Šīsnedēļas labāko filmu izlase

espati.lv piedāvā šīsnedēļas labāko filmu izlasi.

Īpaši iesakām:

Trešdien, 30.septembrī

22:05 Austrumu solījumi (Eastern Promises, 2007), kriminālā drāma

Kanāls – LNT

Britu Kinoakadēmijas balva kā labākajai filmai, trīs Zelta Globusa balvas nominācijas, Oskara balvas un Britu Kinoakadēmijas balvas nominācija Vigo Mortensenam kā labākajam aktierim.

Londonā kāda asiņojoša grūtniece steigšus tiek nogādāta slimnīcā. Meiteni izglābt neizdodas, tikai viņas bērnu. Par mirušo nav zināms pilnīgi nekas, taču akušiere Anna nedomā aprakt meitenes noslēpumu līdz ar viņu. Iespējams, tāpēc, ka arī pati ir krievu izcelsmes. Varbūt kādu pavedienu un norādes par ģimeni izdosies atklāt krieviski rakstītajā dienasgrāmatā, kas atrasta mirušās somā? Tajā ir krievu restorāna „Transsibīrija“ vizītkarte, tomēr tā īpašnieks neko par tādu Tatjanu nezinot. Ziņa par to, ka Anna cer atšifrēt Tatjanas dienasgrāmatu, gan viņu, šķiet, ieinteresē. Vai varbūt būtu jāsaka – uztrauc, jo tajā varētu būt atklāti kādi tumši noslēpumi? Vai notikušajam varētu būt kāda saistība ar izdaudzināto krievu mafiju? Fantatsisks aktieru ansamblis un spraigs sižets.
Rež. Deivids Konenbergs. 
Lomās: Naomi Votsa, Vigo Mortensens, Vensāns Kasels, Armīns Millers-Štāls.

Trešdien, 30.septembrī

21:00 Bērns (L’enfant, 2005), drāma, kanāls – TV1000

Kannu festivālā godalgota filma par 20 gadus veco Bruno un viņa astoņpadsmitgadīgo draudzeni Soņu, kas nupat dzemdējusi abu pirmo bērnu. Tikko atgriezusies mājās no slimnīcas, Soņa meklē Bruno, lai aiznestu bērnu pie viņa, taču jaunizceptais tēvs ir sīks zaglēns, kuram tēva loma ir pilnīgi vienaldzīga. Viņam radušās naudas grūtības, un viņš, ne aci nepamirkšķinot, pārdod zīdaini par pamatīgu žūksni. Kad viņš cenšas attaisnoties Soņas priekšā, viņa šokā sabrūk. Aptvēris, ka ir pieļāvis kļūdu, Bruno dodas atgūt dēlu un Soņas mīlestību…
Režisori: Žans Pjērs Dardēns un Luks Dardēns. Lomās: Džeremijs Renjē, Debora Fransuā, Džeremijs Segards, Fabricio Ronžione u.c.

Ceturtdien, 1.oktobrī

19:00 Brāļi Grimmi (The Brothers Grimm, 2005), piedzīvojumu un fantastikas komēdija, kanāls – TV1000
Šī ir filma, kurā varēsim redzēt talantīgo, bet nu jau mūžībā aizgājušo austrāliešu aktieri Hītu Ledžeru Džeikoba Grimma lomā. Pazīstamie pasaku stāstnieki, brāļi Vilhelms un Jākobs Grimmi, Napoleona laikā ceļo pa laukiem, gūstot vieglu peļņu no dažādu briesmoņu un nešķīsteņu iznīdēšanas. Taču, kad Francijas varas iestādes viņus pieķer krāpšanā, blēžiem jātiek galā ar īstu burvju lāstu, nonākot apburtā mežā, kur noslēpumainos apstākļos pazūd jaunavas. Filmā ļaunās karalienes lomā redzēsim arī daiļo Moniku Beluči.
Režisors: Terijs Giljams. Lomās: Mets Deimons, Hīts Ledžers, Monika Beluči u.c.

Piektdien, 2.oktobrī

19:00 Iepazīt Džo Bleku (Meet Joe Black, 1997), drāma/mistika, kanāls TV1000

Brīnišķīgs aktieru ansamblis un viena no labākajām  Breda Pita lomām. Viljams Perišs (Entonijs Hopkinss) ir ārkārtīgi bagāts un ietekmīgs vīrs, kura pārziņā ir vesela plašsaziņas līdzekļu impērija. Par spīti mīļotās sievas zaudējumam Viljams ir apmierināts ar dzīvi. Viņam ir ļoti sirsnīgas attiecības ar savām meitām Alisonu un Sjūzenu. Kādu vakaru, kad Viljamss cīnās pret sava uzņēmuma tīkotājiem, bet Alisona plāno plašas svinības par godu tēta 65. dzimšanas dienai, Viljamam sākas sirdslēkme un viņu apmeklē noslēpumains svešinieks vārdā Džo Bleks (Breds Pits). Džo patiesībā ir nāves eņģelis, kas pieņēmis nesen miruša cilvēka veidolu, lai uzrunātu Viljamu.
Režisors: Martins Brests. Lomās: Breds Pits, Entonijs Hopkinss, Klēra Forlani, Džeiks Vēbers u.c.

21:55 Kurjers (The Transporter, 2002), trilleris, kanāls TV6

Frenks Mārtins ir bijušais īpašo uzdevumu aģents, kas pēc aiziešanas no dienesta iztiku pelna, nogādājot īpaši slepenus un bīstamus sūtījumus. Savus pienākumus viņš veic nekļūdīgi, aukstasinīgi un precīzi, turklāt nekad neuzdod klientiem jautājumus par kravu. Tomēr kādu dienu viņš pārkāpj savu vissvarīgāko principu un ieskatās apjomīgajā somā, kas viņam jānogādā kādā villā. Šis mirklis pilnībā pārvērš Frenka dzīvi – jau drīz viņu vajā gan noziedznieki, gan policija.
Režisors: Korijs Jens. Lomās: Džeisons Stethems, Mets Šulce, Kjui Šu u.c.

Sestdien, 3.oktobrī

21:15 Amatieris, 2008. Kanāls – LTV1

Latvijā uzņemta filma. Šis ir stāsts par vasaru, jaunību un mīlestību. Galvenais varonis Viktors, žurnālistikas students un neliela apmēra zālītes dīleris, vēlas vasaras beigās braukt līdzi savai draudzenei Ivetai uz Amsterdamu, kur tā tikusi uzņemta mākslas institūtā, bet trūkst naudas un laika ir maz, lai to sadabūtu. Cerot uz ātru čunguru, Viks paplašina savu “zālīšu bodīti”.
Režisors: Jānis Nords. 
Galvenajās lomās: Edgars Samītis, Ksenija Sundejeva, Regīna Razuma, Gastons Neimanis un citi.

22:05 Nottinghila (Notting Hill, 1999), romantiska komēdija, kanāls – TV3

Viljams Takers piedzīvo katra vīrieša sapņu piepildījumu, kad viņa iecienītajā Notinghilas grāmatnīciņā ienāk Anna Skota – pasaules skaistākā sieviete un slavenākā aktrise. Pēc neilga laika Viljams jau atkal viņai uzduras – šoreiz nolejot ar apelsīnu sulu. Anna pieņem viņa piedāvājumu pārģērbties viņa mājās turpat netālu. Galu galā abi iepazīstas tuvāk, taču draudzēties ar pasaules pieprasītāko sievieti nav viegli – ne tuvāko draugu lokā, ne sensāciju kārās preses priekšā.
Režisors: Rodžers Mičels. Lomās: Džūlija Robertsa, Hjū Grants, Ričards Makkeibs, Rīss Aifenss, Džeimss Dreifass u.c.

Svētdien, 4.oktobrī

21:45 Nakts Makkulas bārā (One Night at McCool’s, 2001), kriminālkomēdija, kanāls – TVXXI

Viņa varētu piespiest pat mironi nodejot stepu, tomēr ir izvēlējusies dzīvos. Viņi ir trīs: bārmenis Rendijs, kurš momentā ir ierijis āķi, advokāts Karls un detektīvs Delings, kurš ir aizņemts ar kādas slepkavības izmeklēšanu. Skaistumam ir milzīgs spēks, ja to gudri pielieto, un Džoela savus dotumus izmanto uz pilnu klapi. Viss sākās kādā naktī Makkulas bārā, kur Rendijs pirmoreiz ierauga Džoelu. Jaunā sieviete izdara tā, ka viens no viņiem pilnīgi pazaudē galvu, otrs galīgi aizmirst par savu sievu, bet trešais vispār aizmirst savu mirušo sievu. Bet tur bija vēl arī ceturtais, kurš domāja, ka ir gudrāks par pārējiem.
Režisors: Harolds Cvārts. Lomās: Maikls Duglass, Mets Dilans, Pols Reizers, Līva Tailere.

Sekojiet līdzi filmu izlasei arī nākamnedēļ!

6 komentāru
  1. Eastern promises ar vājiem nerviem labāk neskatīties- man pietika ar filmas sākumu un aizvien pāris epizodes atceros ar šermuļiem 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.