Pozitīvu rīta rituālu enerģija

 Šodien mēs saņemam arvien vairāk apstiprinājumu tam, ka cilvēka domas, jūtas un rīcība ir savstarpēji saistīti. Tas arvien vairāk liek pievērsties pozitīvam domāšanas veidam, mēģinot saskatīt pozitīvo katrā situācijā un baudīt ikdienas mazos pārsteigumus, piemēram, smieklīgu īsziņu no drauga vai gardas brokastis ar brokasteriem „belVita“. Bet kas tad īsti ir pozitīva domāšana, un kā tā ietekmē mūsu dzīvi? Ar ko sākas pozitīva domāšana? Kādu lomu spēlē mazie rīta rituāli, lai būtu enerģija visas dienas garumā? Pozitīva domāšana motivē meklēt situācijas jēgu. Jūtas, domas, darbības – viss mūsos ir nešķirams. Izmainot vienu no lietām, mēs nenovēršami mainām visu. Ja mēs domājam pozitīvi, tas ietekmē mūsu sajūtas un rīcību, un galu galā tas noved pie pozitīvām attiecībām ar pasauli. Tie, kas domā, ka pozitīva domāšana ir aizsargreakcija un cenšas ignorēt realitāti, maldās. Vispirmām kārtām tā ir spēja saskatīt plusus katrā situācijā, kas ir labs tieši šeit un tagad.

Vai pozitīva domāšana var palīdzēt pārvarēt krīzi? Saskaņā ar personīgās meistarības treneres, Personības pilnveidošanas centra direktores Indras Melbārdes vārdiem, domāšana vien nevar palīdzēt, bet tas var būt lielisks instruments, kā rast vajadzīgos risinājumus krīzes laikā. “Pozitīva domāšana palīdz mums atrast argumentus krīzes plusiem un norāda uz to, ko var mācīties no šīs situācijas. Tā palīdz tev saprast jēgu un turpmāko virzību.  Iesākot katru dienu, mēs varam pateikt sev: „Es raugos uz šo dienu ar ziņkāri – ko tā man dos, ko es iemācīšos un kādu jaunu, noderīgu pieredzi šodien gūšu. Svarīgi ir apzināties, ka pozitīvu pasaules uztveri var iemācīties ikviens. Svarīgi iemācīties ievērot ikdienas brīnumus. Ikdienā mums apkārt ir tūkstošiem skaistu lietu – sākot ar mīļotā cilvēka ielikto brokasteru “belVita” paciņu somā līdz mīļākajai dziesmai, kas skan mašīnā ceļā uz darbu. Tas viss pārvēršas par maziem brīnumiem, kad mēs iemācāmies tos pamanīt un novērtēt.

„Bieži vien problēmas rodas tad, kad cilvēks spēj priecāties tikai par grandiozām, neparastām lietām, nevis bauda mazus prieciņus. Tomēr pirmais solis pozitīvās domāšanas virzienā ir manīt savu attieksmi un sākt priecāties par mazām lietām, piemēram, ik rīta rituāliem. Tad diena šķitīs daudz interesantāka, un tu nejutīsies kā nelabvēlīgu apstākļu upuris,” saka Indra Melbārde.
Un saskaņā ar viņas vārdiem, mums nav obligāti jāiestāsta sev, ka diena būs pavisam laba, bet mēs varam pateikt sev: „Es raugos uz šo dienu ar ziņkāri – ko tā man dos, ko es iemācīšos un kādu pieredzi šodien gūšu…” Svarīgi apzināties, ka tev ne tikai jātiek galā ar situācijām, bet arī pilnveidoties un mācīties no tām.
Enerģisks rīts sākas ar pozitīviem rīta rituāliemIkviens var radīt savus mazos rīta rituālus, kas sniedz enerģiju visam rītam un padara dienu krāšņāku. Pozitīvas domas par patīkamām lietām un nelieli rituāli ik rītu ne tikai novirza mūsu uzmanību no ierastās rutīnas, bet arī garantē veiksmīgu dienu. Piekritīsi taču – apziņa un sajūta, ka viss ir labi, spārno!
Izrādās, ir iespējams attīstīt pozitīvas domāšanas spējas! Mūsu draugi un tuvinieki varētu palīdzēt šajā darbā – vienojies, lai viņi ikdienā Tev uzsver gaišās dzīves puses, izceļot katrā notikumā labo! „Pierādīts, ka labā noskaņojumā esot, cilvēks piesaista tieši enerģiskus un pozitīvi noskaņotus cilvēkus. Ne velti saka, ka laimes formula slēpjas īsā atmiņā un spējā priecāties par šo dienu,” saka Indra Melbārde.

Liene Bērziņa, radio SWH raidījuma “Vladis Klausās sievietēs” vadītāja,

"Pietiek ar rīta smaidu"

No rītiem es gūstu enerģiju no gardām brokastīm un savu mīļoto vīriešu – vīra un dēliņa – smaidiem. Dienā sanāk daudz pārvietoties ar kājām, tādēļ regulāri gatavoju tādas brokastis, kuras ir sātīgas un sniedz nepieciešamo enerģiju visam rīta cēlienam. Man ir svarīgi, lai, apēdot brokastis, vismaz 3-4 stundas varu enerģijas pilna nodoties saviem darbiem.
 Mūsu ģimenē ir speciāli rīta rituāli, kad kopā mostamies, ejam pastaigā ar suņiem, brokastojam, tad, braucot  mašīnā, klausāmies mūziku iemīļotajā radio stacijā un realizējam dienas ieceres.
Manuprāt, pozitīvi iesākts rīts ir garants labi pavadītai dienai, tādēļ cenšos sākt savu dienu tikai ar pozitīvām domām. Tas taču ir tik viegli – pateikt kādu labu vārdu saviem ģimenes locekļiem, samīļot savus suņus vai vienkārši uzsmaidīt savam atspulgam spogulī!


Rīta rituāli, kas ļauj saglabāt enerģiju 4 stundas:

Brokasteri „belVita“ ar gardu biezpienu
Plats smaids savam izspūrušajam atspulgam spogulī
Kontrasta duša. Brrr…

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.