Rīgas Ritmi – jau šonedēļ!

No 29. jūnija līdz 5. jūlijam notiks starptautiskais mūzikas festivāls Rīgas Ritmi 2009. Festivāls jau devīto gadu mūzikas mīļotājiem piedāvā pasaules izcilākos talantus džeza un pasaules mūzikas jomā.

Rīgas Ritmi 2009 mākslinieki
Kā jau katru gadu, arī šogad Rīgas Ritmos piedalīsies pasaulē atzīti mūziķi, piemēram, Maria Joao, Vinx, Grace Kelly, Eldar u.c. Festivālā piedalīsies arī latviešu mūziķi – Intars Busulis, grupa Very Cool People u.c. Ja vēlies precīzāk uzzināt par Rīgas Ritmu gaidāmajiem māksliniekiem ieskaties šeit: http://www.rigasritmi.lv/?cat=32〈=lv  Šie mūziķi būs dzirdami gan koncertos, gan pasniegs meistarklases Latvijas Radio telpās. Diemžēl pieteikšanās uz dalību meistarklasēs ir jau beigusies, ja vēlējies pieteikties, bet neesi to izdarījusi, tad šis nodoms tev būs jāatliek uz nākamā gada festivālu. Bet tu joprojām vari baudīt mūziku Rīgas Ritmu koncertos, kas notiks dažādās vietās.

Rīgas Ritmi 2009 koncertu norises vietas
Festivāla koncerti notiks Rīgas lielākajās koncertzālēs un klubos, brīvdabas estrādēs un uz kuģīša Misisipi. Centrālā koncertu norises vieta ir Rīgas Kongresu nams.
Festivāla izskaņā romantiskais nakts izbraukums pa Daugavu ar kuģīti Misisipi. Koncerti sāksies pusnaktī un brauciens ilgs divas stundas. Drošības apsvērumu dēļ vietu skaits ierobežots.
Savukārt Vērmanes dārza estrādē uz Tele2 skatuves notiks festivāla brīvdabas koncerti un Rīgas bērnu festivāls. Ieeja šajos koncertos – bez maksas.

Rīgas Ritmi pašiem mazākajiem

Festivāls Rīgas ritmi jau otro gadu pēc kārtas rīko īpašu pasākumu pašiem mazākajiem rīdziniekiem – Rīgas Bērnu festivālu. Uz skatuves kāps Latvijas jaunie mākslinieki, kuri priecēs savus vienaudžus, viņu vecākus un citus koncerta viesus ar skanīgām dziesmām un enerģiskām dejām.
Pagājušajā gadā koncertus vienaudžiem sniedza jaunie mākslinieki – popgrupa Dzeguzīte, Jūras akmentiņi un Marie N studijas ansamblis. Festivāla organizatori bija sarūpējuši īpašus bērnu bungu komplektus, ļaujot mazajiem festivāla apmeklētājiem rādīt savus talantus un prasmes turpat uz skatuves.
Šogad vecāki ar savām atvasēm aicināti Vērmanes dārzā, lai ne vien vērotu slavenus Latvijas bērnu ansambļus, bet arī paši piedalītos koncertā. Nāciet, un Jūs gaidīs atrakcijas un pārsteigumi!

Rīgas Ritmu izcelsme
Festivāls Rīgas Ritmi tiek organizēts jau devīto reizi un to organizē fonds Mūsdienu Mūzikas Centrs (MMC). Fonds  ir izveidots 1997. gadā kā sabiedriska organizācija ar mērķi piedāvāt mūziķiem iespējas gūt papildus izglītību un praksi ar improvizācijas mākslu saistītos mūzikas žanros – džezā, pasaules mūzikas žanros.
MMC nozīmīgākais projekts ir Starptautiskais mūzikas festivāls Rīgas ritmi – mūzikas pasākums, kas pulcē augstas klases pašmāju un ārzemju māksliniekus. Rīgas Ritmi ir viens no vadošajiem festivāliem Baltijas valstīs, un tas guvis atzinību arī Eiropā un citviet pasaulē.
Kopš festivāla Rīgas ritmi dibināšanas 2001. gada, koncertus apmeklējuši vairāk kā 100 000 klausītāju, kuriem bijusi iespēja vērot tādas džeza leģendas kā Freddy Cole, Abraham Laboriel, prestižās Grammy balvas ieguvušus māksliniekus – Take 6, Dianne Reeves, Patti Austin, Yellowjackets, un citas kritiķu atzītas grupas un apvienības.

espati.lv aicina tevi jau laicīgi iepazīties ar Rīgas Ritmu pilnu pasākumu programmu http://www.rigasritmi.lv/?cat=54〈=lv lai vari atrast sev vispiemērotāko un saistošāko muzikālo pasākumu.

Ja vēlies vēl ko sīkāk uzzināt par festivālu, apmeklē Rīgas Ritmu mājas lapu www.rigasritmi.lv

Šeit – brīnišķīgs un izjusts video ar vienu no māksliniecēm, kuru varēsim apskatīt šīgada Rīgas Ritmos – Maria João.

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.