Saulesbrilles 2 in 1 – aizsardzība tavām acīm + gaumīgs aksesuārs

Saulesbrilles ir lielisks aksesuārs, ko var nēsāt jebkurā gadalaikā, kad spīd saule un gaisma šķiet pārāk spilgta. Bet vislielākais pieprasījums pēc saulesbrillēm rodas vasarā, jo saulīte mūs palutina biežāk nekā citos gadalaikos. Bet tā kā saulesbrilles nav tikai gaumīgs aksesuārs, bet arī būtisks palīgs tavas redzes aizsardzībai, pastāstīsim gan par parametriem un funkcionālajām iezīmēm, kam būtu jāpievērš uzmanība, iegādājoties brilles, gan par to, kāda veida saulesbrilles vislabāk piestāvēs tavai sejas formai.

Šogad aktuālas ir lielas un masīvas saulesbrilles – līdzīgi kā tas jau bija iepriekšējo gadu. Šāda veida brilles piestāv gandrīz pie jebkura apģērba un palīdz arī noslēpties no visiem melnajās dienās. Bet pirms ķeramies pie tā, kādas brilles izvēlēties tieši tev, vispirms tev pastāstīsim par UV (ultravioleto staru) aizsardzību, lēcu un ietvara nozīmi.

UV aizsardzība
Aizsardzība pret ultravioletajiem stariem un pret radiāciju ir saulesbriļļu nozīmīgākā funkcija, jo brillēm ir jārūpējas par tavu acu veselību arī spožā saulē. Tā kā redze katrai mums ir tikai viena, tad noteikti vajadzētu ne tikai apskatīt briļļu dizainu, bet arī izlasīt, kas rakstīts uz etiķetes. Ieteicamākās saulesbrilles ir tās, kuras bloķē 99 – 100 % UVA starojumu. Uz etiķetes jābūt norādītam UV 400 vai 100 % UV aizsardzība. Atkarībā no saulesbriļļu izgatavotāja firmas var būt arī dažādi citi apzīmējumi, kas izskaidro, kādiem laika apstākļiem brilles paredzētas, cik spilgtā gaismā, kāda ir aizsardzība utt.

Saulesbriļļu lēcu materiāli
Saulesbriļļu lēcas pamatā tiek izgatavotas no trīs veidu materiāliem. Materiāli atšķiras gan kvalitātes ziņā, gan tajā, cik lēcas, attiecīgi arī brilles, būs smagas. Tātad galvenie materiāli, no kā izgatavo saulesbriļļu lēcas (šiem materiāliem jābūt norādītiem arī uz etiķetes) ir:
•    Polikarbonāts, lēcas būs ilglietojamas un no vieglas plastmasas.
•    CR-39, arī salīdzinoši viegla plastmasa, saulesbrilles, kurām ir lēcas no šāda materiāla, atradīsi tikai optikas veikalos. Jo parasti tiek izgatavotas pēc ārsta receptes.
•    Stikls, salīdzinoši izturīgs materiāls, ja brilles nenomet, kur pagadās, bet viennozīmīgi daudz smagākas, tātad arī pašas brilles būs smagākas.

Saulesbriļļu ietvaru materiāli
Saulesbriļļu ietvari var būt gatavoti no dažādiem materiāliem – no plastmasas, parastajiem metāliem, alumīnija, titāna u.c. Kurš ietvara materiāls ir vislabākais? Viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu nav, jo tas ir ļoti individuāli. Kāda jutīsies labi brillēs ar plastmasa ietvaru, kāda cita – ar titāna. Vislabākais ir veikt izpēti, uzmērīt dažādas brilles ar dažāda veida ietvariem, un tad jau pati redzēsi, kurš tev liksies visērtākais un labākais.

Saulesbrilles tavai sejas formai

Ovāla sejas forma. Ja tev ir ovāla sejas forma, tavs zods būs plakanāks un garāks, salīdzinot ar tavu pieri. Ovālas sejas forma ir ļoti pateicīga tādā ziņā, ka piestāv dažāda veida un stila brilles. Ovālai sejas formai vislabāk izvēlēties saulesbrilles ar lielām lēcām, ļoti labi varētu izskatīties lielas, krāsainas, kičīgas brilles.
Mazliet vajadzētu izvairīties no apaļām saules brillēm. Visieteicamākās būtu brilles kvadrātveida rāmī. Krāsu vari izvēlēties pēc savas gaumes un patikas.

Kvadrātveida sejas forma. Ja tev ir kvadrātveida sejas forma, tavs zods būs mazliet platāks un stūraināks, un tev būs salīdzinoši plata piere. Vislabāk vajadzētu izvēlēties saulesbrilles ar ovālu rāmi. Briļļu lēcas labāk izvēlēties tumši brūnā, tumši pelēkā vai melnā tonī. Kombinācija ovāls briļļu rāmis un tumšas lēcas mazliet mīkstinās tavu sejas formu, padarīs to tādu kā garāku un nedaudz apaļāku.
Noteikti vajadzētu izvairīties no kvadrātveida un taisnstūrveida saulesbriļļu rāmjiem, jo šāda veida brilles liks izskatīties tavai sejai stūrainākai un garākai.

Sirdsveida sejas forma. Ja tev ir sirdsveida sejas forma, tev ir salīdzinoši plata piere, izteikti vaiga kauli, un diezgan šaurs zods. Tev ieteicamas brilles ar izteiktiem leņķiem vai tādas kā lidotāju brilles. Ieteicams nēsāt saulesbrilles gaišos toņos, jo tās palīdzēs tev saglabāt tavu sejas formu.
Var nēsāt arī saulesbrilles bez ietvara, šāda veida brilles lieliski izceltu un papildinātu tavu sejas formu.

Apaļa sejas forma. Ja tev ir apaļa sejas forma, tās garums ir aptuveni vienāds ar tās platumu. Šādai sejas formai piemērotas saulesbrilles ar taisniem leņķiem ar ļoti bieziem rāmjiem un tumšām lēcām – tumši brūnām, tumši sārtām un tml. Šāda veida brilles mazliet pagarinās tavu seju.

5 komentāru
  1. Vispār ar tām saulesbrillēm ir smieklīgi. Var iet un iegādāties baigo brendu, bet nav peļamas arī tās, kas Rimčikā par 3ls un Drogās, dažreiz pat vizuāli atšķirību nepateiksi, ja neiedziļinās 🙂 Vienīgai par to UV aizsardzību gan – Drogās laikam tādas nenopirksi.

  2. Skaistas saulesbrilles ir kā pašizteikšanās veids, kā akcents, kā dzīves veids, statula zīmols. Bet jāgriežās pie profesionāla, tad tiks ņemts vērā arī smalkāki saulesbriļļu parametri. Lai veicās ar izvēli!

  3. Man ar ir brilles pa lēto no Rimčika, bet ideāli izskatās un jūtos ari lieliski. Tas gan, UV aizsardzība droši vien nekāda, bet aksesuārs gan.

  4. a ko man darīt,ja man ir kvadratveida seja,bet man nepiestāv tieši šādas saulesbrilles?

  5. Pasaulē populārāko zīmolu saules briļļu un briļu ietvaru kolekcijas ir pieejamas Oprika Italiana veikalos. Tiek piedāvāti tādi zīmoli, kā Dior, Gucci, Versace u.c. Optika Italiana piedāvā produktus, kas ir novērtēti visāpasaulē un ir zināmi ar savu augsto kvalitāti.Vairāk informācijas par pieejamajiem produktiem ir iespējams apskatīt: http://optikaitaliana.lv/

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.