Sievas bilde vīra telefonā

Latvijā dzīvojošie vīrieši savu sievu fotogrāfijas par mobilā telefona displeja fona attēliem izvēlas aptuveni trīs reizes biež?k nekā sievietes savu vīru fotogrāfijas, liecina pētījums par mobilo sakaru tehnoloģiju lietošanas paradumiem Skandināvijas un Baltijas valstīs, kurā ar mobilo sakaru operatora “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) un sociālo pētījumu centra “Latvijas fakti” starpniecību pirmo reizi iekļauti arī Latvijas dati.

Latvijas vīrieši savu sievu fotogrāfijas par mobilā tālruņa displeja fona attēliem izvēlas aptuveni 18,8% gadījumu, bet sievietes savus vīrus telefona fona attēlā uzlūko tikai 5,2% gadījumu.

Visvairāk cilvēku savu dzīvesbiedru fotogrāfijas par mobilā telefona displeja fona attēliem izvēlas vecumā no 26 līdz 40 gadiem. Šaj? dzīves posmā vīra vai sievas attēlu kā telefona ekrāntapetes pielieto 13,9% respondentu, bet pēc 62 gadu vecuma sasniegšanas iespēju ieraudzīt sava dzīvesbiedra bildi ik reizi, ieskatoties telefonā, izmanto vairs tikai 9,7% respondentu. 56,1% šo vecumu sasniegušo cilvēku fona attēlā labprātāk uzlūko savus bērnus, bet 26,5% – paši sevi.

Savu bērnu fotogrāfijas par fona attēliem mobilajos telefonos vislabprātāk izvēlas gandrīz visu vecuma grupu pārstāvji, izņemot jauniešus no 18 līdz 25 gadiem. Š? vecuma cilvēki telefona fona attēlā labprātāk vēlas redzēt paši sevi vai draugus. Tikai 2,6% aptaujāto jauniešu par tālruņa ekrāna fona attēlu izvēlas savu vecāku fotogrāfijas, turklāt citu vecuma grupu respondenti savu vecāku fotogrāfijas telefona displejam fonā izraugās vēl retāk, liecina veiktais pētījums.

Lai arī kopumā gan vīrieši, gan sievietes vislabprātāk kā telefona displeja fona attēlu izvēlas savu bērnu fotogrāfijas, sievietes to dara 51,8% gadījumu, bet vīrieši – tikai 34,3% gadījumu. Otrais populārākais tālruņu fona attēls gan sieviešu, gan vīriešu vidū ir sava fotogrāfija, ko abu dzimumu pārstāvji lieto aptuveni 29% gadījumu.

14 komentārs
 1. Nevaru iedomāties, ka uz displeja būtu vira fočene. Drīzāk jau nēsāju bildi makā. Bet vīriešiem sievietes parasti ir uz datora displeja.

 2. Stulbums kaut káds!Lai es liktu mobilajá,vai uz PC,vai jebkur citur…sievas bildi….pfff…

 3. Varu saderet, tas bildes viriesu mobilajos ir sastellejusas vinu pasas laulatas draudzenes, lai samie it neviena mirkli neaizmirst par dargas esamibu ;).

 4. Piemēram, mans vīrs uz mob.telef.ekrāna ir ielicis manu bildi. Un no manas puses nekada pamudinajuma tam nav bijis. Mēs diezgan reti redzamies darba apstākļu dēļ, tapēc viņam tas šķiet svarigi un es esmu priecīga un laimīga, ka man ir tik mīļš vīrs, kas pats kaut ko tādu var izdarit. Tapēc tas stulbais komentārs, ka sievas pašas ir salikušas tās bildes mobilajā – ir galīgi garām!!

 5. Vo jā, savu bildi likt, tas vispār ir stulbums kaut kāds!!! Katru dienu blenz uz sevi spogulī, un tad vēl telefonā!!!!
  Drauga bildi likt fona attēlā – nu jā, tas jau skan jaukāk!!! :p

 6. Ne bērnus, ne vīru neliktu ne uz PC ofisā, ne uz telefona, jo cilvēki gadās dažādi, nafig piesaistīt sliktu enerģiju. Un ja vēl telefonu nozog vai pazudē…..pretīgi pat iedomāties, ka kāds svešinieks lūr….

 7. Nu, es domāju, ja ir sieva/vīrs, kuru mīl, tad ielikt bildi ir absolūti normāli. Jā, sevišķi, ja reti redzas. Ļoti retu redzos ar savu puisi, tāpēc nereti ielieku mob.viņa bildīti, un katrreiz atverot silda sirdi. 🙂 Un viņš manas bildes liek makā, darbā uz galda u.c. Varbūt ar laiku pāries, bet tagad tas liekas pilnīgi dabiski.

 8. Viss atkarīgs no foto mākslinieciskā izpildījuma – ja ir tik tiešām BILDE – tad likt var jebkur. Pašai savulaik bija kopbilde ar draugu uz mobilā displeja – jauki tak paskatoties smaidu saķert, atsaukt mirkli… 🙂

 9. manam milakajam ari ir sievas bilde ka ekransaudzetajs i datora, i mobilaja. bet tas jau netrauce

 10. Es gan telefona vai PC uz ekrana nelieku savu bildi, daudz labak man patik likt bildes ar skaidtiem dabas skatiem vai bildes, kur var redzet mani kopa ar manu miloto cilveku.

 11. man arī ir pētijums-parasti sievu bildes mobilo displejos ir vīriešiem,kuri krāpj sievas.nopietni.

 12. Nu vispār čaļi parasti draudzeņu vai sievu bildes uz mobīlajiem liek, lai skuķiem prieks. Tā viņas to ierauga un paliek priecīgas. Vismaz šādu ieneslu minējuši pāris draugi. Bet, ja cilvēku redzi katru dienu gandrīz, tad gan no tās bildes īsti jēgu neredzu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.