Šovakar – DURVIS: Atvērtās un aizvērtās

Šovakar, 12. un 26. februārī Dirty Deal Teatro telpās, pl. 20:00 tiks izrādīta muzikāla izrāde DURVIS: Atvērtās un aizvērtās. Izrāde vēstī par 60. gadu kulta dzejnieka un muzikanta Džima Morisona dzīvi un daiļradi un par viņa muzikālo kolektīvu The Doors.

«Reiz mēs kopā ar tēvu, māti, vecotēvu un vecomāti rītausmā braucām pa tuksnesi. Kravas automašīna, vedot indiāņu strādniekus, laikam bija saskrējusies ar citu mašīnu, es īsti nezinu, kas tur bija noticis, bet pa visu ceļu vāļājās asiņojoši indiāņi. Mūsu mašīna nobremzēja un apstājās. Toreiz es pirmo reizi izjutu bailes. Man tad bija kādi četri gadi, bet bērns jau ir kā zieds – groza galvu pa vējam. Tagad, kad es atskatos uz šo notikumu un domāju par to, mani pārņem sajūta, ka to indiāņu – viena vai varbūt divu – prātā jukušās dvēseles klaiņoja apkārt un tad pēkšņi ielēca manā dvēselē. Tās joprojām ir tur.” (Džims Morisons)

Izrāde stāsta ne tikai par dižā mūziķa traģisko likteni, bet arī par hipiju zelta laikiem. (Pa ielām klīda tikai hipiji, ik uz soļa pārdeva LSD. Valdīja tik noslēpumaini vilinoša gaisotne, ka es acumirklī kļuvu par puķu bērnu.) Par rokenrola laikiem, narkotikām un brīvo mīlu. Par laiku, kurš aizrāva sev līdzi ļoti daudz talantīgu cilvēku. (Nomira Hendrikss, nomira Dženisa. Kļūst neomulīgi.)

Visas teātra projektam izvēlētās grupas The Doors kompozīcijas skan mūziķu dzīvajā izpildījumā, bez fonogrammas. Lomās: Dmitrijs Rumjancevs un Anna Upeniece; režisori: Mihails Abramovs un Dmitrijs Rumjancevs. Muzikanti: Edgars Kempišs (sitamie instrumenti), Ģertrūde Jerjomenko (taustiņinstrumenti) un Aleksandrs Marjevičs (ģitāra).

Informācija http://www.dirtydeal.lv/pasakumi/127-muzikala-izrade-durvis-atvertas-un-aizvertas

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.