Sekss TIKAI PĒC KĀZĀM – vai tā vēl notiek?

Cik lielu nozīmi seksam attiecībās piešķir TU? Vai ierādi tam pietiekami svarīgu vietu, lai būtu gatava gaidīt līdz kāzām, un tikai tad nodotos mīlas priekiem ar vienu vienīgo? Vai varbūt tev šķiet, ka šāds uzskats ir pārāk vecmodīgs? Šoreiz apkopojām dažādus sieviešu un vīriešu viedokļus par šo tēmu.

Maija (24)
: Pirms tu pērc auto, tu arī dodies testa braucienā. Tāpat ir ar seksu. Sekss spēlē lielu lomu attiecībās un nesaderība seksā ir iemesls tam, lai pāris iespējams izšķirtos.

Odrija (28)
: Liegums par seksu pirms kāzām nāk no austrumiem, savukārt tur tas ir balstījies uz to, ka vīrietis nav diez ko pārliecināts par sevi. "a ja nu ar citu viņai ir labāk?", "a ja nu viņa mani neapprec, jo man ir maziņš?" – tā ir tā nedrošo vīriešu domāšana. Savukārt Eiropā šādu praksi ieviesa pateicoties kristietībai, kura kādreiz propagandēja arī to, ka mazgāties ir slikti, jo atveras poras un ienāk baciļi.

Arnis (24)
: Tas ir grēks tikai tad, ja tu nepaliec uzticīgs tikai vienam partnerim. Bet ja mums nav naudas laulībām? Mēs labprāt apprecētos! Sekss starp mums ir kā saderināšanās, uzticības apsolījums.”

Kate (27)
: „Saderību izgudrojuši sliņķi, kas negrib censties un uzlabot seksuālo dzīvi, tāpēc uzskatu, ka tādas nesaderības nemaz nav. Labs ir viss, kas abiem pārī tāds liekas, tātad, ja abi uzskata, ka sekss piederas tikai laulības dzīvei, tad tā ir arī pareizi.”

Sigita (34)
: „Man patīk sekss, taču, ja puisis tiešām vēlētos to tikai pēc kāzām (kam es īsti neticu…), un es zinātu, ka tiešām vēlos precēties ar viņu, tad es apņemtos izturēt. Un, jā, tā tiešām būtu izturēšana, jo zinu, ka man gribētos. Tieši tāpēc domāju, ka man ar cilvēku, kam ir šādi uzskati, nav pa ceļam, tomēr šāda izvēle nav ne slikta, ne vecmodīga. Tā ir daudz normālāka par daudzām citām seksuālajām tieksmēm, kas mūsdienās aktualizējušās.”

Zane (33)
: „Es par šo jautājumu nesen runāju ar draudzeni, kura ir apņēmusies nodarboties ar seksu tikai pēc kāzām. Jautāju, ko viņa darīs, ja izrādīsies, ka viņai patīk tikai misionāru poza, bet jaunizceptajam vīram latekss un roku dzelži? Viņa teica, ka visu taču iepriekš varot izrunāt. Nu nevar gan! Seksu nevar izrunāt, to var tikai izjust… Turklāt, ja nu tā izrādās fiziska nesaderība? Ja nu vecim krāniņš pārāk liels vai pārāk mazs? Un ja nu neceļas? Visas taču zina, kā stāsts par seksu pēc kāzām beidzās Šarlotei no seriāla „Sekss un lielpilsēta”.”

Raivo (28)
: „Ir anekdote par šo tēmu, kurā meitene saka, ka ar seksu nodarbosies tikai pēc kāzām, bet puisis viņai atbild, ka tādā gadījumā, lai viņa piezvana, kad apprecēsies. Bet ja nopietni, tad es uzskatu, ka mūsdienās ar šādu pārliecību ir tikai fanātiski reliģiozie vai tādi, kam līdz 25 nav izdevies zaudēt nevainību, un tad šis uzskats ir tāda kā aizsardzības reakcija. Jebkurā gadījumā liegt sev dzīves baudas. Tad jau jāaizliedz cilvēkiem arī ēst savu mīļāko ēdienu… Un ja nu tā arī neizdodas apprecēties? Jo es jau nu neprecētos ar sievieti, kurai ir tik kategoriski jautājumi seksa jomā…”

Ligita (38)
: „Es par šo jautājumu visu laiku domāju. Pati savu kāzu nakti neatliku līdz laulībām. Bet nesen mana paziņa, kas precējusies 3 gadus un pašlaik ir uz šķiršanās robežas, atzinās, ka visu mūžu bija seksa pirms laulībām pretiniece un ar savu vīru patiešām pārgulēja pēc laulībām un….. nožēloja. Nezinu, kas viņiem tur bija, bet viņa tieši pirms manām kāzām noteica, ka ar pašreizējo prātu būtu rīkojusies citādi.

Matilde (27)
: „Man ir pirmslaulību dzimumdzīves pieredze, bet ļoti gribētu, lai tās nebūtu bijis. Tas, ka "visu zinu" un esmu izbaudījusi pirms laulības ne mazākajā mērā neuzlaboja manu laulības dzīvi. Esmu daudz uzdevusi sev jautājumu – kāpēc nevarēju sagaidīt? Tas, kas bija pirms tikai "sacūkoja" to, kas nāca pēc tam. Diemžēl saprašana par to ir nākusi vēlāk nekā pieredze.”

Anna (40)
: Es tikai atbalstu atturēšanos līdz kāzām! Man jau nu liekas, ka vīrietis, kas spēj gaidīt līdz kāzām ir zelta vērts. Tas vien jau pierāda, ko gatavs sievietes dēļ darīt, un, ka sieviete viņam daudz ko nozīmē, ja viņš spēj atlikt tik svarīgu lietu kā seksu. Un tas, manuprāt, liecina arī par to, ka viņš vēlāk seksā darīs visu, lai sieviete justos īpaša.”

Juris (30)
: „Sekss pirms laulībām ir norma. Ko tur gaidīt?! Esmu gan dzirdējis tamlīdzīgas muļķības kā "īsta mīlestība gaida", tomēr sekss taču nav nekas slikts, lai tam būtu īpaši jāgatavojas. Ir jāiepazīst savu ķermeni pirms to piedāvāt savai sievai. Atceroties savu pirmo reizi, varu tikai nopriecāties, ka šo pusminūti garo „sniegumu” nepiedzīvoja man sieva. Un arī ļoti daudzas turpmākās reizes nebija nekas īpašs – ko gan labu gultā es varētu piedāvāt savai sievai, ja neko līdz tam nebūtu iemācījies? Ko divi tādi zaļi gurķi darīs guļamistabā? Un, ja ņemam no garīgās puses – kāzas ir tikai līguma parakstīšana, solījums tiek dota jau ilgi pirms tam, un, kas zina – varbūt tieši gultā tavs vīrietis izdomāja tevi bildināt?”

Valērijs (34)
: „Cilvēks ir tikai dzīvnieks, kuru regulē kaut kādas ķīmiskās reakcijas – patīk tas kādam, vai ne. Turklāt, ja pirms kāzām ne, ne, tad pēc jau arī būs kā anekdotē, ka "sekss ir labs, bet Ziemassvētki tomēr biežāk".”

Agnese (30)
: „Būtībā jau tā ir katra paša darīšana. Man liekas diezgan muļķīgi uzskatīt, ka uz seksu jāgaida līdz kāzām. Vēl stulbāk tas ir gadījumos, kad abiem vai vienam jau aiz muguras stipri vētraina pagātne, bet te pēkšņi ar to cilvēku, kuru gribēs precēt, nevar, jo ar seksu jau nodarbojas tikai pēc kāzām…”

Andrejs (30)
: „Mūsdienās tas, manuprāt, vispār nav iespējams. Man ir 30, joprojām neesmu precējies un vēl arī netaisos to darīt. Vai tiešām man būtu vajadzējis saglabāt nevainību līdz šim brīdim?! Nu nē! Kā saka – ja taupīsi nevainību līdz kāzām, ir liela iespēja to sataupīt līdz pensijai.”

Kuram no viedokļiem sliecies piekrist TU?
14 komentārs
 1. Es domāju, pie mums TĀ vairs nenotiek un labi ka tas TĀ ir, jo iespēja, ka gultā pārim ir pilnīga “uzskatu” nesaderība, var iznīcināt pat visādi citādi, vissaskanīgākās attiecības.

 2. Savā jaunības naivumā domāju, ka seksa dēļ attiecības izjukt nevar. Ai kā maldījos! Nesaderība gultā agrāk vai vēlāk noved līdz škiršanās faktam. Un cik gan ļoti nelaimīga būtu pašreiz bijusi, ja nesaderību ar savu pirmo pieredzi atklātu tikai pēc kāzām… Es PAR seksu pirms kāzām!

 3. Lai vai cik konservatīva esmu, piekrītu uzskatam, ka seksam pirms kāzām IR jābūt, savādāk var sanākt vienas vienīgas sirdsāpes un sašmucēti papīri.

 4. Katrai no izvēlēm ir savi plusi un mīnusi. Tas, ka es reizēm esmu pateikusi, ka ar seksu nodarbošos tikai pēc kāzām, ir palīdzējis man atsijāt ļoti daudz “tikai izklaide” tīkotāju.
  Ja vīrietis sievieti ciena un mīl, tad pagaidīs (protams, ne bezgalīgi ilgi), bet kuram tik sekss un izklaides galvā – tāds tādu arī meklēs un atradīs.

 5. Vecmodigi, sekss pirms kāzām, es tagad atceros ka man jaunībā gadījās džeks kam nestāvēja. Kā tad mēs bērnus uztaisītu?

 6. Es pati personīgi pazīstu 3 pārus,kuri līdz laulībām saglabājuši sevi nevainīgus un pirmās intīmās attiecības notikušas tikai pēc laulībām! Un viņu attiecībās es redzu lielu mīlestību ,uzticību. Paši viņi saka,ka tas noteikti ir tā vērts! Un pats svarīgākais,ka tas ir Dieva plāns un griba,lai tā būtu! Ja, man būtu velreiz tā iespēja es arī noteikti tā darītu!

 7. Es nerunāšu par sevi, man sekss bija pirms kāzām un kāzas faktiski notika tāpēc, ka biju stāvoklī. Tas bija sen, tālajā 1979. gadā. Bet tajā pašā gadā apprecējās viens cits pāris. Vīrs nebija nevainīgs, viņam bija ļoti daudz sieviešu bijis pirms kāzām. Meitene bija reliģioza (jā, tajos laikos) un pirms kāzām ne un ne. Vīrietis piekrita, jo viņa bijusi tada gaiša un tīra… Dienu pirms kāzām viņš satikās ar kādu citu sievieti. Kāzu naktī un vēl trīs dienas pēc tam viņš nevarēja paņemt sievas nevainību, jo viņai esot sāpējis. Un trīs dienas pēc kāzām viņš atkal piekrāpa savu jauno sievu. Kaut kā jau beigās ticis galā. Viņi joprojām ir precējušies, tikai vīram visu mūžu ir bijušas mīļākās un ir joprojām. Sieva par to, iespējams, pat zina. Vīrietis ir ārkārtīgi seksuāls, viņam ir dažādas idejas un fantāzijas, par kurām sieva pat dzirdēt negrib. Bet ārēji šajā ģimenē viss ir kārtībā un tā tas arī paliks. Morāle? Patiesībā nekāda. Katrs dara kā grib. Vienkārši stāstiņš iz dzīves. Kā es to zinu? Uzminiet nu 🙂

 8. Es esmu šī principa piekritēja un gribētos teikt tā: Sekss dzīvē nav galvenais. Nav jāprecas ar to cilvēku ar kuru ir vislabākais sekss. Un ja cilvēki viens otru mīl, tad nekas slikts nemaz nevar sanākt. Kas tad būs, ja neizmēģināsi ar visiem pēc kārtas? Nebūsi tikusi pie 2cm garāka krāniņa?
  Ja cilvēki viens otru mīl, tad arī gultā domās, lai otram ir labāk un viss saskanēs. Vnk nevajag kā dzīvniekiem drāzties un meklēt otru līdzīgo.

 9. Jauki apzināties, ka starp partneriem ir kaut kas tāds svēts kā nevainība. Protams, ir kaislīgi skūpsti utt, bet tas, cik ļoti vīrietis tevi sargā, ja esi nevainīga, jā, arī ļoti ciena un mīl tieši tāpēc, ka ar savu atturēšanos un gaidīšanu jūtas palikušas vēl stiprākas. Vispirms attiecības jāpaceļ garīgā un emocionālā līmenī, pēc tam fiziskā. Tiem, kam būs labi bez seksa būs labi arī seksa laikā.
  Un tad vari zināt, ka mīļotais tiešām no visas sirds tevi mīl, jo gaida līdz kāzām.
  Manuprāt muļķīgi precēties tikai tāpēc, ka uzradās bērns. Kāda jēga? Pienākuma pēc? Vai tāpēc, ka nākamajai paaudzei būtu jārāda labs piemērs, ka bērni jāaudzina precētā ģimenē?
  Ja atbalsti brīvās attiecības, tad tās arī ievēro. Nevis uztaisi bērnu un tad nu jāprecas. Kapēc? Var taču turpināt seksoties.
  Protams, ir cilvēki, kas neprecas, bet kuriem ir labākas attiecības nekā tiem, kas ir apprecējušies. Vienkārši nevajag domāt tikai par seksu un saderību gultā. Ja visi labi iepazīsim savus mīļotos cilvēkus un būs labi arī bez darbībām gultā, tad viss būs kārtībā. Ja nē tad nav jēgas.

 10. Man žēl visu to cilvēku, kas nav gaidījuši līdz laulībāi! Lielākā daļa no viņiem salīdzina katru partneri un man paliek nelabi, ja mans vīrs mani salīdzinātu ar kādām no iepriekšējām partnerēm. Tas ir pretīgi un amorāli. Pilnvērtīgs sekss var būt tikai laulības ietvaros, kad viens otram sevi dāvā pilnīgi. Par seksuālo nesaderību ir mīts – to vienmēr var atrisināt, ja partneri uzticas viens otram un ciena viens otru. Ja pāri izšķiras pēc kāzām – ir jāmeklē dziļāks cēlonis – egoisms, cieņas trūkums, paviršība utt. Seksu noteikti nedrīkst likt kā galveno laulības turētāju, tad laulība ir lemta sakāvei. Bet sekss ir viens no daudzajām izpausmēm kā tiek atspoguļota pāru mīlestība.
  Pretapaugļošanās līdzekļu ražotāji reklamē agru seksu un ka pirms laulībām tas it kā ir “normāls”, kaut gan patiesībā tā nav – viņiem interesē pēc iespējas vairāk pārdot un gūt peļņu. Kad to cilvēki beidzot sapratīs! Kāpēc daudzas sievietes mūsdienās vairs nevar palikt stāvoklī, kaut arī to gribētu? Bieži vien viņām ir izjaukts hormonālais līdzsvars ar pretapaugļošanās tabletēm un to grūti ir atjaunot.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.