Redaktores blogs

Esiet sveicinātas nu jau patiesi vēsajā rudens dienā!

Neskatoties uz to, ka nu jau gaisa temperatūra iebraukusi mīnusos, beidzot tomēr ieraugām sauli! Šodien tas mani īpaši priecē, jo 3.novembris ir espati.lv dzimšanas diena!

Jā, mēs un jūs esam kopā jau gadu. Kāds šis gads bijis, to varat izvērtēt jūs pašas, mīļās meitenes, bet es jūtu tādu neviltotu pacilātības sajūtu, jo vakar e-pastā iekrita patiesi iedvesmojoša vēstule no kādas lasītājas, kura izteica atzinīgus vārdus par mūsu pozitīvo pieeju lietām, nesktoties uz apkārt notiekošo. Tas tikai nozīmē, ka esam jums vajadzīgi un sagādājam vismaz kādu saujiņu prieka ne tik vieglos un patīkamos brīžos vai tieši otrādi – ar mūsu palīdzību varat dalīties priekā arī ar pārējām espati.lv lasītājām.

Ja jau runājam par labajām un priecīgajām lietām, tad šo ķēdīti paturpināšu. Oktobra beigās pārstāvēju portālu espati.lv  mācību seminārā Briselē, kur mēs, žurnālistes no Latvijas, pavadījām trīs dienas, klausoties dažādu ietekmīgu vīru un sievu stāstītajā par aktuālajām problēmām, kas skar sievietes visā Eiropā, kā arī mēs tikām iepazīstinātas ar statistikas datiem, šķiet, par visām iespējamām dzīves situācijām, kas skar vīriešu un sieviešu psiholoģiskās atšķirības, mirstību, dzimstību, smēķēšanu, datora lietošanu, virsstundas un attiecības ģimenē. Nerakstīšu jums ne šo runātāju vārdus, ne arī pašlaik iedziļināšos statistikas datos, tikai paudīšu jums galveno atziņu, ko šajā braucienā guvu. Lai gan esam vieni no "sliktākajiem" ne vienā vien tabuliņā, jāatzīst, ka šie uz papīra redzētie dati mani neiespaidoja tik daudz, cik tas, ko patiesi redzēju un jutu, atrodoties citā zemē.

Mēs neesam drūmākā tauta uz zemesslodes!    
Ja jums šķiet, ka mūsmājās klibo apkalpošana, cilvēki uz ielām nesmaida un nedāļā katram pretimnācējam daļu sava sirds siltuma, es oponēšu. Pirmais cilvēks, kurš patiesi uzsmaidīja delegācijai no Latvijas, bija meitene no Iltālijas. Recepcijas puisis bija apvainojies uz visu dzīvi, oficianti pie pusdienām pikti mētāja šķīvjus un pie galda aplēja viesus ar vīnu, pārdevējiem veikalā, šķiet, acu kontakts ar pircēju vispār ir liegts. Vēlāk izrādījās, ka ļaudis nav ne naidpilni, ne nikni, vienkārši "tā pie mums pieņemts".  Bet man tik ļoti patīk sētniekam no rīta novēlēt veiksmi darbā, uzsmaidīt pārdevējam un atstāt dzeramnaudu jaukai oficiantei, ka arī es galu galā sapīku un divu dienu laikā gandrīz vai pārvērtos par skābu gurķi.

Patīkams pārsteigums mums tika sagādāts, sarīkojot tikšanos ar latviešu sievietēm, kuras dzīvo Briselē dažādu iemeslu dēļ. Tikšanās reizē klāt bija arī pulciņš bērnu, kuri kopā ar vecākiem mitinās beļģu zemē. Lai cik tas dīvaini nešķistu, kāda māmiņa ar nopūtu atzina, ka vēlētos, lai viņas mazulis apmeklētu tādu bērnudārzu, kā pati savulaik Latvijā, jo beļģu dārziņā neviens ar tavu mazo ķiparu īpaši neauklēsies, arī maiņas apavi ir sveša lieta, bet roku dvielītis tiekot mainīts vien reizi mēnesī… Izrādās, mēs savus bērniņus īpaši mīlam, ļoti daudz laika pavadām mājās pēc mazuļa piedzimšanas, jo beļģi gatavi atgriezties darbā teju jau pēc 3 mēnešu pēcdzemdību atvaļinājuma!

Arī par sieviešu tiesībām izrādās pie mums nav jācīnās ar putām uz lūpām. Latvijā  sievietes ir gan uzņēmumu vadītājas, gan skolu direktores, gan vadošās žurnālistes, kas citās Eiropas valstīs nemaz nav tik pašsaprotama lieta. Nu ko, aizrakstījos, bet kaut kā gribējās pacelt mums visām pašapziņu. Mēs jau visas zinām, ka darvas piliens var medus mucu sabojāt, bet man gribētos, lai šie te medus pilieniņi  glabātos tālu no darvas mucas – tā, lai ik pa laikam var pa kārtīgai karotei pagrābties un panašķoties. Un, kā vienmēr, ja ir kas sakāms vai jautājams, gaidīšu jūsu vēstules uz [email protected].

Lai jauka nedēļa!

Marta

10 komentārs
 1. Mučas bučas espati.lv! Lai vēl daudzi superīgi darbības gadiņi priekšā 🙂 un paldies par interesantajiem rakstiem – patīkamu atelpas mirkli darba dienas steigā! 🙂

 2. Jau gadu varu teikt ES PATI varu dzivot SEV!!! Un tas viss pateicoties Jums! Daudz laimes dzimshanas diena!!!!!

 3. Apsveicu!
  patiess priex par šo portālu! Gaisa bučas portāla veidotājai šajā virtuālajā dzimšanas dienā.. 🙂

 4. O, super! Nemaz nepamanīju, ka gads jau apkārt! Lieliski! Paceļam glāzes par espati.lv 😉

 5. Pievienojos labu veeleejumiem :)) shis portaals katru dienu tiek apmekleets,izlasiits,paarlasiits 😉
  esmu padziivojusi Beļģijā un arī citā valstī bet tomēr atgriezusies savaa dzimetenee,jo manos uzskatos nekur nav tik labi kaa savaas maajaas,iziet uz ielas zinot to ka vairaakums tomer latviessu :))

 6. lieli sveicieni dz. dieniņā. reiz nejauši google ko meklējot uzgāju šo portālu un kopš tās reizes regulāri šeit ieskatos. 🙂

 7. Paldies par interesantajiem rakstiem! Gribas iečekot arvien biežāk, kas jauns “saražots”. Tā turēt! 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.