Rīgas Zooloģiskajā dārzā šomēnes notiks “Tropu mēneša” pasākumi

Februārī Rīgas Zooloģiskajā dārzā apmeklētājiem būs iespēja baudīt "Tropu mēneša" pasākuma piedāvājumus. Apmeklētājiem februāra brīvdienās no plkst.12 līdz plkst.15 būs iespēja saņemt Tropu mājā "ceļa lapu" un interesanti pavadīt laiku sešās pieturās Tropu mājā, kā arī varēs sarunāties ar zoodārza darbiniekiem, lai uzzinātu, kā klājas Nīlas krokodilam Kroksim, cik dažnedažādas ir vardes un kukaiņi, cik pārsteidzoši krāsaina un noslēpumaina ir tropu meža pasaule.

"Tropu mēneša" laikā ikviens zoodārzā varēs ļauties arī sejas apgleznošanai, piedalīties ekskursijā nakts dzīvnieku ekspozīcijā, vērot dzīvnieku barošanu un paglaudīt vai pat paturēt rokās kādu rāpuli vai iespaidīgu posmkāji.

Pirms neilga laika Tropu mājas ekspozīcijai sagādāti divi jauni racējvaržu tēviņi. Šīs sugas abinieki nelabvēlīgus apstākļus pārlaiž, uzkrājot ūdeni un uz vairākiem mēnešiem ierokoties dūņās vai irdenā zemē.

Milzu racējvardi var dēvēt par varžu Guliveru. Pieauguši tēviņi var izaugt līdz 25 centimetriem garumā un svērt līdz diviem kilogramiem. Arī dzīves ilgums var sasniegt 35 gadu vecumu. Šī plēsīgā varde, kuras mute apbruņota ar spēcīgiem žokļiem un asiem zobiem, apēd visu, kas var ietilpt tās platajā mutē, – kukaiņus, peles, ķirzakas, putnus un citas vardes. Racējvardes medī krēslas un nakts stundās, bet dienā atpūšas nelielās ūdenskrātuvēs vai ierokas piekrastes gruntī. Nelabvēlīgos laika apstākļus – sausuma periodu – šīs sugas abinieki pārdzīvo, ierokoties dūņās. Lai neizžūtu, vardes urīnpūšļos uzkrāj līdz 0,5 litriem ūdens, kā arī sevi ievieto ūdens necaurlaidīgā kokonā, kas veidojas no atmirušās ādas slāņiem. Vardes balss atgādina motocikla rūkoņu. Savvaļā racējvardes sastopamas Āfrikas savannu zālājos un krūmājos.

"Tropu mēnesis" Rīgas Zooloģiskajā dārzā februārī tiek rīkots jau septīto gadu.
Vairāk informācijas – http://www.rigazoo.lv/public/

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.