SEKSS pēc kāzām – KUR tas PAZŪD?

Seksuālais tuksnesis… Kas gan varētu ienākt prātā, dzirdot tādu apzīmējumu? Katrā ziņā, ne jau nu laulātais pāris, tomēr tieši tā psihologi ir izteikušies par ģimenes pāriem un to seksuālajām attiecībām.

SEKSUĀLAIS TUKSNESIS
Šo parādību vēl sauc arī par seksuālo garlaicību vai nogurumu, un tā apzīmē pāru seksuālo attiecību krasu samazināšanos, vai pat pilnīgu pārtraukšanu, jo ilgāks laiks pagājis pēc kāzām. Epizodiski seksa aktivitātes var palielināties, piemēram, atpūtas braucienā vai pēc kādiem ģimeni satuvinošiem notikumiem, bet pēc tam atkal samazinās.
Domājot par iespējamo izskaidrojumu, pirmais, kas nāk prātā, ir sievas vai vīra nolaidīga attieksme pret savu izskatu un izturēšanās pasliktināšanās, bet vai viss varētu būt tik vienkārši?

KUR SEKSS PAZŪD?
Speciālistiem ir vairāki skaidrojumi. Viens no tiem – SEKSUĀLO TEMPERAMENTU NESAKRITĪBA. Pārim ieteicams vismaz pusgadu pirms kāzām padzīvot kopā, jo tikai ilgākā laikā iespējams saprast, vai partneru seksuālie temperamenti ir saderīgi. Piemēram, ja jau attiecību sākumā sievietei šķiet, ka partneris ir nepietiekami seksuāli aktīvs, jāņem vērā, ka pēc kāzām sekss būs tikai vēl mazāk.
Cits skaidrojums – LAULĪBAS KRĪZES. Attiecību sākumā, iemīlēšanās periodā emocijas un kaisle kūsā, pāris cenšas maksimāli izbaudīt viens otra sabiedrību un seksa šai periodā ir daudz. Vēlāk, pat tad, ja mīlestība un cieņa nekur nav pazudušas, seksuālās attiecības samazinās.
Krievu ārsts-psihoterapeits, seksologs un profesors Aleksandrs Poļejevs apgalvo, ka prakse liecina – apmēram pēc piecu gadu kopdzīves vīriešu attieksmi pret seksu laulībā var nosaukt par ģimenes garlaicības sindromu. Savukārt pēc 10 laulībā pavadītiem gadiem abiem laulātajiem var iestāties ģimenes dzīves periods, ko nosacīti sauc par seksuālo tuksnesi. Labākajā gadījumā viņi ar seksu nodarbojas vienu vai divas reizes mēnesī.
Tas skaidrojams ar pieraduma negatīvo ietekmi – vīrietis sākt attiekties pret sievieti kā pret zināmu, izlasītu grāmatu, attiecības vairs neattīstās, nekādu pārsteigumu nav, partneres seksuālā pievilcība krasi samazinās. Vīrieši vairs nesaka komplimentus, pat var nepamanīt sievietes izskata pārmaiņas, arī paši necenšas sievietei iepatikties. Ikdiena, garlaicība, rutīna, nogurums – lūk, seksuālo attiecību slepkavas. Seksuālās tieksmes samazina arī tādi faktori kā stress darbā, saslimšanas, vecums.
Vēl viens seksuālo attiecību izzušanas cēlonis ģimenē ir LAULĀTO ATTIECĪBU PASLIKTINĀŠANĀS. Saprotams, ka bez labām attiecībām ģimenē diez vai iespējams labs sekss. Gadās, ka gadiem kopā dzīvo cilvēki, kuri sen jau nevar ciest viens otru. Strīdi par sīkumiem, aizkaitinājums, asi vārdi, zāģēšana – viss kopā lēnām un neatlaidīgi grauj attiecības, tais skaitā seksuālās.
Taču arī tad, ja vīra un sievas attiecības ir ideālas, seksuālajās attiecībās var iestāties krīze. Tā apgalvo pētnieki, kas skaidro to ar sievas kā Madonnas tēla veidošanos vīrieša apziņā. Jo labākas attiecības valda pāra starpā, jo ātrāk vīra seksuālās vēlmes pēc sievas kā sievietes pagaist. Mīļotā vīrieša apziņā viņa transformējas par Madonnu – sievieti svēto, cēlu, atrautu no seksualitātes, tuvu mātes tēlam.

VAI SEKSS ATGRIEŽAS?
Kinsi institūts ASV, kas pēta cilvēku seksualitāti, norādījis, ka psihoterapeitiskās un seksoloģijas palīdzības efektivitāte pie „seksuālā tuksneša” sindroma nav pārāk iepriecinoša. No 100 pāriem intīmās attiecības atjaunojās tikai 43.
Lielākas cerības dod psihologi, kas novērojuši citu likumsakarību – ja laulātos saista dvēseliski tuvas attiecības, kopīgas intereses, kaisles periodi mēdz atkārtoties laiku pa laikam, notiek brīnums – no jauna var iemīlēties arī savā laulātajā. Ja savstarpējās sapratnes vairs nav, sievas pārģērbšanās par draisko medmāsiņu var izraisīt, labākajā gadījumā, smieklus, bet, ja ir, tad bagātināt pāra seksuālo dzīvi var kaut vai tās pašas lomu spēles vai seksa veikalu sortiments.
Atdzīvināt zudušo kaisli var arī partnera ārienes izmaiņas (svara samazināšanās, matu krāsas vai imidža nomaiņa, jaunas smaržas), dzīves apstākļu maiņa (atvaļinājums, ceļojums). Nevajag noniecināt pat tādas pārmaiņas kā dzīvokļa remontu. Piekritīsiet, ka nodarboties ar seksu, 15 gadus skatoties uz vienām un tām pašām tapetēm, apniks pat trusītim…
Vēl ieteikums – saglabājiet emocionālas attiecības arī ikdienā. Pieskārieni, mīļi vārdi, sirsnīgi skatieni, negaidīti patīkami pārsteigumi u.tml. – labākie seksa pēc kāzām sabiedrotie!

10 komentārs
  1. Vajag ik pa laikam pavadīt laiku šķirti vienam no otra – reizi gadā paceļot atsevišķi, taisī meiteņu vakarus, bez puišiem, utt, tad atkal viss ir kārtībā.

  2. nez, visi tik raksta, ka viena bridi parim ir sex “labakaja gadijuma 2x menesi”… bet busim reali, kur lai tam atrod energiju ikdienas ritmaa, kad katru dienu pec darba ir kadas aktivitates, kursi, koncerti un nez kas. Tad ta ari sanak, ka gultas priekiem ir laiks tikai nedeljas nogale. Un tas jau ari ir “tikai 4x menesi”… (un tas ar visu to dveseles saskanju, kopa dzivojot tikai 1 gadu un vecumu ap 30 gadiem..)

  3. zinu pari, kas kopa dzivo 2 gadus, taisas preceties, un jau pirms kaazaam viniem sekss ir labi ja reizi menesi… tur es tiesam nezinu, kaa vini grasaas pie berniem tikt…

  4. Man liekas, ka ja pašiem ir labi ar tām 4X mēnesī, tad viss ir ok, problēma jau rodas, ja vienam ar to nepietiek …

  5. Maijai taisnība, katram savs ritms, ja vēlmes saskan, tad var kaut reizi pusgadā. 😉 BET tas, ka cilvēki precās vēl nenozīmē, ka viņi grib/ viņiem vajag bērnus. Daudzi precās kaut vai civilapsvērumu dēļ, kaut vai mantas dalīšana pēc partnera nāves, šķiršanās, koīgs veselības apdrošināšanas plāns, kredīts, utt.

  6. Tas ir arguments par labu seksam pirms kāzām, vajag izprovet, kamēr var, jo pēc kāzām tas pazūd 😀

  7. ai!ko tur!ja slima sieviete,ta viņa pat neapjēdz!iepazīstoties,paskaidrot!randiņā-buntoties!un pēc orālā seksa jāsauc ātrie!nu neizturēju!est netaisa!kopā katreiz neguļ!pēc gada atbrauc!grib seksu!iesākām!izdzinu ārā!ai da nu!adod pēdejo skūpstu,un cilvēks tevi noslīcina mēslos!ne pirmā reize!

  8. ir aseksuaali un seksuaali cilveeki, loti labi,ka es un mans viirs esam sexuaali loti 🙂 ceru,ka sekss nezudiis arii peec 30 lauliibas gadiem.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.