Sezonas MĒTELIS TAVAM auguma TIPAM

Kādi mēteļi ir modē šosezon? Un kā no visa, kas pieejams veikalu plauktos, izvēlēties tieši to, kas tev ir visatbilstošākais? Šoreiz piedāvājam tev ielūkoties rudens un ziemas virsjaku un mēteļu modes tendencēs, skatoties caur stilista prizmu – uzzini, kas no šīs sezonas aktualitātēm piestāv tieši tava auguma tipam!

A tipa figūra jeb BUMBIERIS


A tipa figūru raksturo smagnējāka un platāka ķermeņa apakšdaļa, kas ir pretstatā šaurākiem pleciem un mazākām krūtīm (lai gan ne vienmēr tām obligāti jābūt mazām). Reizēm bumbiera tipa figūrai raksturīgas arī druknākas kājas, taču tik pat labi tās var būt arī slaidas un skaistas. Galvenā pazīme – platie gurni, kas ir platāki par pleciem.

Izvēloties šīs sezonas mēteli, galvenais, kas jāņem vērā – jārada balanss starp šauro ķermeņa augšdaļu un platāko apakšdaļu. Tātad – tev noteikti nederēs mētelis, kurā akcents likts uz apakšdaļu, piemēram, liels paplatinājums un kuplums, izteiksmīgas kabatas utt. Tas, pēc kā jālūkojas tev – mētelis ar izteiksmīgu augšdaļu! Šī modes sezona tam ir ļoti pateicīga – ir pieejami ļoti skaisti mēteļi ar lielām un modīgām apkaklēm, kas vizuāli skatienu piesaista tava ķermeņa augšdaļai. Var derēt arī spalvas un kažokāda apkakles daļā, kā arī – mēteļa papildināšana ar skaistu un spilgtu šalli!

  
Oasis, Ls 85,74 (Eur 122);  Mango, Ls 109.99 (Eur 156);  Otto Latvia, Ls 113.90 (Eur 162)

 
Monton, Ls 160.94 (Eur 229);  Otto Latvia, Ls 122.90 (Eur 174);  Halens, Ls 159 (Eur 226,24)

O tipa figūra jeb ĀBOLS


O tipa figūru raksturo ne pārāk izteiksmīgs viduklis – tieši vēders ir tā zona, kur vislabprātāk mīl uzkrāties viss tas, kas lieks. Reizēm tas ir ļoti izteikti, jo ķermeņa augšdaļa un apakšdaļa ir slaidākas, taču parasti viss ķermenis kopumā ir ar noslieci uz apaļīgumu.

Izvēloties šīs sezonas mēteli, galvenais, kas tev jāņem vērā – nedrīkst izvēlēties maisveidīgos oversize mēteļus! Liela daļa šīs figūras īpašnieces nereti tiecas izvēlēties vēl platākus un bezveidīgākus apģērbus, tādējādi pazudinot sevi tajos un izskatoties vēl lielākas. Tas noteikti nav nepieciešams! Tev jālūkojas pēc mēteļiem, kas tomēr nepazudina tevi. Mētelim jābūt tādam, kas ir vainu taisna piegriezuma, vai tomēr liek nelielu akcentu uz vidukļa līniju, taču tas nevar būt pārlieku liels – mēteļi ar šaurām jostām viduklī nebūs tā labākā izvēle. Nebaidies no interesantām detaļām, spilgtākām krāsām un līnijām! Noteikti nederēs šosezon aktuālās stepētās jakas un mēteļi, jo tie piedod papildus nevajadzīgu apjomu.
  
Oasis, Ls 87.85 (Eur 125);  Mango, Ls 89.99 (Eur 128);  Mango, Ls 89.99 (Eur 128)

 
H&M (cena nav precizēta);  Mango, Ls 45.99 (Eur 65.43);  Seppala, Ls 69.99 (Eur 99.58)

X tipa figūra jeb SMILŠU PULKSTENIS


X tipa figūru raksturo plecu un gurnu platuma vienādā attiecība. Parasti šī tipa sievietes ir ar slaidu vidukli, slaidām kājām un diezgan kuplām krūtīm. Var būt arī liekie tauciņi, bet vidukļa līnija vienalga ir izteikta. Galvenā pazīme – pleci un gurni ir vienlīdz plati, kas liek ķermenim izskatīties proporcionālam un harmoniskam.

Izvēloties šīs sezonas mēteli, galvenais uz ko jāvērš sava uzmanība – lai ar tā palīdzību tu saglabātu un nezaudētu savas skaistās ķermeņa formas! Tātad – mētelim jābūt ar akcentētu vidukli! Noteikti neizvēlies oversize tipa mēteli, jo tajā tu riskē pazust un izskatīties nevajadzīgi plata un liela. Atšķirībā no bumbiera tipa figūras – tu vari izvēlēties – likt akcentu uz ķermeņa augšdaļu vai apakšdaļu. Tātad – vari izvēlēties mēteli gan ar izteiksmīgu augšdaļu, piemēram, platu apkakli, vai apakšdaļu – lielām kabatām. Tev derēs arī šosezon tik modernās stepētās jakas un mēteļi, tikai neaizmirsti – izvēlies tādu, kurš izceļ vidukli!
  
Oasis, Ls 85.74 (Eur 122);  Halens, Ls 69.99 (Eur 99.59);  Mango, Ls 89.99 (Eur 128)

 
Otto Latvia, Ls 141.90 (Eur 201);  H&M (cena nav precizēta);  Monton, Ls 70.24 (Eur 99.95)

I tipa figūra jeb LINEĀLS


I tipa figūru raksturo izteikts slaidums. Taču gurni un viduklis nav tik izteikti, arī krūtis parasti ir nelielas. Augumā var būt gan garas (modeles tips), gan arī vidēja un pat neliela auguma. Galvenā problēma, ar kuru saskaras šī auguma tipa īpašnieces – viņas var izskatīties vai nu pārāk garas vai pārāk tievas un zēniskas. Bieži vien trūkst sievišķīguma.
Izvēloties šīs sezonas mēteli, I tipa figūras īpašnieces var atļauties vairāk eksperimentu, kā tas ir pārējo auguma tipu īpašniecēm. Vari izvēlēties, piemēram, šosezon tik aktuālos oversize mēteļus! Tikai uzmanies – nepazūdi tajos! Izvēlies tādu tad, ja esi vidēji gara vai gara auguma īpašniece. Turklāt – atceries, ka šī tipa mēteļi obligāti jākombinē ar ko augumam pieguļošu, vienalga vai tās ir bikses, svārki, vai kleita, tām jābūt pieguļošām. Vari izvēlēties arī sezonas aktualitāti – stepētās jakas un mēteļus, kā arī kažokādas. Derēs arī raibi, pamanāmi un ar akcentiem bagāti modeļi. Tātad – ļaujies eksperimentiem!
  
H&M (cena nav precizēta);  H&M (cena nav precizēta);  Monton, Ls 90.66 (Eur 129)

 
Otto Latvia, Ls 170.90 (Eur 243);  Mango, Ls 89.99 (Eur 128);  Monton, Ls 111.74 (Eur 159)

V tipa figūra jeb ATLĒTISKĀ


V tipa figūra patiesībā ir tā pati I tipa figūra, tikai ar platākiem un atlētiskākiem pleciem, attiecībā pret gurniem. Tā ir tipiska sievietēm-sportistēm raksturīga figūra. Galvenais, kas jāatceras šādas figūras īpašniecēm – akcenti jāliek uz ķermeņa lejas daļu, tādējādi radot harmoniju attiecībā pret uzsvērto plecu daļu.
Izvēloties šīs sezonas mēteli, noteikti skaties, lai tas veidotu sievišķīgas proporcijas. Tavā gadījumā – tam ir jāpiedod papildus apjoms tieši gurnu daļā. Izvēlies modeļus, kas akcentu liek uz gurnu daļu – tur ir pamanāmas kabatas, tiek veidots apjoms, ir ieloces u.tml. Tev pēc iespējas ir jātiecas harmonizēt sava figūra tā, lai plecu daļa nešķistu platāka par gurnu daļu!

 Otto Latvia, Ls 141.90 (Eur 201);  H&M (cena nav precizēta);  Halens, Ls 69.99 (Eur 99.59)


Seppala, Ls 49.99 (Eur 71);  Lindex, Ls 31.11 (Eur 49.95);  Terranova, Ls 64.99 (Eur 92.47)

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.