Šīs nedēļas filmas.

Trešdiena, 30. jūnijs, plkst. 21:00

Viasat TV 1000
Transamerika / Transamerica

Dramatiska komēdija, ASV, 2005.g.    
Režisors – Dunkans Takers
Lomās – Felicita Hafmana, Kevins Zegers, Grehems Grīns, Fionulla Flanaga
Šī amerikāņu neatkarīgā kino pasaulē atzinību guvusī filma vēstī par vīrieti vārdā Brī, kurš nedēļu pirms dzimuma maiņas operācijas, saņem telefona zvanu no Ņujorkas. Zvanītājs ir viņas sen novārtā atstātais dēls pusaudzis, kurš ir apcietināts. Brī nevēlas atgriezties pagātnē, tomēr viņa psihiatrs neļauj veikt operāciju, kamēr Brī nebūs ticis skaidrībā ar šīm attiecībām. Vīrietis ir spiests lidot uz Ņujorku un atbrīvot jaunieti no nepilngadīgo labošanas iestādes. Viņš baidās atklāt patiesību dumpīgajam pusaudzim un izliekas par Kristiešu misionāri. Abi dodas ceļojumā, kam lemts pārvērst abu dzīves.
„Transamerika” saņēmusi un izvirzīta virkei balvu prestižos pasaules kinofestivālos.


Ceturtdiena, 1. jūlijs, plkst. 23:45


Rossija
Acis plati aizvērtas /Eyes wide shut

Drāma ar mistikas elementiem, ASV, 1999.g.    
Režisors – Stenlijs Kubriks
Lomās – Nikola Kidmena, Toms Krūzs, Sidnijs Pollaks
Šī ir pēdējā no slavenā kino režisora Stenlija Kubrika filmām, kas uz ekrāniem parādījās īsi pēc viņa nāves. Filmas pamatā ir Artūra Šniclera stāsts „Traumnovelle”, kura darbība nedaudz izmainīta un pārcelta no aizvadītā gadsimta 20. gadu Vīnes uz mūsdienu Ņujorku un filmas varoņu loks paplašināts.
Filmas darbība risinās īsi pirms Ziemassvētkiem. Veiksmīga ārsta sieva vaļsirdīgi izstāsta vīram, ka klusībā sapņo pamīlēties ar citu vīrieti. Ārstā šī atzīšanās izraisa virkni emociju, kuras viņš pats nespēj sev formulēt, vien konstatē, ka pēkšņi vairākas sievietes izrāda iekāri pret viņu. Viņš izvairās no šiem sakariem, bet nokļūst mistiskā sektā, kur maskās tērpušies cilvēki, izpildot savādus rituālus nododas orģijām. Atriezies mājās viņš uzzina, ka sieva redzējusi sapni, kura darbība ļoti līdzinās viņa paša tikko piedzīvotajam. Filma tā arī nedod atbildi, kas ir bijis sapnis un kas patiesība.
„Acis plati aizvērtas” ir pretrunīgs kino, kuru daļa kritiķu ļoti nopēluši, saucot par Kubrika izgāšanos, savukārt citi dēvēja par ģeniālu darbu  – šedevru.
Nikola Kidmena un Toms Krūzs filmas tapšanas laikā patiesi bija precējušies. Filmēšanas procesā abi daudz laika pavadīja kaili kameras priekšā un iejutās savstarpēji atsvešināta pāra lomās. Drīz pēc filmas parādīšanās uz ekrāniem pāris izšķīrās.
Filma saņēmusi balvu Venēcijas kinofestivālā un izvirzīta vairākām nominācijām citos pasaules kinofestivālos.

Piektdiena, 2. jūlijs, plkst. 23:30

Rossija
Nāvīgie triki / Death Defying Acts

Romantisks trilleris, Lielbritānija/Austrālija, 2008.g.    
Režisore – Džilliana Ārmstronga
Lomās – Ketrīna Zeta-Džonsa, Gajs Pīrs
Pagājušā gadsimta 20. gados kādā Lielbritānijas pilsētiņā ierodas Eiropā slavens iluzionists Harijs Gudins, kurš izpilda sirdi stindzinošus trikus. Negaidīti viņš satiek sievieti, kas apgalvo –viņai ir spējas sazināties ar mirušajiem. Viņa pārliecina Hariju, ka spēs pateikt slavenā iluzionista mātes pirmsnāves vārdus. Iluzionists par to jau izsenis solījis 10 000 dolārus atlīdzību, jo netic mistiķiem un gaišreģiem. Bet sieviete ir tik vien kā šarlatāne un plāns neizdodas. Tomēr abu attiecības uzplaiksnī siltas jūtas un turpinās negaidīti abiem no viņiem.
Filma saņēmusi balvas vairākos kinofestivālos par labāko mūziku kino darbam.


Sestdiena, 3. jūlijs, plkst. 22:55

TV3+
Ērina Brokoviča / Erin Brockovich

Komiska drāma, ASV, 2000.g.    
Režisors – Stīvens Soderbergs
Lomās – Džūlija Robertsa, Alberts Finnejs, Ārons Ekharts
Filmas galvenā varone ir bijusī skaistumkonkursa uzvarētāja vietējā pilsētā. Tagad viņa ir šķirtene – mājsaimniece, kas viena audzina trīs bērnus. Neveiksmes un grūtības seko viena otrai. Par pagriezienu punktu kļūst darba uzsākšana necilā juridiskā firmā, kura nesola ne mazākās izaugsmes iespējas. Pateicoties veiksmīgam gadījumam, Ērinas asajai mēlei, šarmantajai un vienlaikus arī ļoti strādīgajai personībai, viss šīs sievietes dzīvē sakārtojas un neticami izmainās.
Filmas pamatā ir reālas sievietes Ērinas Brokovičas biogrāfija.
Kritiķi filmu ļoti slavēja norādot, ka tā lieliski balansē starp neatkarīgo un masu kultūras kino. Vairākkārt izskanējuši apgalvojumi, ka šī ir Džūlijas Robertsas labākā loma, jo te viņa apliecinājusi sava aktrises talanta daudzpusību.
„Ērina Brokoviča” bija nominēta un saņēma virkni balvu dažādos kinofestivālos.

Sestdiena, 3. jūlijs, plkst. 22:00

TV 1000 Premium
Vēstules no Ivodzimas / Letters from Iwo Jima

Kara drāma, ASV/Japāna, 2006.g.    
Režisors – Klints Īstvuds
Lomās – Kens Vatanabe, Kazunari Ninomija, Tsujoši Išara, Rio Kase
Filma stāsta par Ivodzimas kauju, kas Otrā pasaules kara laikā norisinājusies starp ASV un Japānu. Notikumi atainoti no divu iesaistīto japāņu, tuvu draugu, skatpunkta, kuri bezpalīdzīgi noraugās, kā viņu biedri iet bojā. “Vēstules no Ivodzimas” uzņemta kā savstarpēji saistīts darbs 2006. gadā iznākušajai Īstvuda filmai “Mūsu tēvu karogi”, kas stāsta par šo pašu vēsturisko kauju tikai no amerikāņu skatu punkta.
Skatītāju vidū “Vēstules no Ivodzimas” guva lielākus panākumus Japānā, nevis Amerikā, lai gan kritiķi to atznīgi novērtējuši abās zemēs. Filma oriģināli ir japānu valodā ar angļu subtitriem.
“Vēstules no Ivodzimas” nominēta balvām gandrīz visos pasaules prestižākajos kinofestivālos kā arī saņēmusi virkni no tām.


Svētdiena, 4. jūlijs, plkst. 20:00

Ren TV Baltic
Šoferis Verai / Водитель для Веры

Melodrāma, Krievija, 2004.g.    
Režisors – Pāvels Čuhrajs
Lomās – Aļona Babenko, Igors Petrenko, Andrejs Paņins, Bogdans Stupka
Filmas darbība risinās Krimā, krāšņā mājā, pagājušā gadsimta 60. gadu Padomju savienībā. Jaunu, perspektīvu seržantu, armijas ģenerālis izvēlas sev par privāto šoferi. Seržants Viktors uz dzīvi raugās vienkārši un pragmatiski un ir gatavs savas karjeras dēļ darīt visu. Ģenerālis izlemj, ka Viktors būtu piemērota partija viņa vienpatnīgajai meitai Verai. Seržants šādu savienību vērtē kā lielisku perspektīvu, savukārt Vera, nenojaušot aprēķinu, jūt arvien lielāku tuvību un uzticību pret Viktoru. Bet Viktors spēlē dubultu spēli, regulāri atstāstot to, kas risinās ģenerāļa mājās tiem varas pārstāvjiem, kuri vēro ģenerāli.
Cilvēcība Viktorā mijas ar godkāri un vēlmi dzīvē sasniegt daudz. Filmas traģiskais fināls ir apliecinājums tam, kuras jūtas viņā ņēmušas virsroku.


Svētdiena, 4. jūlijs, plkst. 21:00

Viasat TV 1000
Bērns / L’Enfant

Drāma, Beļģija, 2005.g.    
Režisori – Žans-Pjērs un Luks Dardenne
Lomās – Žeremijs Reniers un Debora Frankois
Divdesmit gadus vecais Bruno ir kopā ar savu astoņpadsmitgadīgo draudzeni Soņu, kas nupat dzemdējusi abu pirmo bērnu. Tikko atgriezusies mājās no slimnīcas, Soņa meklē Bruno un konstatē, ka viņš izīrējis abu dzīvokli kādam pārim. Jaunais tēvs ir sīks zaglēns, kuram tēva loma šķiet pilnīgi vienaldzīga. Viņam radušās naudas grūtības, un viņš, ne aci nepamirkšķinot, pārdod zīdaini par 5 000 eiro, lai nokārtotu finansu problēmas. Kad viņš cenšas taisnoties Soņas priekšā, meitene šokā sabrūk. Aptvēris, ka ir pieļāvis kļūdu, Bruno dodas atgūt dēlu un Soņas mīlestību…
Filma saņēmusi 11 apbalvojumus dažādos pasaules kinofestivālos – tai skaitā Zelta palmas zaru Kannu kinofestivālā.

8 komentāru
  1. Kaut arī dažas ir redzētas, taču visas šīs filmas ir labas un ja vien būtu laiks gribētos tās noskatīties.

  2. Par ko tādas “Vēstules no Ivodzimas” aposkaro? Izksatās pilnīgi neskatāms sviests. Laikam visa atslēga ir kaut kād”as politkorektās attiecībās. Lai gan vispār Īstvuds ir labs aktieris un režisors pēdējos gados – arī.

  3. Oi, šoferis verai ir raudamā filma. laba, bet raudamā. tas, ja kāda grib skaīties, bet nezina, ar ko rēķināties.

  4. Kaut kas tajā amerikāņu kino vipār ir tāds dogmātisks un paslims. Nu, piemēram, šitā Tansamerica. Nafig risināt transseksuālu problēmas? Lai parādītu savu demokrātiksumu, amerika, protams, pati sev izplājas.

  5. Kāpēc tāds uzbrauciens amerikāņu kino? Tāpēc jau saka, ka mēs latvieši esam ļoti noslēgti, neatvērti, jo mums pasarg dies par homoseksuālismu, vai vēl trakāk – transseksuālimu ieminēties – esam gatavi vecām olām nomētāt un ja varēt uz sārta uzcept kā raganas. Amerikāņu kino ir demokrātisks kino. Un šajā izlasē vispār tikai labas filams nolasītas. Tā, ka nav ko izgāzt negācijas.

  6. To “Soferis Verai” skatijos nesen, bet neredzeju beigas, tiku lidz tai vietai kur viss bija kluvis slikti. Ka ta beidzas – pavisam slikti?

  7. Sen skatījos kaut kādā Krievijas kino festivālā, bet beidzās – nu kā to ņem. Gan slikti, gan drusku ar tādu sūru cerību.

  8. “Vēstules no ivodzimas” konkrēti nav skatāmas. Garlaicīgi līdz nemaņai. Silti neiesaku, nekatoties uz to, ka īstvuds un ka aposkarota.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.