SAUSA sejas ĀDA ziemā – svarīgākais, kas JĀZINA

Rudens un ziemas sezona ar saviem asajiem vējiem un zemo temperatūru ir laiks, kad sejas āda kļūst kaprīzāka – tā var kļūt sausāka, neelastīgāka un zust tās tvirtums. Kādēļ tā notiek, kā kopt sausu sejas ādu ziemā, un ko vēl vērts zināt un darīt, lai situāciju uzlabotu? Par to šoreiz!

KĀDĒĻ SEJAS ĀDA ZIEMĀ KĻŪST SAUSA?
Ziemas sezonā, kad aiz loga valda sals un ziemeļu vējš, mūsu sejas āda kļūst izteikti kaprīza. Sejas ādā esošie asinsvadi sašaurinās un āda saņem mazāk barības vielu, tādēļ tā kļūst sausāka, sakairināta, zūd arī tās tvirtums un nereti sākas lobīšanās. Savu dara arī apkures sezonas sākšanās – gaiss telpās, kurās atrodamies, kļūst izteikti sausāks, nereti arī putekļains, un tas, protams, atspēlējas arī mūsu ādas izskatā un veselībā. Turklāt, sejas ādai ir jātiek galā arī ar krasajām temperatūras svārstībām – ja ārā ir lieli mīnusi un iekštelpās – plusi. Tā visa rezultātā organismā rodas stress, kas savukārt veicina papildus mitruma izdalīšanos arī no mūsu sejas ādas – mitrums iztvaiko un sejas āda kļūst sausa, reizēm lobās, niez, ir sakairināta. Pētījumi rāda, ka sejas āda, kurai ziemā netiek pievērsta papildus uzmanība un rūpes, izskatās līdz pat pieciem gadiem vecāka, kāda tā ir patiesībā! Tai trūkst svaiguma un veselīga toņa.
Papildus jau nosauktajiem iemesliem, sejas ādu ziemas sezonā ietekmē arī izmaiņas mūsu dzīvesveidā un paradumos. Ziemā mēs retāk un nepietiekoši uzturamies svaigā gaisā, mazāk nodarbojamies ar sportu, mazāk redzam dienas gaismu. Protams, arī mūsu ēdienkarte kļūst citādāka – nereti tajā ir izteikti mazāk svaigu produktu – zaļumu, dārzeņu un augļu – kā tas ir vasarā. Un pats svarīgākais – ziema ir laiks, kad liela daļa no mums grēko ar pietiekamu šķidruma uzņemšanu, un tas notiek pavisam vienkārša iemesla dēļ – ziemā neslāpst tik ļoti kā vasarā. Tas viss ietekmē arī mūsu sejas ādu, kas vitamīnu, šķidruma, svaiga gaisa un fizisko aktivitāšu trūkuma (kas palīdz izvadīt toksīnus) dēļ kļūst sausāka un kaprīzāka.

KĀ PAREIZI KOPT SEJAS ĀDU ZIEMĀ?
Normāla āda. Normāla āda ziemas sezonā var kļūt nedaudz sausāka, bet parasti šī problēma nav ļoti izteikta. Īpaša sejas ādas kopšana nepieciešama tad, ja plānots ilgāk uzturēties aukstumā, piemēram, nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem. Tad āda jāpasargā, izmantojot īpašus, ziemas sezonai paredzētus sejas ādas kopšanas līdzekļus, kas pasargā ādu no vēja un sala. Ikdienas kopšanā jāatceras, ka ziemā ieteicams mitrinošu krēmu lietot uz nakti, bet barojošu – no rīta. Nav ieteicami ādas kopšanas līdzekļi, kas satur alkoholu, jo tie sausina ādu. Tomēr – arī normālu ādu ziemas sezonā var ietekmēt sausais gaiss telpās, kas atņem ādai svaigo izskatu un toni.

Jaukta tipa un taukaina āda.
Jaukta tipa un sevišķi taukaina sejas āda ziemāretāk cieš no sausuma, tieši otrādi – nereti tieši ziemas laikā šo sejas ādas tipu īpašnieces priecājas, jo tauku dziedzeru darbība kļūst mazāk aktīva, taču āda nepaliek sausa, bet gan normāla. Tomēr – arī šo ādas tipu īpašniecēm ziemas sezonā, uzturoties ārpus telpām, vēlams pasargāt ādu izmantojot krēmus, kas to pasargā no sala un vēja, kā arī jāraugās, lai āda pārāk neciestu no sausā gaisa telpās. Āda, arī jaukta tipa un taukaina, ir jāmitrina izmantojot mitrinošu krēmu. Nav ieteicami ādas kopšanas līdzekļi, kas satur alkoholu, jo tie sausina ādu.

Sausa, plāna un jutīga āda.
Šis ir sejas ādas tips, kas ziemas sezonā cieš visvairāk. Šādai ādai ziemas sezonā noteikti nevajadzētu lietot ādas kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir alkohols, jo tas tikai vēl vairāk sausina ādu. Šādai ādai īpaši ieteicams lietot aizsargājošus ādas kopšanas līdzekļus, kas palīdz pasargāties no vēja, sala, kā arī temperatūras svārstībām un sausā gaisa telpās. Var lūkoties arī uz dažādu aktīvi mitrinošu un barojošu serumu pusi. Katrā ziņā – sausa un jutīga āda ziemas laikā ir bagātīgi jābaro un jāmitrina, lai tā spētu uzturēt nepieciešamo mitruma līmeni un pārlieku neciestu no nelabvēlīgajiem laika apstākļiem.

Kuperoza āda.
Arī kuperozas ādas īpašnieces ziemas sezonā cieš no laika apstākļiem, jo sejas āda uz tiem reaģē krasāk. Šādas ādas īpašniecēm ikdienā jālieto kosmētika, kas paredzēta kuperozai ādai, taču, uzturoties ārā ilgstošāk, jālieto arī ziemas sezonai paredzētie krēmi, kas pasargā ādu no vēja un sala. Tie palīdzēs izvairieties no pārlieku liela ādas kairinājuma un apsārtuma.

Visiem sejas ādas tipiem.
Ziemas sezonā, kopjot savu sejas ādu, jāatceras, ka mitrinošie krēmi jālieto uz nakti, bet barojošie no rīta! Turklāt – no rīta krēms jāuzklāj vismaz stundu pirms došanās ārā, lai ādu nepasaldētu. Vēl papildus mitrināšanai, sevišķi, ja jāuzturas piekurinātās iekštelpās, kur ir sauss gaiss, var izmantot termālos ūdeņus, taču to kategoriski nedrīkst darīt pirms došanās ārā! Noteikti derēs krēmi, kas bagātīgi satur skābekli – tie neļaus sejas ādai savīst un zaudēt savu svaigumu arī apkures sezonā. Uzturoties ārā, piemēram, nodarbojoties ar sporta aktivitātēm, noteikti jālieto ziemai atbilstoši aizsargkrēmi, kas pasargā ādu no vēja un sala. Tas pats attiecas uz aizsardzību no UV stariem – sevišķi, ja ir saulainas ziemas dienas.

KO VĒL DARĪT SEJAS ĀDAS LABĀ ZIEMAS SEZONĀ?
Dekoratīvā kosmētika. Arī tad, ja neesi liela dekoratīvās kosmētikas fane, ziemas sezona ir īstais laiks, kad tomēr apdomāt tās lietošana viena vienkārša iemesla dēļ – dekoratīvā kosmētika darbojas kā mētelītis tavai sejas ādai un papildus pasargā to no nelabvēlīgajiem laika apstākļiem. Tonālais krēms vai, piemēram, BB krēms ziemas sezonā (lietots virs atbilstoša sejas krēma) spēj ādu aizsargāt vēl papildus.

Ēdienkarte.
Dārzeņi, augļi, zaļumi, produkti, kas satur vērtīgās taukskābes, A, E un C vitamīnus – tas viss ir nepieciešams tavai ādai ziemas sezonā. Centies iekļaut svaigu pārtiku savā ēdienkartē biežāk, kā arī neaizmirsti par pietiekamu šķidruma uzņemšanu ik dienu. Šķidrums tavam organismam ziemas periodā ir nepieciešams tik pat ļoti kā vasarā. Un tas ļauj arī sejas ādai labāk uzturēt atbilstošu mitruma līmeni. Ziema ir īstais laiks, kad, iespējams, vērts padomāt par papildus uztura bagātinātājiem, kas satur ādai nepieciešamās vielas.

Svaigs gaiss, gaisma un fiziskās aktivitātes.
Svaigs gaiss, fiziskās aktivitātes un dienas gaisma ir svarīgi faktori, kas arī palīdz tavai sejas ādai izskatīties labāk. Un šie faktori ir jānodrošina arī ziemā – tādējādi āda uzņems nepieciešamo skābekļa daudzumu un iegūs dzīvīgāku un veselīgāku toni. Protams, ja aiz loga valda lieli mīnusi un vējš, tad pasargā ādu izmantojot ziemai paredzētos aizsargkrēmus.

BIODROGA iesaka: vēsajos un aukstajos gada mēnešos rūpējies par savu ādu lietojot BIODROGA OXYGEN FORMULA SĒRIJU

 
12 komentārs
  1. Ziemā vienmēr pāreju uz treknākiem krēmiem, savādāk nav glābiņa. Interesanti, ka jo vecāka palieku, jo šī problēma ir izteiktāka 🙁

  2. Man arī šī pati problēma, lai gan āda it kā ir jaukta tipa. Ārā daudz neuzturos, bet telpās jāpavada visa diena – birojā gaiss ziemā nav tas pats labākais 🙁

  3. Man palīdz labs krēms, taču ne taukains, drīzāk izteikti mitrinošs + svaigs gaiss! Ja neesmu pastaigājusies svaigā gaisā, āda ir tāda pelēka.

  4. Mitrinoši krēmi ziemā uz manas sejas ādas izčūkst tā kā ūdens uz karstas plīts, nākas “treknoties”.

  5. Taisnība – man ir ļoti taukaina āda un ziemā esmu laimīga. Izskatos daudz labāk kā vasarā.

  6. Noderīgs raksts, es nu jau kādu nedēļu lieku mitrinošo uz nakti, bet pa dienu uzlieku barojošo. Āda izskatās labāk, nekā šos kremus lietojot apgrieztā secībā. Žetons

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.