Santa Garklāva – Ansonska: Mans GRĀMATU TOP 3

Šoreiz savā grāmatu plauktā mums ļauj ielūkoties espati.lv žurnāliste Santa Garklāva-Ansonska! Iepazīsties ar viņas izvēlēto grāmatu TOP3!
 

Grāmatu lasīšana ir viens no maniem iecienītākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Jāatzīst gan, ka šobrīd man gribētos, lai tam atliktu vairāk laika! Cenšos sekot grāmatu izdevniecību jaunumiem, un labprāt apmeklēju grāmatnīcas, kas man ir sava veida meditatīvs rituāls, kad īpašā aurā, aplūkojot un pāršķirstot neskaitāmus izdevumus, pazūd laika izjūta. Vislabprātāk lasu filozofiskas un psiholoģiska rakstura grāmatas, kas ir pilnas atziņu un domu graudu, to noteikti sajutīsi, iepazīstoties ar manu GRĀMATU TOP 3.


Santas grāmatu TOP 3

 

Viljams Šekspīrs „Romeo un Džuljeta.” (Apgāds Zvaigzne ABC) – Izcilais angļu dzejnieks un dramaturgs savā daiļradē sarakstījis daudzus šedevrus, taču šis man ir īpaši tuvs. Iespējams, tādēļ, ka šī traģēdija apraksta skaistākās pasaules jūtas – mīlestību! Šī luga ir viens no skaistākajiem un arīdzan skumjākajiem mīlas stāstiem pasaules literatūrā, spilgti attēlojot jūtu spēku un nozīmību. Romeo un Džuljeta, spītējot senajam dzimtu naidam, neatstāja viens otru, ziedojoties nāvei, kas galu galā samierināja senos ienaidniekus, taču par kādu cenu?! Dzimtu cīņa, mīlestība, cerības un sāpes – tas viss iekodēts šajā darbā! Manuprāt, šai lugai ir īpaša, neatkārtojama aura, kas to padara par nezūdošu vērtību gadsimtu laikā, jo ne par velti mūsdienu režisori un mūziķi, iedvesmojoties no šī mīlas stāsta, rada arvien jaunus mākslas darbus, savas interpretācijas, šādā veidā noliecot galvu Šekspīra sarakstītā priekšā.

Alans un Barbara Pīzi „Ķermeņa Valoda.” (Apgāds Jumava) – Studējot žurnālistiku mani ļoti aizrāva priekšmeti par neverbālo komunikāciju – mācību par to kā sazinoties bez vārdiem, izmantojot mūsu acu skatienu, mīmiku, žestus, pozas, balss intonācijas un citas nianses, patiesībā spējam pateikt tik daudz! Alans un Barbara Pīzi sarakstījuši vairākus šīs tematikas dižpārdokļus, pasniedzot mums informāciju nepiespiestā veidā, minot ilustratīvus piemērus un atklājot neskatāmas bez vārdu komunikācijas nianses. Vai zināji, ka neverbālie signāli spēj atklāt sarunu biedra melus un izlikšanos, ka roku pozīcijas var atainot otra noslēgtību un nepārliecinātību. Šādas un vēl citas interesantas zināšanas meklē šo autoru darbos, kas palīdzēs uzlabot tavas saskarsmes spējas, izprotot un sekmējot personiskās un lietišķās attiecības.Paulu Koelju „Alķīmiķis.”
(Jāņa Rozes apgāds) – Brazīliešu rakstnieka Paulu Koelju vārds komentārus neprasa! „Alķīmiķis” mani īpaši saista ar to, ka tas liek palūkoties uz dzīvi no cita skatupunkta un saskatīt, kas ir tās vērtības, kuras man ir svarīgas. Grāmatā caurvītas filozofiskas pārdomas par mūsu dzīves gājumu, koncentrējot spēcīgus domugraudus, liekot aizdomāties par nepiepildītiem sapņiem mūsu dzīvēs, likteni, alkām, vēlmēm un mīlestību. Šobrīd šī grāmata noteikti ir aktuāla ar to, ka tajā pavīd doma par to, ka mums citur klātos – būtu labāk, šādā veidā liekot dzīvot tikai pa pusei, ne realitātē – šeit un tagad! Īstenot savu likteni ir cilvēka vienīgais, patiesais uzdevums. Viss kalpo vienam. Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu, tā Paulu Koelju.

3 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.