Šķiršanās – „Es nekad nevēlos vairs tevi redzēt!”

„Neviens nevar garantēt, ka divi cilvēki kopā būs laimīgi vienmēr,
jo ļaudis mainās. Kad jūs satiekat sievieti, viņa ir viens cilvēks
un jūs esat viens cilvēks. Pēc desmit gadiem jūs būsiet cits cilvēks,
viņa būs cits cilvēks. Līdzīgi kā upe, kurā pastāvīgi plūst straume.
To cilvēku, kas bija iemīlējuši viens otru, tur vairs nav,
abu vairs nav. Tad jūs varat turēties pie noteikta solījuma,
kuru ir devis kāds cits, bet jūs to neesat devis.” /Ošo/

Attiecību sākumā reti kad cilvēki iedomājas par to, ka attiecības nav mūžīgas un pienāks brīdis, kad nāksies šķirties. Liekas, ka beidzot ir atrasta dzīves lielā mīlestība un kopā tiks nodzīvota visa dzīve.
Parasti iemīlēšanās stadija var ilgt līdz 10, pat 14 mēnešiem. Tad vēl kādi 3 gadi, kad notiek rozā briļļu nomešana. Tikai tad sākas, tā saucamā īstā laulības dzīve vai īstās savstarpējās attiecības. Salīdzinot ar veco Eiropu vai Amerikas Savienotajām Valstīm, pie mums, tāpat kā vairumā NVS valstu, laulības tiek slēgtas tieši iemīlēšanās fāzē, kad jūtas ir visvairāk sakāpinātas, nevis tad, kad rozā brilles sāk izgaist. Tiek uzskatīts, ka tieši šis ir iemesls lielajam laulību šķiršanas skaitam, jo cilvēki vēl līdz galam nav iepazinuši viens otru, vēl nav iepazinuši sevi šajās attiecībās. Šajā posmā valda emocijas un spēcīgi darbojas vecāku un dzimtas ieliktie dzīves scenāriji. Citiem vārdiem sakot – notiek savstarpēja pieslīpēšanās, pieņemšana un attīstās prasme līdzāspastāvēt, kas ne vienmēr ir viegli un bieži vien noved pie vēlmes pārtraukt attiecības. Laulības, kas slēgtas pēc šī posma, kad emocijas sāk noplakt, no vienas puses var uzskatīt par aprēķina laulībām, bet no otras – tas ir divu cilvēku brīvprātīgs lēmums būt kopā, neatkarīgi no savstarpējām nesaskaņām, kas bijušas. Tā ir pārliecība, ka šis ir cilvēks ar ko es vēlos būt kopā, katru rītu redzēt viņu sev blakus, pieņemot otru tādu kāds viņš ir un necenšoties mainīt pēc saviem ieskatiem.
Kad pārgājusi iemīlēšanās stadija un sākas dziļa mīlestības fāze, tad cilvēks vairāk vēlas dod nekā gaida. Tomēr arī šāda veida laulības nav pasargātas no šķiršanās un var gadīties, ka kādā brīdī cilvēks saprot – otrs nepieņem to, ko es esmu gatavs viņam dot vai arī otra galējība – tas, ko es daru, tiek uzskatīts kā pats par sevi saprotams. Var gadīties, ka pārī viens no partneriem sāk atdzist un pienāk šķiršanās brīdis.
Kā pareizi šķirties? Nav precīzas instrukcijas, tomēr ir galvenās tendences, kas palīdz šķiršanos pārdzīvot daudz vieglāk ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.