Rūpējies par planētu, taupot

Zaļā domāšana un dzīvošana kļūst par pārliecību aizvien vairākiem šīs planētas iedzīvotāju. Iespējams, tu neesi gluži zaļi domājoša, bet meklē veidus, kā samazināt savus tēriņus. espati.lv tev iesaka piecus ekoloģiskus padomus, kā dzīvot mazliet zaļāk un arī ietaupīt.

Izslēdz gaismu
Pasaulē aizvien vairāk palielinās elektroenerģijas patēriņš, jo strauji attīstās tehnoloģijas un ikdienas soli atvieglo aizvien vairāk elektropreču. Taču ne jau to daudzums ir vainīgs straujajā patēriņa kāpumā – vairāk tas ir atkarīgs no homo sapiens, tātad no mums. Bieži vien darbdienas beigās elektroiekārtas netiek izslēgtas, dators paliek stand-by režīmā… Un, lai gan šķiet, ka tas nepatērē daudz, tomēr kopumā tie vairs nav sīkumi. Arī mājās – izejot no vienas telpas, izslēdz apgaismojumu, neatstāj ieslēgtu televizoru, datoru, CD atskaņotāju utt. Sākumā tev būs mazliet jāpacenšas, taču vēlāk tas izveidosies par paradumu, kas ļaus ieekonomēt naudu par elektroenerģijas patēriņu.

Uzvelc džemperi

Aptuveni pirms 30 gadiem ASV prezidents Kārters aicināja tautu samazināt apkuri un uzvilkt biezākus džemperus. Viņš nemēģināja radīt jaunu modi, viņš vēlējās ekonomēt. To pašu tagad aicinām darīt arī mēs. Ja tev ir iespēja – samazini savās mājās apkuri. Tā nav jāizslēdz pavisam, vienkārši samazini tās jaudu. Tas tev palīdzēs ne tikai ekonomēt, bet arī pasargāt vidi no piesārņojuma. Galu galā tuvojas pavasaris, un ārā gaiss kļūst aizvien siltāks – labāk iegādājies glītu, modīgu džemperīti.

Lieto enerģiju taupošu tehniku
Ja tomēr esi aizmārša, kura aiz sevis atstāj neizslēgtu gaismu, skanošu radio un citas iekārtas, nākamreiz, kad iegādājies elektrotehniku, pārliecinies, ka tai ir maksimāli mazs elektroenerģijas patēriņš. Daudzās valstīs šīs ekoloģiski draudzīgās tehnikas ir palīdzējušas ieekonomēt miljoniem dolāru.

Nomaini kvēlspuldzes
Par to runāts ļoti daudz, bet tomēr atgādinām tev vēlreiz. Nomaini sava mājokļa kvēlspuldzes uz ekonomiskajām spuldzītēm. Tas palīdzēs gan taupīt elektroenerģiju, gan dzīvot ekoloģiski.

Pērc mazāk mantu

Kad iepērcies, meklē pēc iespējas kvalitatīvāku preci. Varbūt tā būs mazliet dārgāka,  bet kalpos daudz ilgāk. Piemēram, labāk izvēlies vienu nevainojamas kvalitātes somiņu, kas tev būs lielisks aksesuārs vairākām sezonām, nevis pērc lētu izstrādājumu, kas kalpos tikai pāris mēnešu.

Šīs ir tikai dažas iespējas, kā dzīvot taupīgāk un zaļāk. Ja vēlies uzzināt vairāk, kā ekonomēt un sargāt planētu, apmeklē greendandsave.com.

4 komentāru
  1. Es teiktu, nevis iegadajies modigu dzemperi, bet gan uzadi sev modigu dzmperi, tas vel zalak!!!

  2. Nu kāda šķirba, tad jāpērk dzija. labāk turēt aitiņu, nocirpt vilnu, savērpt dziju un adīt augšā 😀 Jāvelk laukā vecais labais vērpjamais ratiņš.

  3. Kamēr mēs to visu ievērosim un mierināsim savu sirdsapziņu, ka kaut ko daram lietas labā, īstie dabas piesārņotāji – milzīgas rūpnīcas un ražotnes, NEBIO degvielas biznesa turētāji turpinās darboties neļaujot alternatīvajiem ražošanas/darbības veidiem iesprausties tirgū un nesot lielāku piesārņojumi neka parasti iedzīvotāji kopā. Protams, ka daudzās pārmaiņās ir jāsāk ar sevi, es arī to daru, bet ja godīgi, es neticu, ka tieš mēs ar spuldzītēm izglābsim vidi.

  4. Man šķiet, ka tieši tādēļ, ka nav ticības saviem panākumiem, nekas nenotiek un vide kļust aizvien piesārņotāka. Ja katrs pieliks savu mazu darbiņu, tad kopā tas jau būs LIELS darbiņš 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.