Roku KOPŠANAS plāns mēnesim – lai IEGŪTU visskaistākās rokas

Tieši rokas ir tās, kas pirmās cieš no nelabvēlīgajiem laika apstākļiem. Tādēļ www.espati.lv sadarbībā ar ekspertu numur viens nagu kopšanas pasaulē –  Sally Hansen, esam izveidojuši roku kopšanas plānu, ar kura palīdzību tev savas rokas nebūs jāslēpj no svešiem skatieniem. Šis ir plāns, kas garantē skaistu, maigu un samtainu roku iegūšanu neskatoties uz visnelabvēlīgākajiem laika apstākļiem! Izmēģini arī tu!

 

Kādēļ roku kopšana ir tik būtiska?

Rokas ir tās mūsu ķermeņa daļas, kas visvairāk ir pakļautas visdažādākajiem ārējās vides nelabvēlīgajiem faktoriem – temperatūras svārstībām, mitruma svārstībām, laika apstākļiem, sadzīves ķīmijas iedarbībai utt. Visi šie faktori, kopā ar nepietiekošu roku kopšanu, noved pie attiecīga rezultāta – āda uz rokām noveco stipri vien straujāk, kā uz citām ķermeņa daļām. Ne velti ir teiciens, ka sievietes patieso vecumu var noteikt tieši pēc viņas rokām! Sevišķi aukstajos laika apstākļos nekopta roku āda kļūst īpaši sausa, sasprēgā un sagādā nepatīkamas sajūtas. Lai tā nebūtu, par savām rokām ir jārūpējas, turklāt tas jādara ievērojot noteiktu regularitāti! Diemžēl nepietiek vien ar to, ka mēs reizi mēnesī apmeklējam manikīra meistaru, kurš it kā saved mūsu rokas un nagus kārtībā, taču ikdienā nerūpējoties par rokām, gūtais rezultāts visai ātri pazūd. Visa „sāls” slēpjas roku kopšanā, kurai mēs savu uzmanību veltām ik dienu. Lasi tālāk un uzzini, ko savu roku skaistuma labā vari darīt katru dienu, katru nedēļu un katru mēnesi!

Pasākumi, kas jāveic KATRU DIENU

Ikdienas roku kopšanas plānā noteikti ietilpst roku lutināšana ar mitrinošu un barojošu roku krēmu. Roku krēms noteikti ir jālieto vismaz divas reizes dienā – no rīta, pirms iziešanas no mājām, un vakarā, pirms gulētiešanas. Taču aukstā laikā, kad roku āda nereti kļūst īpaši sausa, roku krēmu var lietot arī pēc katras roku mazgāšanas reizes.

Kā izvēlēties piemērotāko roku krēmu? No rīta visieteicamākie ir tie roku krēmi, kas ir mitrinoši, tie var saturēt arī UV filtrus, kas palīdzēs papildus aizsargāt roku ādu. Krēmi parasti izstrādāti dažādiem ādas tipiem – sausai, jūtīgai, normālai u.c. Tavs uzdevums – izvēlēties savējo! Turklāt būtiski ir ņemt vērā, ka ir arī tādi roku krēmi, kas paredzēti ne vien roku, bet arī nagu un kutikulu barošanai un mitrināšanai – tie ļauj tā sakot nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu. Dienas laikā lietotais roku krēms (pēc katras mazgāšanas reizes) varētu būt kāds vieglākas konsistences krēms, kas uzsūcas ātri un netraucē mums darīt ikdienas darbus. Taču tas roku krēms, ko lietojam vakarā pirms gulētiešanas, noteikti ir īpaši barojošais roku krēms – bieži vien veikalu plauktos ir atrodami roku krēmi, kas speciāli paredzēti lietošanai pirms nakts miera. Šis krēms pēc savas konsistences būs treknāks, taču par to nav jāuztraucas, jo nakts laikā tas pilnībā uzsūksies un pamatīgi mitrinās un baros tavu roku ādu.

Papildus roku krēmu lietošanai savā ikdienas roku kopšanas plānā ir ieteicams ieviest arī pasākumus, kas paredzēti nagiem un kutikulām, piemēram, īpašas kutikulu barojošas eļļiņas lietošanu pirms nakts miera – tā baros kutikulas un apgādās tavus nagus ar tiem tik nepieciešamajām vielām! 

Secība – vispirms uzklāj eļļiņu un iemasē to kutikulās, vienlaikus tās viegli atbīdot (tādējādi tu pagarināsi arī „manikīra mūžu”) pēc tam klāj barojošo roku krēmu, kas kops roku ādu nakts laikā. 
Ja ir nepieciešams, tad jālieto arī nagu stiprinātāji – īpašas nagu lakas, kas stiprina nagus, vai arī dažādi nagos iestrādājami, iemasējami līdzekļi, kas paredzēti nagu stiprināšanai vai augšanai.

Būtiski ir arī atcerēties, ka ikdienā rokas ir pēc iespējas vairāk jāaizsargā no apkārtējās vides nelabvēlīgās ietekmes – aukstā laikā jālieto cimdi, kas vislabāk ir vilnas vai silti ādas cimdi, darbojoties ar sadzīves ķīmiju, noteikti jālieto gumijas cimdi, kas pasargās roku ādu un nagus no saskares ar ķīmiskajām vielām. Tas pats attiecas arī uz dažādiem darbiem dārzā u.c. – arī tie jāveic ar cimdiem rokās.

Pasākumi, kas jāveic KATRU NEDĒĻU

Iknedēļas roku kopšanas plāns ietver vairākas nozīmīgas sadaļas. Pirmā ir iknedēļas roku palutināšana ar pīlingu jeb vienkārši sakot – roku atbrīvošana no atmirušajām ādas šūnām. Šim nolūkam vari lietot gan tos pīlingus, kurus piedāvā ražotāji, un, kas ir speciāli piemēroti un paredzēti roku ādai. Taču tikpat labi vari izmantot arī to pašu pīlingu, ko veic visam ķermenim. Būtiskākais guvums no iknedēļas pīlinga – tiek nolobītas atmirušās ādas šūnas, roku āda kļūst maigāka, izlīdzinās ādas krāsa un, kas ir pats būtiskākais – pēc pīlinga rokas daudz efektīvāk uzsūks tai piedāvāto roku krēmu!

Otrā būtiskā lieta, ko vērts ietvert savā iknedēļas roku kopšanas plānā – roku maskas lietošana. Pēc roku ādas pīlinga iezied rokas ar rokām paredzētu un īpaši barojošu masku, uzvelc cimdiņus un ļauj rokām kārtīgi izbaudīt šo procedūru un gūt no tās visus labumus. Lielisks variants ir uzklāt masku pirms gulēt iešanas uz visu nakti. Maskas vari izmantot gan tās, ko piedāvā ražotāji veikalu plauktos, taču derēs arī biezākā kārtā uzklāts barojošs krēms, kas darbosies līdzīgi speciālajai maskai!

Savukārt trešais punkts, kas jāiekļauj roku kopšanas iknedēļas plānā ir saistīts ar nagu sakopšanu – formas pielabošanu, kutikulu atbīdīšanu jeb vienkārši sakot – neliela manikīra veikšanu mājas apstākļos, lai nagi nezaudētu savu teicamo izskatu. Šāds neliels manikīrs palīdzēs saglabāt to rezultātu, kas gūts no ikmēneša pilnā manikīra, ko ieteicams veikt pie profesionāla meistara.

 

Pasākumi, kas jāveic KATRU MĒNESI

Ikmēneša roku kopšanas pasākumi attiecas uz tādām lietām, kā pilna manikīra veikšana, ko ļoti ieteicams apvienot arī ar parafīna vanniņu peldēm. Šos pasākumus vari veikt gan profesionālā salonā pie sertificētas manikīra meistares, gan arī pati mājas apstākļos, ja tev ir viss nepieciešamais manikīra veikšanai. Pilns manikīrs ietver nagu formas izveidi un korekciju, kutikulas atbīdīšanu un ja nepieciešams – likvidēšanu, roku masāžu, turklāt lieliski ir savienot manikīru arī ar parafīna vanniņām, kuru mērķis ir spēcīgi mitrināt un barot roku ādu.

Parafīna vanniņu mājas apstākļos pagatavo šādi – karsta ūdens peldē izkausē aptiekā pirktu parafīnu. Rokas ieziež ar barojošu krēmu un vairākas reizes iemērc parafīna vanniņā (tikai jāraugās, lai ūdens temperatūra nav pārlieku augsta). Tad uz rokām uzvelk polietilēna maisiņus un aptin ar siltu dvieli. Šāda parafīna maska jātur uz rokām vismaz 20 minūtes!

Noderīgi ir arī zināt, ka aptiekās ir nopērkami arī īpaši koncentrēti roku kopšanas līdzekļi, kas parasti pieejami ampulu veidā. Tie jālieto kūres veidā vadoties pēc nepieciešamības – ideāli divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Tādējādi rokas tiks intensīvi koptas un barotas, turklāt, kopjot rokas arī ikdienā, rezultāts saglabāsies visai ilgi!

Ievērojot visus šajā roku kopšanas plānā paredzētos punktus, sasniegtais rezultāts saglabāsies no dienas uz dienu un no nedēļas uz nedēļu. Izmēģini un iegūsti savas viskoptākās rokas arī tu!

9 komentāru
  1. Man roku krēms stāv pie izlietnes, gan mājās, gan darbā, līdz ko nomazgā rokās, tā uzsmērē krēmu.

  2. HE forš raksts! Jā – zināmas lietas, kas nu ir sagrupētas un atgādinātas! Jāķeras tik klāt plāna īstenošanai!

  3. Es jau rokas aktīvi kopju kopš vasaras beigām, jo ļoti jūtīga man tā āda un, ja neko nedara tad rezultāts ir baismīgs – jāslēpjas no citu skatieniem!

  4. Piekrītu visam augšā minētajam, savas rociņas lutinu tieši tā kā šeit aprakstīts un panākumi ir labi!!! :)) Gribu arī uzslavēt Sally Hanse, ļoti labi produkti, īpaši gribu uzslavēt Salon Manicure naugu laku, kura ir diezgan padārga, bet tilpums un sastāvdaļas attaisno tās cenu.. Mierīgi varu majās sev taisīt manikīru, jo nagu lakas turas diezgan ilgi un labi!!!

  5. Piekrītu – salon manicure nagu lakas tiešām ir PERFEKTAS! Esmu izmēģinājusi un man patīk – espati.lv varētu uzrīkot kādu nagu laku testiņu !

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.