Skaistuma kopšanas līdzekļu obligātais MINIMUMS

Kurpes, apakšveļa, somiņa… Šīs ir lietas, par kurām dažreiz mēdzam izdot nesamērīgi lielas summas, jo tieši šīs kurpes vai tā somiņa padara dzīvi tik fantastisku un tieši tāpēc tik lieliski ir būt sievietei. Bet kā ar skaistumkopšanas līdzekļiem? Cik daudz un kādus iegādāties, lai māja nepārvērstos par kosmētiskā salona filiāli un tavs budžets nepiedzīvotu krahu? espati.lv jautā kosmetoloģēm Ingai Aleksandrovai un Natālijai Belozerovai.
Kosmētikai naudu tērē ikviena – arī tās, kuras ikdienā varbūt nelieto dekoratīvo kosmētiku. Sejas krēms taču vajadzīgs, aromātiska eļļiņa relaksējošai peldei – arī… Turklāt par kosmētiskajiem līdzekļiem kopsummā iespējams izdot pat vairāk naudas nekā par fantastisku apakšveļas komplektu, kas pēc algas dienas spontāni nonācis tavā veļas atvilktnē. Acu krēmiņš, brīnumus sološais jaunais pretcelulīta līdzeklis, lūpu spīdumiņš, skropstu tuša, ko tieši tagad reklamē, supersmaržīgā ķermeņa eļļa un varbūt… varbūt man vajag arī kaut ko dekoltē zonai vai zeltainākam ādas tonim? espati.lv skaidro, kādiem sevis kopšanas līdzekļiem naudu taupīt nevajadzētu un kuriem veikalu plauktiem mierīgi varam doties garām.

Obligātais minimums
Bieži vien vannasistabas plauktus aizņem līdzekļi, kas mums nav vajadzīgi un pat nav derīgi –  flakoniņi ar košu dizainu, dāvinātā kosmētika, līdzekļi, kam bijusi lieliska atlaide. Ar kritisku aci pārskati savu kosmētikas arsenālu un bez žēlastības izmet visu lieko, jo ikdienā nepieciešamā nemaz nav tik daudz.

 • Attīrošs pieniņš vai putas – sejas attīrīšana ir obligāta. Atceries, ka pieniņš no sejas jānoskalo ar siltu ūdeni, pirms tiek uzklāts toniks. Toniks nenotīra visas pieniņa paliekas, turklāt kosmētikas noņēmējos ir sastāvdaļas, kam uz ādas nevajadzētu atrasties ilgāk par pāris minūtēm.
 • Toniks – notīra pēdējās kosmētikas paliekas, sašaurina poras, samazina ādas pH līmeni (svarīgi cīņai pret mikroorganismiem) un sagatavo ādu krēma uzklāšanai.
 • Sejas krēms – nākamais solis pēc attīrīšanas un tonizēšanas. Vakarā krēmu uzklāj ne vēlāk kā stundu pirms gulētiešanas. Sejas krēma izvēle ir atkarīga no ādas tipa  vai pat no gadalaika, svarīgi arī, kāds ir vēlamais efekts. Jaunai ādai derēs mitrināšana, bet pēc 35 gadu vecuma jau nepieciešami pretnovecošanās līdzekļi. Ziemā (it visām) – barojošs aizsargkrēms.
 • Barojošs ķermeņa krēms – arī tam jābūt katras sievietes kosmētikas plauktiņā. Pat ja āda nav sausa, barošana nepieciešama profilaktiski, jo ciets ūdens un sauss gaiss nelabvēlīgi iedarbojas uz ādu, padarot to raupju un plēkšņainu. Ja labāk patīk eļļas, ar tām var aizstāt ķermeņa krēmu, taču jāraugās, lai to sastāvā nav minerāleļļas. Tā uz ādas veido plēvīti, neļaujot ādai elpot un uzsūkties citām vērtīgām eļļas sastāvdaļām. Turklāt zem eļļas radītās plēvītes uzkrājas ādas vielmaiņas galaprodukti un sārņvielas.
 • Pīlinga līdzekļi, skrubis (enzīmu un jauktais u. c.) – nepieciešami, ja poras ļoti aizsprostojas, kas raksturīgi kombinētai un taukainai ādai. Sievietēm ar normālu un sausu ādu šā problēma nav tik izteikta un arī poras ir mazākas. Arī šādai ādai, protams, nepieciešama kopšana, taču mazāk intensīva, un vari lieliski izlīdzēties ar mājās pagatavotu skrubi. Taukainas ādas īpašniecēm ar melno punktu likvidēšanu kosmētikas salonā vien nepietiks – rezultāta uzturēšanai mājās 1–2 reizes nedēļā jāveic pīlings pašai. Taču, ja salons tiek apmeklēts regulāri, pīlinga līdzekļiem naudu vari netērēt.

Kosmētiskie līdzekļi īpašām vajadzībām
Šajā grupā ietilpst līdzekļi, kas paredzēti dažādām problēmzonām vai problēmsituācijām. Lai cik populāri tie būtu, šie produkti lietojami tikai konkrētu problēmu novēršanai. Bieži vien sievietes tos lieto reklāmas vai draudzeņu ietekmē, tādējādi nodarot sev ļaunumu. Kosmētika jāizvēlas ļoti rūpīgi – tai jābūt atbilstošai ādas tipam un konkrētajai situācijai, lai sasniegtu vēlamo efektu, pretējā gadījumā varam tikai iedzīvoties liekās problēmās.

 • Krēms ādai ap acīm – ļoti individuāli. Pirms 25 gadu vecuma šos krēmus pat nav ieteicams lietot. Pēc tam – atkarībā no ādas dehidratācijas pakāpes, mīmikas īpatnībām u. c. āda šajā zonā ir īpaši plāna, bez tauku dziedzeriem, un tā ir viegli ievainojama, tāpēc kopšanai arī jābūt specifiskai. Vislabāk, ja šos līdzekļus iesaka profesionālis.
 • Sejas maska – izmantojama SOS gadījumos vai kad ierastie līdzekļi nedod cerēto rezultātu. Taču netērējies lieki – ir daudz iespēju efektīvas sejas maskas no dabiskiem materiāliem pagatavot pašām mājās!
 • Intensīvie serumi – tie pastiprina sejas krēma iedarbību. Izmantojami gadījumos, kad vajadzīgs tūlītējs efekts vai kad ar citu līdzekļu palīdzību neizdodas panākt rezultātu. Ja tiek lietots serums, tas jālieto zem sejas krēma. Ieteicams abus iegādāties no vienas kosmētikas līnijas.
 • Krēms kakla ādai – arī ļoti individuāli; šie līdzekļi izstrādāti, ņemot vērā kakla uzbūves īpatnības un biežākās problēmas šajā zonā. Taču, kā uzskata profesionāļi, daudz svarīgāk un efektīvāk ir pareizi kopt sejas ādu. Uz šiem krēmiem vari droši taupīt. Ja ir konkrēta problēma, tad labāk apmeklēt kosmetologu un kopīgi izvēlēties nepieciešamās procedūras. Turklāt no daudzām problēmām palīdzēs izvairīties vingrinājumi kakla ādai un tās elastībai. Tas pats attiecas uz līdzekļiem dekoltē zonai un krūtīm.
 • Pretcelulīta krēmi – lai gan šobrīd tie ir ļoti pieprasīti, daudz svarīgāk un efektīvāk ir pareizi ēst un daudz kustēties.

Dekoratīvā kosmētika
Cik daudz un koši, atkarīgs no katras pašas uzskatiem. Taču vismaz skropstu tušai un lūpu krāsai tavā arsenālā jābūt. Acis būs izteiksmīgākas, un nekas nav nepievilcīgāks par sausām un sasprēgājušām lūpām.
Dekoratīvā kosmētika var kļūt par klupšanas akmeni, kas krietni patukšo maciņu – plašs piedāvājums, viens par otru košāki iepakojumi un reklāmas – skaļākas. Te nu paveras iespēja audzināt raksturu un iegādāties tikai to, kas patiešām varētu noderēt. Tas ir:

 • piemērota toņa acu zīmulītis, mīksts un noturīgs – viens tonis visiem dzīves gadījumiem; ja patīk eksperimentēt, kosmētikas maciņā var atrasties arī kāds zīmulītis košākā krāsā;
 • īpašākiem gadījumiem var izmantot šķidro acu kontūrlīniju, jeb laineri, kas rada smalkāku un teatrālāku efektu;
 • acu ēnas – atrodi toņus, kas tev piestāv un lieto tos arī ikdienā. Atkarībā no nepieciešamības ar vienām ēnām var panākt gan ikdienas, gan vakara efektu;
 • lūpu krāsa ikdienai, klasiski sarkanā – vakaram;
 • lūpu spīdums maigākam un meitenīgākam grimam;
 • ādas tonim atbilstošs tonālais krēms;  
 • skropstu tuša – īpaši kvalitatīva, tāda, kas nekairina acis. Pagarinošā tuša nereti satur dažādas mikrodaļiņas, kas var izraisīt kairinājumu, īpaši, ja tev ir kontaktlēcas.

Vēl kosmētikas maciņā vari ielikt vaigu sārtumu, un tad tas ir piepildīts. Nav nepieciešamības izdot naudu par daudzām dažādu toņu un tekstūru acu ēnām, zīmuļiem, pūderiem utt., jo pieredze liecina – ikdienā tiek lietots apmēram viens un tas pats. Daudzie impulsa brīdī nopirktie nieki beigu beigās nemaz netiek lietoti, tikai mētājas un aizņem vietu.
Slaveni zīmoli vai vidusmēra kosmētika?
Pastāv uzskats – jo dārgāka kosmētika, jo tā kvalitatīvāka. Protams, kosmētikas cena un kvalitāte parasti ir proporcionāla, taču par vārdu mūs nereti maksājam vairāk nekā par tūbiņas saturu. Ne velti arī mūsu pašu kosmētikas zīmoli ieņem stabilu vietu turīgu sieviešu kosmētikas arsenālā – galvenais taču ir skaista, jaunavīga izskata, kopta āda, noturīga dekoratīvā kosmētika, tātad – rezultāts. Mūsu ekspertes uzskata, ka dārgie zīmoli ne vienmēr ir pareizākā izvēle. Galvenais ir lietot to, kas patīk un sniedz labus rezultātus.
Taču ne vienmēr selektīvā kosmētika ir uzskatāma par profesionālu – salonos pieejamo, ne tik pazīstamo zīmolu produktu sastāvos ir lielāks aktīvo vielu daudzums un tā nebūt nav lētāka, taču efekts – nesalīdzināms.
Ne reizi vien pierādījies, ka dažas dārgas acu ēnas vai nagu lakas izrādās pilnīgi nelietojamas. Par acu ēnām gan jāpiebilst, ka arī tās jāizvēlas atbilstoši ādas īpatnībām un acu formai – ja plakstiņi taukojas vai ir dziļi, jebkuras ēnas pēc laika sakrāsies krociņās. Šajā gadījumā jālieto acu ēnu bāze.
Nenoliegsim arī selektīvās kosmētikas plusus – tomēr ir patīkami paņemt rokās skaistu stikla trauciņu parastās tūbiņas vietā. Un ir zīmoli, kas tirgū ir ļoti ilgi un ieņem stabilas pozīcijas tieši tāpēc, ka viņu piedāvātie produkti ir labi un efektīvi.
Ieteicams neekonomēt, ja iegādājies

 • kosmētikas noņēmēju – reti kad to var aizstāt lētāka produkcija, bieži vien šie līdzekļi kož acīs un  tuša jāberž nost ar beršanu, kas traumē jau tā vārīgo acu ādu;
 • skropstu tuša – vēlams pirkt pārbaudītu produktu ar zināmu vārdu, tad vari būt droša, ka tuša dienas laikā neiztraipīsies un nekairinās acis.
 • tonālais krēms – tas ir grima pamats, tāpēc ļoti svarīgi, lai tas ir kvalitatīvs, noturīgs, vienmērīgi klājas un pielāgojas ādas tonim. Neskopojies – ja  nepērc to gluži no selektīvās kosmētikas plauktiņiem, tad vismaz ne pašu lētāko.

Konkrētas atbildes – lietot parasto vai ekskluzīvo selektīvo kosmētiku nav. Vissvarīgākais apsvērums izvēloties – iegādājies to, kas tev ļauj justies komfortabli, pārliecināti un skaistai. Un ja apziņa, ka kosmētikas plauktiņā ir tikai pazīstami zīmoli, uzlabo pašapziņu un tu to vari atļauties, kāpēc gan ne.

7 komentāru
 1. Es nezinu, vai daru pareizi, bet tušu nomazgāju vakarā ar siltu ūdeni. Ļoti labi nāk nost. Man arī patīk iegādāties dārgu kosmētiku, bet vēl nekad neesmu šajos produktos vīlusies. No tušām fanoju par Lancome, Dior, Clinic. Pūderkrēms no visa arsenāla ir visdārgākais – Yves SaintLaurent, bet savu cenu tiešām attaisno. Lietoju arī Chanel acu laineri, brīnišķīgs produkts. Kaut kad mēģināju izlīdzēties ar lētāku kosmētiku, bija finansiālā krīzite, bet atvainojiet, atšķirība tiešām bija varen jūtama. Un šie produkti jau nemaz tik ātri neizbeidzas.

 2. Ticiet vai né,bet no kosmétikas lietoju tikai lúpukrásu,ziemá-sejas krému.Vienreiz múzá tikai uzkrásojos,kad ar vecáko másu padomju laikos aizgáju uz kino-bérniem lídz 16 aizliegts skatíties.

 3. Zuze, tad varu tiekt, ka tu esi laimīgā. Es gan tā nevaru, kaut gribētu. Diezgan slikta sejas āda, dabūju kopt un ņemties, tikai ārstnieciskā kosmētika, ja runa par krēmiem. Dekoratīvo var normālu, bet bez pūderkrēma diemžēl nevaru.

 4. Varētu būt grūti pēkšņi nelietot kādu no dekoratīvās kosmētikas līdzekļiem, ja tas tiek lietots katru dienu, bet, ja ir problēmas ar sejas ādu, tad labāk lietot aptiekās nopērkamos krēmus (ārstnieciskos) un iztikt bez tonālajiem krēmiem un pūderiem. Kad āda būs atkal vesela un skaista, tad nekas, izņemot dienas krēmu nebūs vajadzīgs.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.