Sievietes un nauda

Nesenā pētījumā iegūtie dati atspoguļo sakarību starp sievietes personiskajām īpašībām un viņas finansiālajiem ieradumiem. Pārliecība, atvērtība pārmaiņām un optimisms – īpašības, kas palīdz saprātīgi apieties ar naudu. Problēmas finanšu jomā ir kā lakmusa papīrītis, kas liecina par nesakārtotu privāto dzīvi un otrādi. Tādējādi, sakārtojot savas finansu lietas, uzlabosies arī privātā dzīve, bet, atrisinot attiecību lietas, visticamāk, uzlabosies arī materiālais stāvoklis.

Daudzi cilvēki pret naudu attiecas ļoti emocionāli. Tā viņiem var asociēties ar spēku, mīlestību, kontroli un neatkarību. Attieksme pret naudu, emocionālā pieķeršanās tai arī nosaka, cik ļoti šīs divas, it kā neatkarīgās jomas, ir savā starpā saistītas.

Pat, ja neuzskati sevi par materiālisti, un nauda tavā dzīvē nav galvenais, tomēr nevajadzētu attiekties pret to vieglprātīgi. Katrai sievietei ir ļoti nozīmīga viņas materiālā neatkarība. Materiālā patstāvība, pirmkārt, nodrošina rīcības brīvību, neatkarību un ierobežo iespēju citiem ar tevi manipulēt. Pašai savs bankas konts ļauj ne tikai iegādāties pirkumu, kuru tu vēlies, bet arī ceļ tavu pašapziņu un rada drošības sajūtu. Kā jau pamanīji, runa nav vairs tikai par naudu, jo visas iepriekš minētās īpašības ir nepieciešamas arī laimīgā privātajā dzīvē. Espati.lv piedāvā vairākus ieteikumus, kas palīdzēs tev nodrošināt savu materiālo neatkarību.

 • Esi patstāvīga savās attiecībās ar naudu. Nepaļaujies uz kādu citu, pat, ja tas ir tavs vīrs vai draugs. Tava materiālā neatkarība ir tikai tavās rokās. Centies iemācīties strādāt ar naudu, to ieguldīt un iekrāt.
 • Uzstādi sev finansiālus mērķus – tas garantēs panākumus.
 • Neizmanto naudu, lai izceltos vai sajustos īpaša citu acīs. Beigsies līdzekļi, aizies arī slava. Tā vietā mēģini ar sevi strādāt un pašvērtējumu pacelt bez naudas palīdzības.
 • Tērē mazāk nekā pelni – vispārzināms un pārbaudīts princips, kā nodrošināt savu materiālo labklājību.
 • Mācies. Ir pašsaprotami, ka cilvēki ar labākām zināšanām un pieredzi pelna vairāk nekā citi.
 • Atver bankā krājkontu, kurā katru mēnesi noguldi naudu nebaltām dienām. Dzīvē var gadīties visādas grūtības, šādā veidā daļu no tām tu būsi atrisinājusi.
 • Ģimenes budžetu pārraugi kopā ar savu dzīvesbiedru. Sadaliet līdzekļus proporcionāli prioritātēm. Kaut nelielu daļu no mēneša budžeta uzkrājiet neparedzētiem ģimenes izdevumiem. Tādi noteikti būs.
 • Pirms laulību slēgšanas nokārtojiet savas parādsaistības – gan tu pati, gan tavs nākamais vīrs.
 • Mācies no savām un citu finanšu kļūdām.
5 komentāru
 1. Baigi negribas par šito visu domāt. man ir baigā ekstāze, kad ļaujos neprātam. Tukšs maks nepatīk, bet kas sev tās lietiņas sagādājos, tad varu arī pabadoties mēnesi. Es dzīvoju pāri saviem līdzekļiem regulāri. Labāk sev svētkus sataisīt, nekā visu laiku vilkt tā pelēki pelēki.

 2. Es satraucos par ienākumiem nevis izdevumiem. Regulāri gadās nopirkt pavisam neracionālus pirkumus. Skaistās lietas maksā- tas ir fakts, bet tam ir arī savs prieciņš.

 3. Ja nesāk stulbi uzvesties, lai dzer kaut kasti! …pāris aliņi pēc darba manējam ir svēta lieta:)

 4. tikai muļķes domā, ka nopērkot to vai šito, kļūs laimīgākas. Uz vienu īsu brīdi jā, bet pēc tam vajadzēs atkal kaut ko, kas aizpildītu tukšumu sevī!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.