SKAISTU MATU NOSLĒPUMS – VESELA GALVAS ĀDA

https://www.bigstockphoto.com/

Atslēga stipriem, veseliem un skaistiem matiem kā izejot no salona ir tīra un vesela galvas āda. Bieži vien mēs galvas ādu atstājam novārtā, domājot, ka galvenais ir parūpēties par pašiem matiem, tomēr nedrīkst aizmirst to, ka galvas āda ir tā vieta, no kurienes izaug mats. Ja mati nav labā stāvoklī, tādas visdrīzāk nav arī matu saknes un galvas āda.

Mūsdienās gaiss ir tik piesārņots, ka tas var izraisīt dažādas ādas problēmas, tostarp ekzēmu un psoriāzi, līdz ar to cilvēka galvas āda ir apdraudēta vairāk nekā agrāk.

Iekļaujot ikdienas matu kopšanas rutīnā līdzekļus, kas paredzēti jutīgai galvas ādai, samazināsies ne tikai ādas zvīņošanās, bet arī nostiprināsies matu saknes un paātrināsies matu augšana.

Pareiza attīrīšana

Konkrētam matu tipam piemērotu kopšanas līdzekļu izvēle palīdzēs uzturēt normālu galvas ādas un matu stāvokli. Ja tava galvas āda ir jutīga, vislabāk izvēlēties hipoalerģiskos šampūnus, jo to iedarbība ir saudzīgāka vai tādus matu kopšanas līdzekļus, kuri nesatur parabēnus, lai mazinātu ultravioleto staru ietekmi uz galvas ādu un matiem.

Centieties izmantot šampūnus un kondicionierus, kuri ir bagāti ar cinku un biotīnu, jo šīs vielas ļauj uzvairīties no galvas ādas zvīņošanās un sausuma, kā arī vēlams mazgāt matus ne biežāk kā 2-3 reizes nedēļā, lai saglabātu matu dabīgo mitruma līmeni.

Mazāk ķīmisko procedūru                                       

Galvas āda ir ļoti jutīga, tāpēc jebkura matu kopšanas procedūra vai tā būs kopjoša vai vairāk ķīmiska, visdrīzāk atspoguļosies uz tavas ādas.

Katrs matu kopšanas līdzeklis, kuru izmanto tādās matu kopšanas procedūrās kā balināšana, krāsošana un visās tajās, kur nepieciešama karstuma pielietošana, atstāj samērā dramatisku ietekmi uz matiem un galvas ādas apakšējo slāni, jo īpaši tad, ja šīs procedūras tiek veiktas regulāri.

Pārmērīga aizraušanās ar matu krāsošanu un veidošanu ne tikai bojās jūsu matus, izraisot to lūšanu un izkrišanu, bet ietekmēs arī galvas ādu, kas izpaudīsies niezē un jutīgumā, tāpēc vislabāk ir ievērot mērenību un nepārcensties.

Turklāt ja jums ir tendence uz alerģisku reakciju un jūs matus nekrāsojiet regulāri, pirms tam noteikti veiciet alerģijas testu, nelielu daudzumu produkta uzsmērējot zonā aiz auss un uzgaidot brīdi vai gadījumā neparādās kādi izsitumi vai cita alerģiska reakcija. Ja tas tiešām tā notiek, konkrēto produktu izmantot nevariet, tāpēc pameklējiet kādu citu alternatīvu.

Matus iespējams nokrāsot ne tikai ar ķīmisko krāsu, bet arī ar hennu vai basmu, jo tās ir dabiskas matu krāsas, kuras dos matiem gan vēlamo toni gan spīdumu un matus pat atveseļos.

Veselīgi ieradumi

Ņemot vērā to, ka ēdiens var izraisīt dažādas sejas ādas problēmas, neveselīga pārtika ietekmē arī matu un galvas ādas kvalitāti.

Veselīgs, antioksidantiem un vitamīniem bagāts uzturs palīdz šūnām atjaunoties un pasargā tās no bojājumiem.

Pārliecinies, ka tavs uzturs ir bagāts ar zaļumiem, zaļo lapu dārzeņiem un citrusaugiem, jo tieši šie produkti ir bagāti ar uzturvielām, kas nodrošina veselīgu matu un galvas ādas stāvokli.

Tādi mikroelementi kā cinks un dzelzs arī ir ļoti svarīgi audu saglabāšanai, matu stiprībai un šūnu atjaunošanai un tie parasti ir atrodami olbaltumvielu avotos, piemēram, liesā gaļā, vēžveidīgajos un jūras veltēs. Tie satur arī B12 vitamīnu, kas palīdz stiprināt matus un novērst matu izkrišanu.

Matu un galvas ādas kopšanā mēs bieži vien aizmirstam par galvas ādas masāžu matu mazgāšanas vai ķemmēšanas laikā. Regulāra galvas masāža stimulē šūnu augšanu, atverot asinsvadus un palielinot asins plūsmu, ļaujot jūsu matu folikulām un apkārtējam dermas slānim saņemt vairāk uzturvielu, kuras ikdienā uzņemat ar pārtiku.

Maskas un citi matu kopšanas līdzekļi

Attīrīšana ir pirmais posms ceļā uz veselīgu galvas ādu, tomēr svarīga ir arī pietiekama mitrināšana, izmantojot dažādus matu un galvas ādas kopšanas līdzekļus.

Matu maskas, kondicionieri un serumi var atrisināt dažādas matu un ādas problēmas, sākot ar pārmērīgu taukošanos un beidzot ar blaugznām. Par laimi, jums nav ikdienā jāievieš darbietilpīga 12 soļu matu kopšanas procedūra – galvenais ir pievērsties tikai acīmredzamām problēmām pašās jutīgākajās matu un galvas ādas zonās.

Viens no lielākajiem jutīgas un kairinātas galvas ādas izraisītājiem ir PH līdzsvars matos. Veselīgs galvas ādas PH līmenis ir no 4,5 līdz 5,5, tāpēc dabiskā skābuma trūkums var novest pie baktēriju augšanas un iekaisuma.

Galvas ādas maskas ​​ir lielisks veids kā nomierināt jutīgu un kairinātu galvas ādu. Vislabāk izvēlēties tās maskas, kurās ir daudz B3 vitamīna – tas ne tikai stiprina matu folikulus, bet arī atjauno dabisko PH līdzsvaru.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.