vēl ir virkne slimību, traumu un iedzimtu anomāliju, kas var būt problēmu iemesls. Tomēr to vislabāk noskaidrot kopā ar savu ārstu un izvērtēt iespējamos risinājumus.

Un tici, ka tev izdosies!

4 komentāru
  1. Pēc pieredzes varu apgalvot, ka bērniņa ieņemšanu ietekmē enreģija, ar kādu notiek mīlēšanās. Gan pašiem, gan dažiem citiem pazīstamiem pāriem grūtniecība iestājusies kopā pavadītajā atvaļinājumā-ceļojumā vai pēc ilgākas prombūšanas vienam no otra. Savāda vide, atbrīvošanās un kaisle it kā uzlādē ar īpašu enerģiju tos mazos živčikus 🙂 nu būs jāņem tas nopietni vērā, lai pēc katra ceļojuma nerastos pārsteigumi 🙂

  2. Es varu tiekt, jo mazāk par o doma, jo lielāka iespēja, ka viss notiks ātrāk. Varbūt tā nemsuki izteikties, bet es noteikti novertēju to pārsteiguma momentu – o, ir! Man bērniņš “gadījās”, bet ne negatīvā nozīmē.Glīgi nebijām domājuši, bet pieteicās. Baigais pārsteigums, bet forši. Viss notika tādā dabīgā ceļā, nebija sabijusies, pirms tam arī ļoti nebiju gatavojusies, bet beigu beigās bērns vesels, dzemdības normālas – viss kārtībā. Toties zinu pāri, kas bija ajuni, smuki, mīloši cilvēki, bet 7 gadus pie bērna netika. Biedzot, kad pārstāja būt tādi teicamnieki un censoņi, domāt, ka ģimene var pastāvēt tikai tad, ja ir bērni, dēliņš pieteicās. Tiešām, citādāk ir tad, ja ir veselības problēmas un bērnu nevar būt. Kaut gan atkal – te ir stāsts no paziņām, kad sievietei, kurai nevarēja būt bērni (neauglīga), pēc maza laika, kad nebija taču vērts vairs izsargāties, piedzima divi puikas.

  3. HIMALAYA Herbal Healthcare
    Viens populārākiem uztura bagātinātājiem spermas kvalitātes uzlabošanai un prostatas hiperplāzijas, adenokarcinomas profilaksei.
    Medicīnā pazīstams jau ilgu laiku un ir veikti dažādi klīniskie pētījumi, kas pierādījuši tā pozitīvo ietekmi uz spermas kvalitāti – spermas apjoma palielināšanos un spermatozoīdu kustīguma pieaugumu, kas atvieglo grūtniecības iestāšanos..

    1 iepak. 60 tab – 7 Ls
    2 iepak 120 tab – 13 l=Ls
    Kurss 4 – 6 iepakojumi

    27478825
    [email protected]

    Sastāvs (norādītais sastāvdaļu daudzums atbilst produkta diennakts devai – 4 tabletēm):
    • Ziemas ķiršu pulveris (Pulv. Withaniae somniferae) – 260 mg
    • Asterkantu pulveris (Pulv. Astercanthae longifoliae) – 128 mg
    • Indijas salāta pulveris (Pulv. Lactucae scariolae) – 64 mg
    • Stizolobijas pulveris (Pulv. Mucunae pruriens) – 64 mg
    • Suvarnavanga pulveris – 64 mg
    • Argireju ekstrakts (Extr. Argyreiae speciosae) – 128 mg
    • Tribuļu ekstrakts (Extr. Tribulus terrestris) – 128mg
    • Leptadēniju ekstrakts (Extr. Leptadeniae reticulatae) -128 mg
    • Parmēliju ektrakts (Extr. Parmeliae

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.