Skaista āda ir tīra āda – kā PAREIZI attīrīt, un, ko labāk NEDARĪT?

Tu vari iegādāties un lietot pašu jaunāko un dārgāko krēmu, bet tas nespēs iedarboties, ja āda nebūs pietiekami kvalitatīvi attīrīta. Ir skaidrs – ādas attīrīšana ir tās skaistuma pats pamats. Tomēr – veikalu plauktos pieejamo attīrošo līdzekļu klāsts ir tik liels, ka apjukt ir viegli. Kā labāk attīrīt savu ādu – kā to pareizi darīt, kādus līdzekļus izvēlēties – par to šoreiz! Raksta tapšanā mūs konsultēja sertificēta ārste dermatoveneroloģe, zīmola Vichy eksperte – Anna Bērziņa.

KĀDĒĻ ĀDA JĀATTĪRA?
Kādēļ āda ir jāattīra? Ikdienā bieži šķiet – nu tā taču nemaz nav tik netīra! Atbild zīmola Vichy eksperte Anna Bērziņa: „
Ādu jāattīra, pirmkārt, no tā, ko tā pati saražo – raga slāņa šūnas, tauku dziedzeru sekrēts, otrkārt, no apkārtējās vides piesārņojuma, putekļiem, netīrumiem, dekoratīvās kosmētikas.” Tas viss ikdienā krājas uz mūsu sejas ādas, neļaujot tai brīvi elpot un atjaunoties. „Ja mēs ādu neattīram, tā zaudē savu mirdzumu, veselīgo izskatu, kā arī kombinētas un taukainas ādas īpašniekiem tauku dziedzeru izvadkanāliņi var nosprostoties, iekaist un radīt strutainus izsitumus. Ādas tonis var kļūt nevienmērīgs arī tad, ja ikdienā lietojam dekoratīvo kosmētiku, un to vakarā kārtīgi nenotīram.”

Ādas regulārai attīrīšanai ir liela nozīme jau no ļoti agra vecuma, turklāt – tā nemazinās gadiem ejot. Ar to sievietes patiesībā arī visbiežāk grēko, sevišķi tās, kurām ir sauss ādas tips – šķiet, ka āda netaukojas, tādēļ nav arī īpaši jāattīra. Tomēr tas ir mīts. Mainoties sievietes vecumam, var pamainīties līdzekļi, ar kuriem ādu attīrīt, tomēr pamatlietas ir vienas un tās pašas visās vecuma grupās, stāsta Anna: „Ādas attīrīšanai jāsāk pievērst īpaša uzmanība tad, kad tauku dziedzeru darbība pastiprinās – pusaudžu vecumā. Meitenēm nereti šis laiks sakrīt ar brīdi, kad viņas uzsāk lietot dekoratīvo kosmētiku. Līdz ar to būtiski ir ādu attīrīt, lai tā būtu vesela un skaista. Cilvēkam ādas tips var mainīties pat viena gada laikā, kā arī līdz ar katru nodzīvoto gadu. Mainoties ādas tipam, ikdienas ritmam, ieradumiem, dekoratīvās kosmētikas lietošanas īpatnībām, ādas attīrīšanas produktu lietošana var mainīties. Un tomēr ir līdzekļi, kas der ikvienā vecumā, piemēram, ikdienas straujajam ritmam neaizstājama vērtība ir micelārais ūdens un putas, bet brīžos, kad mums gribas savu ādu palutināt, var izmēģināt micelāro eļļu, skrubi.” Tātad – ādas attīrīšana ir tās skaistuma pamats, turklāt atslēgas vārds ir tieši regularitāte. Ikdienas ādas attīrīšanā būtiskākais ir noņemt dekoratīvo kosmētiku, netīrumus un pašas ādas saražoto tauku sekrētu, savukārt retāk, taču arī regulāri, āda jāpalutina ar dziļāku attīrīšanu – skrubēšanu un citiem paņēmieniem.

KĀ IZVĒLĒTIES PIEMĒROTĀKO LĪDZEKLI?
Kas ir galvenās lietas, kas jāņem vērā, izvēloties piemērotāko ikdienas ādas attīrīšanas līdzekli? Vai varu lietot vienu līdzekli visai sejai vai tomēr nē? Eksperte norāda: „
Ādas attīrīšanas līdzekļi jāizvēlas atkarībā no ādas tipa un ikdienas ieradumiem kosmētikas lietošanā. Pareizi būtu izvēlēties acu kosmētikas noņemšanai speciāli piemērotu produktu, lai lieki nekairinātu, netraumētu ādu – šie līdzekļi ļauj acu dekoratīvo kosmētiku noņemt bez liekas beršanas. Būtiski ir ievērot instrukciju, kas norādīta uz iepakojuma – produkts, kas jānoskalo pēc lietošanas, patiešām arī ir jānoskalo, savukārt, piemēram, micelāro ūdeni var no ādas nenoskalot. Šie ir bieži jautājumi, kas sievietes mulsina. Ļoti svarīgs faktors – ādu mēs jebkurā gadījumā atīram divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Un vienmēr jāatceras – pārāk bieža ādas mazgāšana var ādu sakairināt lieki!”

ATTĪRĪT IZMANTOJOT ŪDENI, VAI IZTIKT BEZ TĀ?
Pēdējā laikā jaunums kosmētikas tirgū ir dažādi ādu attīrošie līdzekļi, kas lietojami, neizmantojot ūdeni – micelārie ūdeņi un citi produkti. Kā tad ir labāk – izvēlēties šādus vai tradicionālos līdzekļus? Kādas ir atšķirības un kā zināt, kas man vairāk piemērots? Skaidro Anna:
Izvēloties ādas attīrīšanas līdzekļus, pats būtiskākais ir ādas tips. Jutīgas ādas īpašniekiem noteikti piemērotāki būs tie produkti, kas no ādas nav jānoskalo. Krāna ūdens sausina ādu, līdz ar to būtu maksimāli jāsamazina ādas kontakts ar ūdeni. Arī tad, kad atrodamies ārpus mājas, visticamāk, ka piemērotāki būs tie ādas attīrīšanas līdzekļi, kurus var nenoskalot ar ūdeni. Savukārt taukainas un kombinētas ādas īpašnieki biežāk izvēlas ādas attīrīšanas līdzekļus, kas ir jānoskalo ar ūdeni, viņi to arī var atļauties, ja āda nav jutīga.” Tātad kopumā var teikt, ka līdzekļi, kas lietojami bez ūdens izmantošanas, ir piemēroti visiem ādas tipiem, kamēr tie, kuriem jāizmanto ūdens, vairāk derēs tām, kurām āda nav jutīga. Turklāt – līdzekļi, kas lietojami bez ūdens būs sevišķi noderīgi dažādos garākos vai īsākos izbraucienos un ceļojumos!

ĀDAS ATTĪRĪŠANAS JAUNUMI – PIEDĀVĀ VICHY
Zīmola Vichy piedāvātā jaunā PURETE THERMALE ādu attīrošu produktu sērija sastāv no 10 produktiem, 10 tekstūrām un 10 tehnoloģijām, ko izmanto ar vai bez ūdens, noskalo vai atstāj uz ādas. Produkti ir piemēroto lietošanai jebkurā sievietes dzīves posmā. Anna Bērziņa papildina: „Daudzās jomās, arī ādas kopšanā, mēs vēlamies iegūt pēc iespējas vairāk, lietojot vienu produktu. Ar Vichy Purete Thermale tas izdodas, jo šie produkti ne tikai ādu attīra, bet arī uzlabo ādas izskatu, pateicoties to sastāvā esošām vērtīgām vielām – Vichy termālais SPA ūdens, vitamīns E, glicerīns, Šī sviests, alantoīns, salicilskābe, taurīns, provitamīns B5. Patīkami, ka ādas attīrīšanas produktu klāsts ir plašs, katra vēlmēm un vajadzībām piemērots. Ir pieejami gan tādi attīrīšanas līdzekļi, kas jānoskalo pēc lietošanas, gan tādi, kas jāatstāj uz ādas. Micellāriem ūdeņiem pieejami 3 tilpumi, kas atvieglo to lietošanu, atkarībā no dzīves situācijas – lielais tilpums ar pumpīti mājas lietošanai, mazais – ērti paņemams līdzi ceļojumā!”
 

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.