Sejas tonizēšana – neaizstājama sejas ādas kopšanā

Sejas ādas tonizēšana ir solis, kurš nepamatoti bieži tiek izlaists pilvērtīgā sejas ādas kopšanas programmā.  Sejas toniki ir produkti, kuru spēku un iedarbību daudzas sievietes neapzinās un nenovērtē. Taču izrādās, ka tieši sejas toniks ir tas līdzeklis, kurš veic ļoti svarīgu funkciju – atjauno ādas pH līdzsvaru, kas ir viens no pamatnosacījumiem, lai sejas āda būtu vesela un skaista. Šoreiz espati.lv tev ir sagatavojusi izsmeļošu informāciju par sejas tonikiem – to izvēli, lietošanu un ieguvumiem. Raksta tapšanā mūs konsultēja kompānijas "MADARA Cosmetics" līdzīpašniece un direktore Lotte Tisenkopfa-Iltnere.

Kādēļ lietot sejas ādas toniku
Sieviešu vidū nereti sastopams un valdošs ir uzskats, ka sejas tonikam nav nekāda būtiskā loma sejas ādas kopšanas procesā un tiek pieņemts, ka pietiek vien attīrīt ādu ar attiecīgu attīrošo līdzekli un uzklāt sejas krēmu. Tādējādi sievietes ieekonomē gan naudu, gan laiku, taču izrādās – viss velti, jo sejas toniks ir viens no svarīgākajiem sejas ādas kopšanas līdzekļiem, bez kura sejas kopšana nav un nevar būt pilnvērtīga.
Sejas tonika pirmais un pats svarīgākais uzdevums ir atjaunot ādas dabisko pH (skābju un sārmu) līdzsvaru, kā arī sagatavot ādu tālākai dziļākai mitrināšanai, kas tiek veikta ar attiecīgu krēmu vai serumu. Kas ir ādas pH līdzsvars un kādēļ tas ir tik būtisks? Atbild Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Līdzsvarots pH līmenis ir veselīgas ādas pamatnosacījums. Šis nedaudz skābais slānis ādas virskārtā ir mūsu ķermeņa aizsardzības mehānisms pret baktērijām, neļaujot tām vairoties. Ja pH ir paaugstināts, attīstās nelabvēlīga mikroflora, āda ir neaizsargāta, var veidoties iekaisums, sausums vai parādīties taukainība. Lai saglabātu veselīgu ādu, ir svarīgi pH līmeni līdzsvarot aptuveni 5.5 robežās. Ūdens un attīroša kosmētika paaugstina pH līmeni uz ādas. Krāna ūdens pH līmenis ir 7-9, attīrošo līdzekļu pH līmenis ir 7-10. Pēc mazgāšanas ādai ir nepieciešams ilgs laiks (vismaz 5-12 stundas!!!), lai atjaunotu sev tik būtisko aizsargkārtiņu.Tāpēc pēc sejas attīrīšanas ir svarīgi lietot ādas kopšanas līdzekļus (tonikus) ar skābu pH vidi (parasti pH 3-6), kas palīdz atjaunot šo ādas aizsardzības mehānismu daudz ātrāk.”

Kā izvēlēties sejas ādas toniku
Kā jau visu sejas ādas kopšanas līdzekļu izvēle, arī sejas ādas toniku izvēle veikalu plauktos ir gana plaša, bet kā lai neapjūk un saprot, kurš tad ir tas īstais un man vispiemērotākais tonizējošais līdzeklis? Izrādās, ka orientēties šajā plašajā piedāvājumā nemaz nav tik grūti, ja ir zināmas un tiek ņemtas vērā dažas svarīgas pamatlietas un nosacījumi.
Pirmkārt, sejas ādas toniki dalās divās lielās grupās – pirmie ir toniki, kas piemēroti visiem ādas tipiem, un otrie – tie, kas paredzēti konkrētam ādas tipam. Un šeit arī rodas pirmais lielais jautājums – vai varu lietot toniku, kas piemērots visiem ādas tipiem, vai tomēr labāk izvēlēties tādu, kas paredzēts konkrēti manam ādas tipam? Atbild Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Visiem ādas tipiem piemērots toniks līdzsvaros pH līmeni un atsvaidzinās ādu, taču tam nepiemitīs dažādiem ādas tipiem specifiski nepieciešamā iedarbība. Labāks rezultāts noteikti būs tad, ja tiks izmantots speciāli konkrētam ādas tipam izstrādāts sejas toniks.”.Izvēloties savam ādas tipam atbilstošu toniku, tas ne vien līdzsvaros ādas pH līmeni un atsvaidzinās ādu, bet arī dos vēl daudz un dažādus papildus labumus – palīdzēs novērst individuālas ar ādas tipu saistītas problēmas, kā, piemēram, ādas sausumu, taukainību, jūtīgumu u.c. Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Toniks, kas paredzēts taukainai ādai, saturēs aktīvās vielas, kas regulē tauku dziedzeru darbību, antibakteriālas vielas, keratolītiskas vielas, kas viegli loba ādas raga kārtiņas šunas, neļaujot tām uzkrāties un nosprostot poras. Taukainas ādas toniks noteikti saturēs arī spirtu, kas atbrīvo ādu no liekajām taukvielām. Nomālas, kombinētas ādas tonikā būs sastāvdaļas, kas līdzsvaro tauku dziedzeru darbību, harmonizējot sejas taukainās un sausās zonas, atsvaidzina ādu. Sausai ādai piemērotā tonikā būs vielas, kas mīkstina ādu, mazina kairinājumu un velkošas ādas sajūtu pēc mazgāšanas.”Vēl kāda būtiska lieta, ar kuru nākas saskarties, izvēloties sejas ādas toniku, ir uz iepakojumiem sarakstītās attiecīgā tonika īpašības – tonizējošs, mitrinošs, attīrošs… Vai izvēloties toniku ir jāvadās pēc šiem uzrakstiem? Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Izvēloties toniku, vislabāk tomēr ir vadīties nevis pēc nosaukuma, bet pēc ādas tipa, kam šis produkts ir paredzēts. Produkta nosaukums parasti raksturo iedarbību, bet dažkārt tas varbūt arī maldinošs.”.

Kā pareizi lietot sejas ādas toniku
Populārākais jautājums to sieviešu vidū, kas ir teikušas JĀ sejas ādas tonikam, ir kā pareizi lietot sejas ādas toniku? Vai to labāk uzklāt ar vates tamponu vai ar pirkstiem? 

Lotte Tisenkopfa-Iltnere
iesaka divus veidus, kā pareizi uzklāt sejas toniku

1. variants
Ar tonikā samitrinātu vates tamponu veic glāstošas kustības pa dabiskajām ādas spraiguma līnijām (Langera līnijām) – no zoda pa vaigu līniju uz augšu, no pieres vidusdaļas uz āru, no kakla pamatnes augšup uz zodu.  Darbojies maigi, nenostiepjot ādu. Velti sev laiku, nu un protams atceries par mazajām vietiņām arī zem degungala, pie matu saknēm, ausu ļipiņām.  

2. variants
Ielej nelielu daudzumu tonika plaukstā, tad samitrini ar toniku abas plaukstas un pliķējošām kustībām aplicē toniku uz sejas un kakla ādas, virzoties pa ādas dabiskajām spraiguma līnijām. Šis tonika uzklāšanas veids iesākumā gan prasīs nelielu veiklību un treniņu. 
Būtiski atcerēties, ka toniku neklāj uz ādas īpaši jutīgām zonām – ap acīm un uz lūpām!

Sejas toniks – pilnvērtīgai ādas kopšanas programmai
Izrādās, ka sejas ādas toniks ir ne vien nepieciešams, bet pat neaizstājams solis sejas ādas kopšanas programmā! To, ko veic sejas toniks, neveic neviens cits sejas ādas kopšanas produkts un tieši tādēļ ir tik būtiski neizlaist šo, tik bieži piemirsto, sejas ādas kopšanas elementu. Lai vai kā – sievietes, kas kopj sejas ādu pareizi, ir pārliecinājušās, ka nav vērts ekonomēt naudu un laiku, izlaižot kādu no sejas ādas kopšanas soļiem. Attīrīšana, tonizēšana, mitrināšana – spēj darboties pilnvērtīgi tikai tad ja tiek lietoti kopā – sākumā sejas āda ir jāattīra, tad jātonizē un tikai tad var veikt dziļāku mitrināšanu ar attiecīga sejas krēma palīdzību. 

Saistītie raksti
Ādas attīrīšanas līdzekļi – solis uz skaistu un veselu sejas ādu

Sejas krēms – būtisks ierocis cīņā par skaistu un veselīgu sejas ādu

Īpašie krēmi ādai ap acīm, muti, kakla un dekoltē zonām – specifiski vai absolūti nepieciešami?

13 komentārs
  1. Es gan ietonizeju acis un ari lupas, jo tam tak ari nepieciesama savesana kartiba. Protams, ja toniks butu ar spirtu, tad to nedaritu, bet ar maigo, manuprat var.

  2. Piekrītu visam, kas te rakstīts! Arī es agrāk toniku ignorēju,bet kopš lietoju, esmu sapratusi, ka bez tā nevar! Āda izskatās daudz labāka un mirdzošāka!

  3. Manējā kosmetoloģe saka, ka mitra āda labāk uzsūc serumus, krēmus, tamdēļ pirms to lietošanas vienmēr “samitrinu” ādu ar toniku.

  4. Nezinu. Man liekas- jo mazaak visu to skaistumkopshanas produktu, jo aada laimiigaaka. Attiirosha zheleja, mitrinoshs kreems vasaraa, barosjoshs ziemaa, skrubis reizi nedeeljaa, un nekaadu probleemu

  5. Man savukārt stāstīja, ka toniks esot ļoti koncentrēts un to varot uz vates aplikātora atšķaidīt ar ūdeni.

  6. sticcck —> Tev jau tāpat tur savācas vesels bariņš ar kosmētiskajiem līdzekļiem 🙂 Viens toniks klāt tur neko daudz nemainiis 😉

  7. Tonikam tiešām ir milzīga nozīme… vienīgi gribētos komentēt, ka augstas kvalitātes tonikos, kuri domāti taukainai ādai, spirta noteikti nav. Taukainības regulēšanu var panākt ar noteiktu augu ekstraktiem. Spirts sausina ādu un rada pretēju efektu – āda vēl vairāk sāk ražot sebumu – kļūst vēl spīdīgāka un taukaināka.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.