Rudeni saķert aiz astes! Lielu un mazu meiteņu ceļojumam

Kad rudens lietus pārstāj liedēt mūsu kājas un jaunās šalles, jālec auto un jātraucas ārpus pilsētas skatīt rudens toņu rotaļas kokos, laukos un baudīt Latvijas dienvidu daļas priekus.

Gremdējoties Anneles un ikvienas meitenes bērnības atmiņās, interesanta vieta ir Tērvetes dabas parks. Ja neesat bijušas tur pēdējos 3 gadus, pārsteigumu netrūks. Izveidota jauna ieeja parkā – informācijas centrs ar omulīgu kafejnīcu. Parkā izveidotas vairākas jaunas takas izziņai un dabas baudīšanai. Īpaši interesanti būs bērniem, ciemojoties Rūķīšu pilsētiņā. Piedevām līdz 19.oktobrim katru dienu būs sastopama Rūķīšu māmiņa, bet brīvdienās nepārspējamā Ragana, kurai savs padoms un jestrs vārds atradīsies arī pieaugušām meitenēm. Iesākam šo kā svaigu versiju meiteņu tusiņam vai vecmeitu ballītei – iepriekš piesakot. Ragana no savas zintu vācele izritina īpašus rituālus dāmām, nemaz jau nerunājot par Valpurģu nakti 30 aprīlī, kad raganiskie rituāli ievelkas pāri pusnaktij. Pavasara smaržu pilns mežs, sieviešu maģijas pilni rituāli nakts aizsegā. Vilinoši!

Daudz dzirdēts par Pokaiņu mežu, kurš Dobeles pusē ir atvērts visu cauru gadu, bet rudenī, kad akmeņu krāvumi tērpjas sūnu un lapu dzeltējošā rotā ar spožiem peļķu atspulgiem, mistika tiešām sāk kļūt reāla. Mazliet pieslēdzot iztēli – pastaiga ir ne tikai bauda acīm un fantāzijai, bet varbūt tā pat atver čakras…
Bauskas pusē Rundāles pils rožu dārzs vēl oktobrī auklē savus pēdējos ziedus, un pastaiga dārzā joprojām ir rožu smaržas apdvesta. Visu oktobri rozes turpina smaržot līdz uzsnieg pirmais sniegs. Par pils nemitīgi atjaunojamo interjeru – tas ir jāredz ik pa laikam, lai atmiņā nogulsnētos arvien jaunas nianses. Papildus ideja draudzeņu pasākumam – www.ceremonija.lv Tiek piedāvāta sagaidīšana un ekskursija smalku galma dāmu pavadībā. Dodoties ceļojumā laikā var apgūt senās manieres un uzzināt par galam paražām un tradīcijām pirms vairākiem gadsimtiem. Un tērpi – ak, foto kā īstai dāmai krinolīnā un brīnišķīgā parūkā – princešu sajūtas jebkura vecuma meitenēm. Dzimšanas diena vai ballīte dāmu lokā kā princesei – skaisti!
Bauskas pilī  – rudens skaistākos skatus var baudīt no Bauskas pils torņa – plašums un zeltaini oranžie toņi veido to īpašo sajūtu, kas liek domāt – mājās, Latvijā, ir visskaistāk. Pati pils pēdējo gadu laikā ieguvusi atjaunotu daļu ar viduslaiku sajūtu ik telpā. Pārsteidzoši, skaisti un iepriecinoši.   Iepriekš piesakot arī te var ieballēt viduslaiku stilā – gan pīpi uzpīpēt, gan mieloties ar viduslaiku gardumiem un uzzināt pārsteidzošus. Un stāsti par to kā ikdienā ritējusi pils dzīve pārspēj jebkuru vēstures grāmatu un šie fakti tiešām paliks atmiņā, jo interesantāk taču ir zināt to kā tīrīja zobus un kā gāja uz randiņiem, nevis kurš bruņinieks izraisīja konkrēto kauju.

Par spa un miesas baudām Zemgales pusē piedāvājums gan nav visai plašs, jo daži viesu nami savu darbību apstādinājuši, kas nepriecē, bet Bauskā bed&brekfast viesnīcā spa un pirts rituāli tiek piedāvāti. 
Vēderpriekiem – krogi Zemgalē rodami pie tūrisma objektiem vai nu gluži blakus vai 10 km rādiusā. Acis un nāsis jātur vaļā baudot kultūru

Krāsainu rudeni oktobrī! Uzzini vairāk pa Zemgali – nāc un pievienojies tūrisma spēle Piedzīvojumu diena 17.oktobrī  visā Zemgalē. Piesakies www.icelo.lv  un baudi dienu!

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.