Šīs nedēļas filmas.

PBK

Otrdiena, 24. augusts, plkst. 23.20

Mimino/ Мимино
Komēdija,  PSRS, 1977.g   
Režisors – Georgijs Danelia
Lomās –Vahtangs Kikabidze, Frunziks Mrktčjans
Gruzīnu aviolīniju pilots – jaunais un karstasinīgais Mimino (no gruzīnu valodas – mazais vanags), kurš vada vien nelielus helikopretus, ieskatās kādā smalkā Maskavas stjuartē. Lai kļūtu par vērā ņemamu pilotu un iekarotu iecerētās uzmanību, galvenais varonis dodas uz Padomju Savienības galvaspilsētu, kur iekuļas dažādās nepatikšanās un starpgadījumos. Toties – iegūst uzticamu draugu. Laimīgas sakritības dēļ Mimino izdodas iestāties Maskavas pilotu skolā. Pēc laika viņš vada milzīgas lidmašīnas un lido tālu aiz savas dzimtenes robežām. Līdz filmas beigās līdzīgi kā Sprīdītis, viņš atskārš, ka labākā vieta pasaulē – ir viņa dzimtā Gruzija.. Un viņam piemērotākie ir nevis smalki lidaparāti, bet gan vietējie  helikopteri.
Filma saņēmusi vairākas balvas Padomju Savienības kino festivālos.
„Mimino” ietver sevī visu to pozitīvo un gaišo labestības un humora esenci, ko reiz mācēja kino darbā iedzīvināt padomju režisori. Ja tu to proti novērtēt, filma būs baudījums.

Viasat TV1000 Kino

Trešdiena, 25. augusts, plkst. 21.00

Kuka / Кука
Melodrāma,  Krievija, 2007.g   
Režisors – Jaroslavs Čevaževskis
Lomās – Anastasija Dobriņina, Dina Korzuna, Aleksandrs Polovcevs
Sagrūst kādas pārtikušas, apmierinātas jaunas sievietes Ļenas dzīve. Viņa izlemj pārcelties uz citu pilsētu – Pēterburgu un sākt visu no nulles. Atsaucoties uz pirmo avīzē izlasīto sludinājumu, Ļena sāk strādāt par sociālo darbinieci. Paralēli Ļenas stāstam filmā risinās kādas sešgadīgas meitenes Kukas dzīvesstāsts. Pēc vecmammas nāves viņa ir palikusi viena pasaulē, bet ir gana stipra, lai izdzīvotu, par visu gādājot un cīnoties tikai pati. Ļenas un Kukas ceļi krustojas. Ļena arvien vairāk vēlas palīdzēt mazajai, kamēr Kuka iesākumā saskata jaunajā sievietē vien draudus nokļūt bērnu namā.
Šī filma ir stāsts par labestību, cilvēcību un to, ka nesavtīga rīcība otra labā, mēdz padarīt mūs necerēti laimīgus.

TV3+

Sestdiena, 28. augusts, plkst. 22.05

Iepazīstieties, Džo Bleks! / Meet Joe Black
Drāma,  ASV, 1998.g   
Režisors – Mārtins Brests
Lomās – Breds Pits, Entonijs Hopkins, Klēra Forleini, Džeiks Vēbers
Bagātā un ietekmīgā preses magnāta Viljama Periša dzīvē parādās pati Nāve, apburoša jauna cilvēka Džo Bleka izskatā. Nāve, nogurusi no saviem ikdienas pienākumiem, izsaka Perišam piedāvājumu – magnātam jākļūst par Džo pavadoni dzīvo pasaulē, kur viņš plāno pavadīt atvaļinājumu. Brīvdienām beidzoties, Nāve ņems Perišu sev līdzi. Ar Viljama palīdzību ekscentriskais un noslēpumainais Džo sāk savu ceļojumu. Tomēr notiek neparedzētais – izrādās, ka ķermenis, kuru nāve ir izvēlējusies sev, kādreiz piederējis cilvēkam, kurā bijusi iemīlējusies Periša meita…
Ja tu tici, ka mīlestība, kura ir lemta starp diviem cilvēkiem, notiks par spīti visam, ja tev patīk būt kino darba aizkustinātai un tu māki izbaudīt izcilu aktieru saspēli, Džo Bleku ir vērts skatīties ik pa laikam no jauna.

TV3

Sestdiena, 28. augusts, plkst. 22.25

Bridžita Džounsa 2. Saprāta robeža  / Bridget Jones: Edge of Reason
Romantiska komēdija,  Apvienotā Karaliste, Francija, ASV, Īrija, 2004.g   
Režisors – Bībana Kdrona
Lomās –Renē Zelvēgere, Hjū Grants, Kolins Firs, Džemma Džonsa   
Bridžita Džonsa ir kā apreibusi no attiecībām ar Marku Dārsiju. Viņš ir labi audzināts, gādīgs un arī iecietīgs pret gandrīz katru Bridžitas greizsirdības lēkmi. Kādēļ gan lai ikviena Londonas sieviete nekristu kārdinājumā atņemt Marku tuklajai, ietiepīgajai un dažreiz nemanierīgajai Bridžitai? Kad pie apvāršņa parādās garkājaina asistente, rozā laimes mākonītis virs Bridžitas galvas savelkas aizdomīgi pelēks un viņa ar skubu metas pārbaudīt abu “aizdomās turamo” attiecības. Taču, kad Bridžitai šķiet, ka sliktāk vairs nevar būt, parādās viņas bijušais priekšnieks, brunču mednieks un siržu lauzējs Daniels Klīvers.
Droši vien katrā no mums mīt sava Bridžita Džonsa. Tieši tādēļ ar baudu un sirsnīgu smaidu vērojam viņas dzīves ainiņas ikreiz, kad vien to piedāvā TV.

LNT

Sestdiena, 28. augusts, plkst. 22.55

Karaliene  / The Queen
Biogrāfiska drāma, Apvienotā Karaliste, Francija, Itālija, 2006.g   
Režisors – Stīvens Frīrs
Lomās – Helēna Mirena, Džeimss Kromvels, Maikls Šīns, Helēna Makrorija
Ziņa par Velsas princeses Diānas nāvi autoavārijā Parīzē 1997. gada 30. augustā pāršalca visu pasauli. Princeses Diānas stāstu daudzi zina līdz vissīkākajām detaļām, taču ar šo notikumu ir saistīts arī cits stāsts, par kuru bieži nerunā. Tas skar Apvienotās Karalistes valdnieci karalieni Elizabeti. Dienās, kad sēroja visa pasaule, viņai bija jāpieņem lēmumi, kas varēja izmainīt viņas pašas, karaliskās ģimenes, simtiem gadus pastāvējušās monarhijas tradīcijas… visas valsts likteni!
Filma izvirzīta sešām Oskara balvas nominācijām, godalga Helēnai Mirenai kā labākajai aktrisei; desmit Britu Kinoakadēmijas balvu nominācijām, godalga kā labākajai filmai un Helēnai Mirenai kā labākajai aktrisei; četrām Zelta Globusa balvas nominācijām, balvas Helēnai Mirenai kā labākajai aktrisei un Pīteram Morganam par labāko scenāriju, kā arī novērtēta daudzos citos un starptautiskos kinofestivālos.
Ja esi zinātkāra un labprāt iedziļinies dažādās, brīžam pretrunīgās viena un tā paša notikuma interpretācijās, tad filma tev sagādās izziņas, angliska aristokrātisma, vieduma, izsmalcinātu manieru un spēcīgas aktierspēles baudu.


Silver Baltic

Sestdiena, 28. augusts, plkst. 18.00

Lietus akmeņi / Raining stones
Komēdija ar drāmas elementiem,  Apvienotā Karaliste, 1993.g   
Režisors – Kens Loks
Lomās – Brūss Džouns, Džūlija Brauna, Rikijs Tomilsons
Filmas galvenais varonis ir pašaizliedzīgs, mīlošs, lepns un ticīgs ģimenes tēvs. Par spīti finansiālām grūtībām viņš apņemas savai mazajai meitai pagādāt skaistu un dārgu kleitu iesvētībām. Spītība, ar kādu viņš to dara, un tas, ko tēvs gatavs pakāpeniski upurēt mērķa sasniegšanai, vienā brīdī sāk pārkāpt saprāta robežas. Viņa labais nolūks pārvēršas apsēstībā un izmisumā.
Filma rādīta vairākos pasaules kino festivālos, nominēta vairākām balvām. Prestižākā no iegūtajām – saņemta Kannu kino festivālā.
Lielbritānijā mīt ne tikai „vienkāršie” latviešu, bet arī „vienkāršie” britu strādnieki, kuru dzīve nebūt nelīdzinās medusmaizei. Cilvēcīga, sirsnīga filma par ne-prestižiem cilvēkiem, bet toties par jebkuram saprotamām vērtībām.

 

Viasat TV1000 Premium

Svētdiena, 29. augusts, plkst. 21.00

Austrālija / Australia
Episks mīlas stāsts,  Austrālija, 2008.g   
Režisors – Bazs Lūrmans
Lomās – Nikola Kidmena, Hjū Džekmens, Deivids Venhams
“Austrālija” ir episks un romantisks piedzīvojums, kas risinās laikā, kad citviet pasaulē rit Otrais pasaules karš. Angļu aristokrāte Sāra Ešlija ceļo uz tālo kontinentu, kurā viņu gaida mantojums – rančo, kura apmēri līdzinās vidējam Savienoto Valstu štatam. Viņas īpašumu un ganāmpulkus iekārojuši citi kaimiņu zemju īpašnieki. Lai glābtu savus īpašumus, Sārai priekšā šķietami neiespējams uzdevums – pārdzīt 2000 lopu ganāpmulku. Visai negribīgi viņa pieņem vietējā iedzīvotāja palīdzību (Hugh Jackman) un sākas viņu kopīgais ceļojums pa brīnumskaisto un cilvēces neskarto zemi. Bet tikmēr viņu galamērķi – Darvinas pilsētu jau sākušas bombardēt japāņu aviācijas lidmašīnas, kas uzbrukušas Pērlhārborai.
Filma izvirzīta un saņēmusi virkni starptautisku kino balvu.
Droši vien sievietei romantikas nekad nav par daudz, ja vien ir piemēroti apstākļi to baudīt. Tādēļ izvērtē sava svētdienas vakara iespējas un ja izdodas, pavadi skaista mīlasstāsta, varenu dabas skatu un asiem piedzīvojumiem bagātu vakaru, skatoties “Austrāliju”.

12 komentārs
 1. Paldies, laba izvēle!!! 🙂

  Austrāliju iesaku visiem nosaktīties – dikti gara, bet skaista filma.

 2. Protams, ļoti atvainojos, bet Austrālija ir liels episks sviests. Lai gan man ļoti patīk Kidmena, bet nu šitā filma ir riktīgi zemē nomests laiks. Ne tur mīlestības tā pa īstam, ne tur kas. Neiesaku gan.

 3. Ārprāc!!! Mimino ir 33 gadus veca! Tas gadskaitlis man lika iskatīties un izlasīt. Baigi dīvaini būs skatīties kino, kas ir uzņemts manā dzimšanas gadā! Pēc treilerīša un apraksta rādās laba!

 4. Piekrītu Dūdai un nepiekrītu Nikam. Laikam skatījies, Nik, nepareizā laikā un noskaņojumā. IR GAN AUSTRĀLIJA Laba filma!!!!!!

 5. Paldiess! Atkal ir skaidrs, kad griezt televizoru:) Īpaši pie Džo Bleka un tā Kuka man arī izksaījās mīlīga filma.

 6. Kuka ir ļoti aizkustinoša un reizē arī skumja filma. Mazā meitenīte liek aizdomāties un savu lomu tēlo perfekti! 🙂

 7. Kidmena ir tik smaista sieviete!!!! Paldies, ka espati izcēlusi Austrāliju! Brīnišķīga, aizkustinoša filma!

 8. Bridžita Džounsa visos izpildījumos un vienmēr ir labi! Esmu vairķas reizes ņemusi disku mājās skatīties. Vē un vēl. Tā, ka šoreiz ārpus kārtas seanss!:)

 9. Nezinu kā pa tv, bet kinoteātrī Austrāliju bija interesanti skatīties. Bet tā jau ar daudzām filmām ir.

 10. Nezinu, ko jūs sovakar skatīsieties – es toč – džo bleku! Lieliska filma! Īsti iemērota sestdienas vakariem.

 11. Es vakar skatījos abas – Džounsu un Bleku. Paķiķināju pie pirmās un paraudāju pie otrās. Nu kā var šitā sabāzt visu foršo kino vienā pašā vakarā?!:(

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.