Saulesbrilles pēc sejas formas – ko izvēlēties?

Siltās sezonas sākumā kā nekad aktuāla ir garderobes atjaunošana un pieskanīgu aksesuāru atrašana. Katra no mums vēlas „mirdzēt” un gūt iespējami daudz prieka un iedvesmas ilgi gaidītajā vasarā. Domājot par skaistumu, jāparūpējas arī par ķermeņa aizsardzību pret kaitīgo ultravioleto starojumu. Tādēļ viens no must-have aksesuāriem pavasarim un vasarai ir saulesbrilles. Tās gan parūpēsies par acīm, gan arī padarīs tēlu stilīgu. Protams, ja vien izdosies atrast modeli, kas Jums ideāli piestāv.

Saulesbriļļu meklējumos svarīgākais ir pieskaņot tās Jūsu sejas formai, gluži kā izvēloties īsto frizūru, grimu, auskarus un galvassegas. Ja neņemt vērā šo aspektu, diemžēl pat stilīgākais briļļu modelis neglaimos Jūsu sejas vaibstiem un var sabojāt koptēlu. Tāda kļūda var izrādīties diezgan sāpīga, ņemot vērā, ka kvalitatīvas brilles maksā ne vienu vien desmitu eiro. Tas liecina, ka briļļu izvēlei vajadzētu pieiet apdomāti. Sāciet ar sejas formas apsvēršanu un tad ņemiet vērā mūsu padomus, kādas konkrēti briļļu formas, izmēri, ietvari būtu piemērotāki Jūsu sejai! Tas palīdzēs nekļūdīties, padarīt sejas proporcijas harmoniskākas, izcelt savas priekšrocības un justies pievilcīgi jaunajai vasaras sezonai sākoties!

Kā noteikt sejas formu? Pastāv nosacīts iedalījums. Mēdz būt ovālas, apaļas, izstiepta ovāla, kvadrātveida, taisnstūra, trīsstūrveida, bumbierveida un rombveida sejas. Ja kādu iemeslu pēc joprojām nezināt savu formu, noskaidrot to nav sarežģīti! Paņemiet lūpukrāsu, sakārtojiet matus tā, lai tie nekristu uz sejas, nostājieties pretī spogulim, aiztaisiet vienu aci un iezīmējiet uz spoguļa sejas atspulga kontūras. Tad objektīvi novērtējiet attēlu un izvēlieties, kurai no augstāk minētajām formām tas visvairāk atbilst.

Ovālam, aplim un izstiepta ovāla sejai

Ovālas sejas pieņemts uzskatīt par harmoniskākām un universālām. Tās ir ieapaļas, platumā aptuveni pusotru reizi mazākas par garumu. Ja tieši tāda ir Jūsu forma, varat priecāties! Izvēle nebūs grūta, jo Jums piestāvēs gandrīz jebkuri briļļu modeļi – no klasikas līdz ultramoderniem. Varat droši eksperimentēt, tomēr ņemiet vērā dažas nianses. Lai saglabātu harmoniskas sejas proporcijas, ietvara augšējai līnijai jābūt uzacu līmenī. Savukārt briļļu platumam vajadzētu sakrist vai būt nedaudz lielākam par sejas platāko daļu. Ņemiet vērā arī sejas vaibstus. Maigām līnijām nepiestāv masīvi ietvari ar asiem stūriem, labāk izvēlēties plūdenas formas. Asākiem sejas vaibstiem turpretī piestāvēs lielāki modeļi, piemēram, pašlaik tik aktuālās oversize brilles! Ja meklējat ne tik ekstravagantu modeli, taču pietiekami izteiksmīgu, iegādājieties klasiskas taisnstūrveida brilles melnā ietvarā. Tas būs ilgtermiņa ieguldījums.

Ja Jūsu seja ir gareniskas formas jeb izstiepts ovāls, galvenais uzdevums – vizuāli samazināt sejas garumu un “noapaļot” stūrus. Arī Jums ir no kā izvēlēties! Piestāvēs vairums kvadrātveida, taisnstūrveida un apaļu ietvaru. Obligāts nosacījums – briļļu forma nevar būt šaura. Izvairieties arī no brillēm bez ietvariem vai minimālistiskiem plāniem ietvariem.

Apaļas sejas (vienāda platuma un garuma) īpašniecēm vajadzētu vizuāli pastiept seju garāku, pietuvinot to ovālam. Viennozīmīgi nav vērts skatīties uz apaļiem ietvariem un modeļiem, kuriem ir zemu izvietotas kājiņas. Izvēlieties brilles ar taisnstūra un kvadrāta formas ietvaru. Turklāt vēlams ar plānu ietvaru un asiem stūriem – piemēram, trapecveida vai tauriņveida formas brilles. Ja vēlaties ko kreatīvāku, var pamēģināt kaķacs formu! Tā harmonizēs apaļo seju un piedos tēlam jauneklīgumu – pašreizēji kaķacs modeļi vairs nav tikai retro stila, bet gan ļoti mūsdienīgi.

Kvadrāta un taisnstūrveida formai

Kvadrātveida sejas platums ir vienāds pieres, vaigu un zoda daļā. Lai vizuāli sabalansētu sejas proporcijas, nepieciešams to “noapaļot”. Likumsakarīgi, ka ar šo uzdevumu teicami tiks galā noapaļotas formas brilles – lāsveida, ovālas, apaļas, tauriņveida, aviatora stila. Ietvars var būt arī krāsains, taču briļļu platumam obligāti jāsakrīt ar sejas platumu. Ja meklējat modernāko variantu, – izmēģiniet šaurus horizontāli izstieptus ovālus! Tie tagad ir tendenču augšgalā. Īpaši stilīgi, ja tādām brillēm būs krāsaina lēca – dzeltena, zila, violeta, oranža, brūna – apvienojumā ar tādas pašas krāsas ietvaru. Taisnstūra un kvadrātveida saulesbrilles Jūsu gadījumā ir pilnīgi izslēdzamas no apsveramo modeļu saraksta, jo padarīs sejas vaibstus smagnējus. 

Ja Jums ir taisnstūrveida seja (deniņu un zoda daļā platums sakrīt, taču kopumā tas ir mazāks par sejas garumu), vajadzētu piedot papildus platumu vaigu kauliem. Tāpat kā kvadrātveida seju īpašniecēm, Jums vajadzētu izvēlēties apaļas vai ovālas saulesbrilles, kuru kājiņas stiprinās augšā vai pa vidu. Jāizvairās no maziem, šauriem un kantainiem modeļiem. Ņemot vērā, ka visbiezāk taisnstūrveida sejām ir asākas kontūras, vērts pievērst uzmanību modeļiem bez ietvariem. Tie palīdzēs padarīt sejas vaibstus maigākus. 

Trīsstūra, romba un bumbierveida formai

Trīsstūrveida seju īpašniecēm parasti ir plati vaigu kauli un šaura zoda daļa, kurai vajadzētu vizuāli piedot platumu. Tādā veidā līdzsvarosiet augšdaļu un apakšdaļu. Vislabāk šim nolūkam piestāvēs ieapaļotas (taču ne šauras) brilles, piemēram, aviatora tipa. Pievērsiet uzmanību, lai tām būtu plāns, smalks ietvars un kājiņas. Masīvi ietvari būtu neveiksmīga izvēle. To pašu var teikt par asiem un kantainiem stūriem, kā arī tauriņveida modeļiem.  

Rombveida sejai ir šaura piere, zods un plati vaigu kauli. Lai pietuvinātu formu ovālam, vaigu kaulus vajadzētu vizuāli sašaurināt, bet pieri – paplašināt. Izvēlieties kvadrātveida vai nestandarta ģeometriskās formas brilles ar paplašinātu apakšdaļu. Labi iederēsies arī aviatora brilles. Ņemiet modernizētu variantu ar platu ietvaru aktuālās krāsās – dzeltenā, tirkīzzilā, violetā, sinepju, oranžā, piparmētru. Plāns ietvars rombveida sejai nav ieteicams, tāpat kā pārspīlējumi – izteikti šauras vai oversize brilles.

Bumbierveida sejas forma nav bieža parādība. Šādas sejas īpašniecēm ir strauja pāreja starp šauru augšdaļu (parasti deniņu apvidū) un platu apakšdaļu. Uzdevums ir novērst šo izteikto pāreju. Priekšroka dodama neordināras formas brillēm – tādām, lai lēcas augšdaļa būtu platāka par apakšdaļu. Piemēram, kaķacs modeļiem ar platu ietvaru (var būt ar joprojām aktuālu dzīvnieku ādas apdruku). Šaurs ietvars, kā arī taisnstūrveida un kvadrātveida padarīs seju masīvāku, smagnēju. 

Ja pašlaik meklējat, kur var ērtā veidā un izdevīgi iegādāties saulesbrilles jaunajai vasaras sezonai, interneta veikalā 220.lv atradīsiet tās plašākajā sortimentā! Te pieejami modeļi jebkurai sejas formai, gaumei un arī budžetam. Varēsiet iegādāties gan nedārgas, bet pēdējām tendencēm atbilstošas saulesbrilles, gan arī īpaši kvalitatīvus modeļus par lieliskām cenām no pasaulē atzītiem ražotājiem Ray Ban, Guess, Tommy Hilfiger, Lacoste, Carrera, Emilio Pucci u.c. Pievērsiet uzmanību arī aizsardzības no ultravioletā starojuma klasei. 220.lv piedāvājumā Jūs atradīsiet saulesbrilles arī ar spēcīgāko 4. aizsardzības klasi un polarizētos modeļus, kas bloķēs traucējošos atspulgus, atrodoties ceļā vai pie ūdens. Izvēlieties, pasūtiet un saņemiet kvalitatīvu aksesuāru stilīgam koptēlam!  

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.