Redaktores blogs. Kāpēc 1. septembris ir labāks nekā Jaunais gads

Vārdus “Sveiciens 1. septembrī!” droši vien dzirdēsi uz katra stūra, un arī es par visām varītēm gribu tevi šajā dienā sveikt.

Gan tās, kuras šodien palaida uz pirmo skolas dienu savas atvases, gan tās, kurām sācies jauns studiju gads – visa labākā vēlējumi no espati.lv redakcijas. Un pārējās (kurām studijas jau pabeigtas, skolasbērnu nav) – nezinu, kā jums, bet man pašai 1. septembris ir nosprausts par tādu kā nosacītu personīgā mācību gada sākumu – ar šo arī tevi un sevi apsveicu!

Ja mēs tā padalītos katra ar savu mācību gada programmu, es teiktu, ka ir vairākas lietas, kuras, vasarai beidzoties, esmu nolēmusi paveikt.

1) Tā kā mana diena bez diētas ievilkās gandrīz par “vasaru bez diētas”, atkal mēģinu saņemt sevi rokās un atsākt cīņu ar liekajiem draudziņiem tauciņiem, kas atkal neļauj man priecāties par dzīvi un sevi tā pilnvērtīgi. Un nu procesā ir misija “Sautbīčas diēta”. Rezultātā – daudz ilgāk pavadīts laiks veikalā un virtuvē, cenšoties uzmeistarot ko tādu, ko drīkst ēst (jo ļoti daudz, ko no manas līdzšinējās ēdienkartes ēst nedrīkst). No vienas puses – prieks par svara ciparu, kas ik rītu mani iepriecina ar aizvien mazāku rādījumu un par jaunradi virtuvē, bet no otras puses – jēziņ mīļo, šādi ņemties, šmorēt, domāt un uztraukties! Atcerējos Meisijas Grejas koncertu, kur bekvokāliste bija vienkārši PAMATĪGA! Nu tāda, ka Latvijā droši vien tiktu nosaukāta uz katra soļa. BET – tas, kā šī lēdija kustējās un uzvedās uz skatuves, kāda harisma un enerģija no viņas staroja- neaprakstāmi! Pat publika, kas sākumā ķiķināja un rādīja ar pirkstiem, jau drīz bija manāma, apbrīnā pavērtām mutēm veroties uz šo krāšņo, tumšo daiļavu.
Ka mums visām vajadzētu šo iemācīties – tā vietā, lai sev izvirzītu neskaitāmas latiņas, kurām pārlēkt, vienkārši izkopt sevī to, ko patiešām protam, vai ar ko varam paspīdēt.

2) “Savu lietu atrašana”. Ar prieku skatos, kā glamūrīgās kosmosa cenu iestādes sāk zaudēt cīņā – kā tās izkonkurē dažādas mūsu pašu stutētas lietas un vietas – gan lauku produktu bodītes, gan apģērbu un apavu veikali (Paviljons, RetroSpectro, Baba), gan dažādas citas interesantas vietas (Melnais Knābis, Pērle). Aizvien biežāk satieku dāmas, pie kurām var pasūtīt dažādus pašceptus gardumus, interesantas rotas vai jaunu apģērbu. Šī ir brīnišķīga alternatīva manis tik nīstajai klaiņošanai pa lielveikaliem – pie šuvējām pasūtīt tieši sev radītu apģērbu, vai arī saņemties un sākt meistarot tos pašai. Starp citu, rotu gatavošanas jomā savu roku esmu jau piešāvusi – tāds antistress, ka pati priecājos un iesaku to arī citiem.

3) Var jau, protams, censties būt perfektas no kāju nagiem līdz matu galiņiem, var iemācīties desmitiem pamācību, kā uzvesties, iepatikties, noturēt, vadīt, bet varbūt viss, kas pietrūkst, ir dzirkstelīte acīs, dzīvesprieks vai mazliet vairāk spontanitātes? Tātad, laikam vajadzētu iemācīties mazāk cepties

Uhh, tā pārlasīju un mazliet salikās pēc tādas Jaungada apņemšanās listītes. Bet, ja tā padomā, nekas no šeit rakstītā taču nav nereāls! Turklāt, ko gan apņemties Jaunajā gadā – kad ziemas vidus un pelēkbrūndubļainā rutīna jau kļuvusi par garumgaru ikdienu… Savukārt 1. septembris – laiks, kad esi saņēmusies vasaras sauli, laiskuma devu un vitamīnus, varbūt pat mazliet noilgojusies pēc kārtīga darba cēliena un kulturālām baudām. Turklāt, ja tiešām striķi trūkst, tad gaidāmo Jauno gadu uzskatīsim jau par iespēju kļūdu labojumam 🙂

Ā, un vēl. Cenšos espati.lv satuvināt ar citiem interneta labumiem – tagad vari sekot mūsu jaunumiem gan draugiem.lv sadaļā “Draugi runā” (http://www.draugiem.lv/espati.lv ), gan čivinātavā Twitter (meklē: www.twitter.com/espati ). Un pati ar nepacietību gaidu, kad mūsu programmētājcilvēki būs paveikuši visus darbus, un mēs, espati.lv, varēsim tevi iepriecināt ar visādām jaukām jaunām lietām. Turam kopā īkšķus, kaut tas drīz izdotos!

2 komentāru
  1. Paldies Tev Zanet par so pozitivisma devu. Es ar tulinj celsos un vedisu savu atvasi uz skolu. Savukart pati pec tam uz darbu, nodoties jaunam uzvaram 😉 😉 ;)! Sveiciens 1. septembri visam!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.