Sagatavo mazuli māsiņai vai brālītim laikus

Lai cik vecs būtu tavs pirmais bērniņš – divus, trīs vai četrus gadus vecs, domai, ka mājās ienāks vēl viens mazs ģimenes loceklis, vajadzētu sagatavot jau laikus.

Diemžēl viengadnieku sagatavot būs grūtāk, jo bērniņš vēl īsti nav apguvis runāšanas un visa teiktā saprašanas māku. Arī laicīga sagatavošana nenozīmē to, ka sāksi par to runāt jau pašā grūtniecības sākumā. Bērnam tas var apnikt, un šī doma viņu galu galā sāks garlaikot. Par gaidāmo mazuli sāc runāt aptuveni sestajā grūtniecības mēnesī, kad vecākais bērns jau mana tavu apaļīgo vēderiņu. Mazākam bērnam izmaiņas tavā ķermenī var nelikties svarīgas, bet psiholoģiski bērniņš jāsagatavo tik un tā.

Runā par gaidāmo mazuli. Kad svarīgo ziņu esi pateikusi, piemini to laiku pa laikam, lai bērns ar šo domu aprod un var uzdot tev jautājumus, ja tādi rodas, bet atceries, ka runām par mazo māsiņu vai brālīti nevajadzētu atskanēt katru mīļu brīdi un ik dienu no vietas. Vecākajam bērnam nedrīkst rasties iespaids, ka esi pilnībā pārņemta tikai ar šo notikumu. Sarunās varat apspriest to, kā bērniņš aug un veidojas mammas puncī, un ko viņš tur dara. Ļauj bērnam izteikt savu viedokli par iespējamiem mazulīša vārdiem.

Ja tavs bērns vēlas zināt, kāpēc tu gribi vēl vienu bērniņu, paskaidro, cik godīgi vien iespējams, tikai nesaki, ka bērniņš ienāks ģimenē tāpēc, lai vecākais iegūtu sev jaunu rotaļu biedru, jo zīdaiņi sākumā piedalīties rotaļās taču nemaz nespēj. Galu galā sanāks, ka būsi stāstījusi nepatiesību.

Vecāko atvasi sāc sagatavot un pie jaunās kārtības radināt jau laicīgi. Ja pirmais bērns vēl ir salīdzinoši mazs un tu savu otro bērniņu plāno guldināt vecākā bērna gultiņā, vajadzētu jau laikus radināt vecāko bērnu gulēt jaunā guļvietā, lai nerastos iespaids, ka mazuļa dēļ apdali otru bērnu. Tas attiecas arī uz citām pārmaiņām, kas saistītas ar otra bērniņa piedzimšanu.

Ļauj bērnam iesaistīties grūtniecības procesā. Pieliec rociņu pie punča un ļauj sajust, kā brālītis spārdās. Tas radīs sajūtu, ka mazulis patiešām ir dzīvs un reāls. Vari palūgt palīdzību dažādās sīkās lietās, lai mazais justos svarīgs, bet nespied iesaistīties, ja redzi, ka bērns to nevēlas.

1 komentārs
  1. Mans 3 gadīgais dēliņš vienu dienu man pajautāja,kāpēc viņam nav brālītis vai māsiņa,jo neesot ar ko spēlēties un tieši tad sapratu,ka vēlos otru bērniņu,lai viņš nebūtu viens,pati vēlējos izdzīvot visu no jauna otreiz,tad nu pateicām bērnam,ka viņam būs ar ko spēlēties viņa 4 dzimšanas dienā,mazajam no priekiem asaras bija acīs,tad nu katru dienu rauga punci,uzdod daudz jautājumu un palīdz,kad ko grūtāk man ir izdarīt,nu gaida ar sajūsmu mazo!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.