Sieviete + vīrietis = draudzība?

Kaila patiesība. Pie vārda – VIŅŠ.

Viņš ir 30 gadus vecs. Mūziķis. Simpātisks, taču ne žilbinoši skaists. Viens no tiem, ko varētu lamāt par donžuānu, bābinieku, drāzēju… Nu, sekss viņam patīk. Brīžiem spēj būt atbaidoši brutāls. Brīžiem,šķiet, viņš vispār nezina, kas tas ir – cieņa pret sievieti. Taču dažreiz spēj izrādīt neticamas cilvēcības pazīmes. Sievietes gluži vai spieto viņam apkārt, turklāt, jo zemiskāk viņš pret tām izturas, jo vairāk pēc viņa tvīkst. Lai arī ir nopietnas attiecības, savus ierakstus melnajā grāmatiņā viņš joprojām nepārtrauc – tas esot sportiņš, kam neesot nekāda sakara ar attiecībām. Rokenrols. Bez tā viņš vienkārši nebūtu viņš.

Starp sievietēm viņa dzīvē ir arī tādas, kas ieņem vienkārši drauga statusu – viņas zina gan viņa dabu, gan attieksmi, satiekas pa reizei, taču seksa starp viņiem nav. Vai tiešām?

Tikai draugi – patiesība vai mīts?

Stāsta varonis neatceras nevienu sievieti, ar kuru attiecības būtu bijušas tīri platoniskas. Ne noteikti ar visām ir pārgulēts, bet kaut kāds seksuāls kontakts ir bijis. Kāpēc tā?

„Pirmām kārtām vīrietis nekad neskatās uz sievieti kā tikai uz cilvēku. Nekad. Un vispār – pretējie dzimumi ir pretējie dzimumi. Kāpēc sievietes pošas un pucējas? Lai patiktu sev, tu teiksi. Protams, lai patiktu sev, bet caur patikšanu sev – lai patiktu pretējam dzimumam.  Un normāls pretējā dzimuma pārstāvis to arī pamana – novērtē, kādas kājas, kāda frizūra… Un ja vīrietis tev izsaka komplimentu, tas nav tāpēc, ka viņš tevī redz draugu, viņš tevī redz sievieti.”

„Seksa var arī nebūt. Bet galvā tas būs vienmēr. Nav tā, ka pilnīgi nevar ticēt cilvēkiem, kuri stāsta, ka viņu starpā valda platoniskas attiecības. Iespējams, viņi tiešām nav gulējuši un neguļ kopā. Bet tas nenozīmē, ka tas kaut kur gaisā nevirmo. Šī doma satur kopā, saproti? Uz tās šīs  attiecības arī balstās – uz mazu spriedzīti – varbūt kādreiz. Turklāt ar tām draugu attiecībām ir tā, ka viens vienmēr domās savādāk.  Viens kaut ko gribēs. Bet tam otram ir kāds motīvs, kaut kāda vajadzība, kāpēc viņš attiecības uztur, kaut nojauš, ka otram jūtas ir savādākas. Cilvēki neko nedara tāpat vien. Un cilvēki arī redz to, ko grib redzēt. Vispār jau kaut kādā brīdī abi iedomājas, ka tajās attiecībās varētu būt kaut kas vairāk. Kāpēc tas varbūt nenotiek, ir cilvēka spēja analizēt un pieņemt lēmumus.”

Kāpēc gan nevarētu pastāvēt tikai draudzība?

Redzi, mēs vispār saistāmies un uzsākam jebkādas attiecības tikai ar cilvēkiem, kuri mums šķiet simpātiski, tātad zemapziņā mēs pieļaujam arī seksuāla rakstura sakarus. Un tas pat neattiecas tikai uz sievietēm.  Arī uz vīriešiem. Jebkurš cilvēks ir  mazliet homoseksuāls. Visiem interesē visi. Arī homoseksuālai sievietei vīrietis un otrādi. Tas gan nenozīmē, ka tas tiks attīstīts. Bet mēs tusējam tikai ar mums seksuāli interesantiem cilvēkiem. Vienkārši neviens netiekas ar kādu, kas viņam nav patīkams. Tā es uzskatu.

It kā teorētiski jau viss ir iespējams. Arī draudzība starp sievieti un vīrieti. Gadījumā, ja nu viņa ir pilnīgs krokodils vai arī ja abiem cilvēkiem ir attiecības, taču tajās kaut kā pietrūkst. Iespēja padiskutēt, parunāties.

Taču, lai cik platoniskas ir attiecības, var aizbraukt jumts. Un parasti tas arī aizbrauc – ir kāds vakars, forši apstākļi..

Un zini, draudzīgas attiecības var būt balstītas uz labu seksu.  Piemēram, sievietei savās attiecībās var tā pietrūkt.  Un es to varu sniegt.  Tas nenozīmē, ka mēs esam iemīlējušies vai mums ir baigās attiecības. Nav nemaz slikti, ja cilvēks, lai gan viņam ir attiecības, uz laiku atrod kādu, ar ko aizrauties. No tā var daudz mācīties. Piemēram, kādas sievietes vīram paveicās ar to, ka pirmais vīrietis, ar ko viņa nolaida pa kreisi, biju es. Redzi, cilvēki no dzīvniekiem atšķiras ar spēju analītiski domāt un pieņemt lēmumus. Toreiz gan viņa bija gatava no vīra šķirties manis dēļ. Es padomāju un sapratu, ka man tas nav vajadzīgs. Par to pārliecināju arī viņu. Ja manā vietā būtu cits, iespējams, būtu izjukusi ģimene, kas nav vajadzīgs.  Ar šo sievieti joprojām esam draugi. Un veselīgs seksiņš reizi pa reizei draugu starpā taču nav nekas slikts.

Kā ir ar sievietēm, kuras iepazīsti ne savas iniciatīvas dēļ?

Protams, ja attiecības ir zināmā mērā uzspiestas, tad ir citādi. Seksa var arī nebūt. Taču jebkuru darba kolēģi vai kaimiņieni es vispirms novērtēšu kā sievieti. Ja man viņa nepatiks, nu tad nekā.  Tas pats, starp citu, attiecas uz manas sievietes draudzenēm. Ja tā draudzene ir smuka… Protams, sabiedrībā valdošo likumu dēļ, kādu laiku arī nekas nenotiks. Kā jau teicu – cilvēks spēj pieņemt lēmumus. Taču likumi ir tāpēc, lai tos pārkāptu, un, ja no sākuma vēl turēsies, tad pēc kāda laika arī lielais NEDRĪKST var tikt pārkāpts. Ja divu cilvēku starpā rodas simpātijas, tas ir neizbēgami.

Pēcvārdam

Un tagad meitenes –  pārskatām to puišu sarakstu, kurus uzskatām par saviem draugiem.  Vai esat pārliecinātas, ka viņi jūsos nesaskata kaut ko vairāk? Padomā, kā iepazināties? Vai tad viņš tavās acīs bija tikai draugs? Un būsim godīgas arī  pašas pret sevi – vai tiešām, tiešām, nekad, nekad, neesam iedomājušās, diez kā viņš skūpstās vai kāds būtu gultā? Un, ja apstākļi būtu citādi (lasi, tev nebūtu drauga, viņam draudzenes utt.), vai jūs tomēr nebūtu kas vairāk par draugiem? Viela pārdomām…

16 komentārs
 1. Pilnībā piekrītu |Viņam 30gadus vecam mūziķim| 🙂 tas ir viss ir vispatiesākā taisnība! Nenoliedzami mums katrai ir kāds draugs un, protams, ka mēs esam to visu kas, ko, kā… iedomājušās! Es kā sieviete atzīstos – man tā ir! Man ir puiši draugi, ar kuriem neesmu gulējusi, bet vismaz 1x esmu iedomājusies kāds viņš ir gultā, kā viņš skūpstās utt., un man lieks, ka tas nav nekāds grēks vai noziegums par to padomāt. Nekad nesaki nekad, jo iespējams, ka paies pāris gadi un Tu apprecēsies ar savu labāko draugu 😀

 2. Nja, šis raksts man mazuliet izsita korķus. Mnam vīrietim ir dažas pat ļoti labas draudzenes, un ko man tagad domāt? ka viņš domā, kā būtu ar viņām kniebties? Man gan nav vīriešu draugu, bet ir ļoti labi paziņas, un es tiešām līdz šī raksta izlasīšanai nebiju domājusi, kā viņi dara to vai šito. tagad iedomājoties gan jānoskurinās…

 3. Zebest! Paskat te pujats nesen ar raxtīja blogā, ka viņš tā dara pat uz ielas! Bet es ne par to, Es par to, ka Tavs vīrietis var domā jebko, mēs nekad nezināsim, kas patiesībā notiek viņu galviņās! Un par to jau būtu jāsatraucās vismazāk, protams, līdz brīdim, ja tas tiek īstenots! Vai nu Tu esi pārāk pareiza, vai arī es nepareiza 😀 man jau lieks, ka kko tādu iedomājās katrs! 🙂

 4. Es pieļauju, ka esmu jocīga, jo visā šajā seksīgajā ap seksu un ar seksuālajām fantāzijām saistītajā mūsdienu pasaulē un sabiedrībā es visur iekavēju un atšķiros. To man ir teikuši. Jo jej bogu neķeru kaifu tikai no domas par seksu. Un ar draugiem jau vismazāk, goda vārds 😀 Un kaut kā dīvaini, ja es zin;atu, ka manas draudzenes skatās uz manu džeku un domā, kā būtu ar viņu…nu kamon. var jau būt, ka ir cilvēki, kam tas notiek spontāni un nekontrolējami, ka viss tiek caur seksu skatīts. Un vēl tas teksts – ja nebūtu otrās pusītes, varbūt, ka jūs būtu kopā. Nu tas jau ir tā konkrēti teikts. ja man vispār rodas tāda doma, tātad man tas draugs reāli patīk.

 5. Man gan liekas, ka tāda reakcija no džeka puses ir dabiska 😀 Tas, ka viņš par to domā, nenozīmē, ka to arī taisās darīt. Un ir man tādi džeku draugi, kurus zinu jau ilgus gadus, bet nekādas robežas nav tikušas pārkāptas – arī, ja kāds kaut ko ir iedomājies, uzreiz nenozīmē, ka ir to kkā izpaudis/licis nojaust/kaut ko darījis lietas labā.

  Nez kāpēc iedomājos par attieksmi vispār. Dāma, atnākot no pirmā randiņa, štuko: “Mmm, cik viņš uzmanīgs, inteliģents – zināja citēt Osho (:D), nospodrinājis kurpes un vispār tāds tīri smuks izskatās!”, kamēr džeks visticamāk domās: “Mmm, cik viņai foršas krūtis un vispār, cik piemīlīgs ģīmītis – un galvā arī, izklausās, nav gluži salmi” :))

 6. Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka sieviete un vīrietis labākie draugi nevar būt… JO šī robeža ātrāk vai vēlāk tomēr tiks pārkāpta. Vismaz man nav izdevies nepārkāpt..

 7. VAR BŪT labākie draugi!!! Līdz ko noraujās, tad nu viss čiks un gatavs, nav vairs tā draugu būšana! Man ir tāds viens vīrietis, bērnudārzā autiņos kopā čurājām un joprojām esam draugi, sirds draugi, brālis ar māsu vai vienalga kā tur noformulē! Norāvušies neesam, līdz ar to tām attiecībām ir pavisam cita gultne, bet nenoliedzami bērnudārzā biju samīlējusies līdz ausīm – augot arī vērtības mainās un arī mans draugs man ir tikai draugs!! Grēkojuši neesam! So – ES TICU :))

 8. Man lielākoties ir draugi vīrieši un es nekad nēesmu par viņiem spējusi domāt kā par ko vairāk, kā tikai draugu, bet viņi……rakstā velku paralēles ar dzīvi…

 9. A man patīk tā situācija un tie draugi-vīrieši, ar kuriem reiz tomēr ir kaut kā netīšām sanācis tas sekss. Man sajūta un pieredze rāda, ka pēc tam toč šīs draudzības ir tādas īstas. :)) Jā, seksa vairs nav, tiešām esam draugi, bet tai pat laikā varam īstus drebuļus viens otram uzsist, kaut acīs skatoties vai esošo otro pusīšu klātbūtnē kaut kā zīmīgi viens otram pieskaroties.. Man tomēr patīk tā “tikai draugi” padarīšana. Un tas tiesa, nav neviens tāds fakts bijis, kas nebeidzas ar seksu vai vismaz jauku tuvību. Hmmmm. Tā, kur man vēl kāds tāds “tikai draugs” saglabājies, sagribējas taureņus vēderā :)))

 10. es kautkā esmu pārstājis ticēt, ka var pastāvēt šada tipa draudzīgas attiecības. Vismaz vienreiz jau nu kautkas greizi noies kā likts. Izņēmums varētu būtu gadījums, kur attiecības ir kā brālim ar māsu 🙂

 11. Patika man galvenā varoņa apraksts 😉
  Man ir tieši tāds draugs-perfekti līdzīgs VIŅAM!
  Nujā sekss bija, milzīga kaislība bija- pagātnē, tagad esam ļoti labi draugi….un starp citu viņam ir daudz tādu draudzeņu!
  (Dažas pazīstu personīgi)

 12. Man arī ir kāds tikai draugs. Viņš man stāsta visu, uzticas, es viņam stāstu visu, uzticos.
  Atzīšos, gadu pirms es viņu tā īsti varēju saukt par draugu, viņš man ļoti simpatizēja. Tagad vairs nē, taču ik pa laikam ir izsitušās domas, kā būtu, ja būtu.
  Un viņam arī. Tik atklāts viņš ir, ka pat to spēja atzīt, taču neviena paša pieskāriena. Viņš turās, es turos. Laikam tā arī sanāk, nevēlamies, lai tik dārgā draudzība varētu tikt uzlikta riskam visu sabojāt.
  Un runājot par to: “varbūt kādreiz” Jāsaka, ka viņš pats teicis tādus vārdus…
  Un teikums, kas skanējis gan no viņa, gan no manis – Mēs esam tikai draugi. Lai arī kā gribētos…

  Viela pārdomām, ko lai saka.

 13. Raksts iepriecināja! 😀 😀
  Jo man ir viens “draugs” uz kuru es neskatos, kā tikai uz “draugu”. Tātad – velku paralēles un ceru, ka arī viņš ne! 😀 D:

 14. Man ir labākais draugs. Sākumā ne acu galā viens otru necietām, taču tā nu sanāca, ka palikām par labākajiem draugiem. Viņam bija attiecības, kuras pēc 8 mēnešiem izjuka, jo meitene uzstādija ultimātu – vai nu es vai tava labākā draudzene. Viņai bija greizsirdība un pārliecība, ka puisis izvēlēsies savu mīļoto. Viņš pateica, ka svarīgākas viņa dzīvē par mani nav un aizgāja, izšķīrās. Sāka tikties ar citu un nokrāpa šo meiteni ar ar mani. Protams, viņu attiecības nebija ilgas. Viņš nu ir brīvs, bet mūsu starpā vēl arvien ir forša draudzība. Nevaru galvot, ka tas NEKAD neatkārtosies, taču mūsu draudzību tas nav izjaucis.

  Otrs variants, kuru piedzīvoju ir tāds, ka sanāca ar vienā garākā pasākumā iepazītu cilvēku sekss, kurš likās, ka būs 1 reizes notikums un nekad viņu vairs neredzēšu [nekad tā nebiju darījusi un vairs arī netaisos, tas bija eksperiments]. Taču izrādījās, ka kļuvām pēc tā visa par kolēģiem un arī labiem draugiem. Un nekas starp mums nav bijis, izņemot to vienu nakti un vienu ballīti pēc tam, kad viņš gluži vienkārši mani noskūpstīja. Tagad tikai draudzība.

  Sanāk, ka īsumā 2 veidu pieredze:
  1. Draudzība -> sekss
  2. Sekss -> draudzība

  Dīvaini? Jā, es pati nesaprotu, kā tas sanāca, taču rezultātā man ir 2 lieliski draugi.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.