Plāno rītdienu šodien

Taisi ratus ziemā, bet ragavas vasarā – prātīgi vārdi, bet, visticamāk, tas ir pēdējais, kas iešaujas galvā brīdi, kad savas 8 stundu darbadienas beigās tu drudžaini centies uzrakstīt e-pastu, kas bija jānosūta jau no rīta, pie reizes skatoties pulkstenī, lai nenokavētu transportu. Gan senā paruna, gan mūsdienu ekspertu ieteikumi būtībā runā par vienu un to pašu – šodienas darba dienas pēdējās 15 minūtes velti rītdienas darbu plānošanai.

Šķiet tik vienkārši, ka neizklausās pat pēc padoma, vai ne? Toties ieguvums ir gana vērtīgs. Tu ne tikai sevi sagatavo nākošajai darba dienai, bet, kas ir svarīgākais, atbrīvo savu prātu pirms došanās mājās. Ja būsi rūpīgi saplānojusi savus rītdienas darbus, tev nevajadzēs visu vakaru mēģināt atcerēties rītdienas pienākumus, bet darba dienu sākt ar stundu ilgiem centieniem salikt visu pa plauktiņiem.

  • Neraksti darāmos darbus uz līmlapiņām, tās mēdz pazust. Labāk iegādājies plānotāju.
  • Sagatavo sarakstu ar e-pastiem, kuri tev rīt ir noteikti jānosūta. Ļoti bieži, atbildot uz ne tik svarīgiem ikdienas e-pastiem, aizmirstas nosūtīt svarīgos, tāpēc šāds saraksts atgādinās par prioritātēm.
  • Sagrupē visu mapītēs (datorā) tik kārtīgi, cik iespējams. Izveido sistēmu, kas funkcionētu kā kalendārs, kurā katrai dienai ir sava mape. Sašķiro savus dokumentus pēc datuma, kurā tev to ir svarīgi apskatīt atkārtoti vai par tiem atcerēties. Tagad visu vajadzīgo dienas informāciju varēsi atrast ļoti ātri – tiklīdz zvanīs telefons vai jānosūta karstais e-pasts.

Kādas ir tavas metodes, lai tiktu galā ar ikdienas darbu plānošanu un nepalaistu garām svarīgās lietas?

3 komentāru
  1. Man jau liekas, ja esi slaists, tad esi. Brīnos, vai tiešām kāds ņem šos padomus par labiem esam un reāli sāk izmantot?

  2. esmu izmantojis vairakus kaut kur sagrabstitus padomus. Piem. viens par katra cilveka individuāli ražigako laiku. Vienam, piemeram rits, otram vakars vai nakts tapec svarigakos darbus javeic tajā dienas daļā kad vislabak stradajas. Šitas reali darbojas un ieviest nav grūti.

  3. Ja svarīgs e-pasts, kas bija obligāti jānosūta no rīta, par sevi atgādina tikai vakarā, ir vēl daudz vienkāršāks risinājums.

    Darba dienas beigās pierakstīt uz lapiņas 2(maksimums 3) obligātos darbus nākamajai dienai. Tos vienmēr izpildīt pirms e-pasta, plānotāja vai sociālo tīklu atvēršanas.

    Ja ar šo vienkāršo metodi, ko iesaka gan Tim Ferriss, gan daudz citi veiksmīgi uzņēmēji ir par maz, tad, diemžēl mapītes un plānotājs būs par maz vai strādās īslaicīgi. Daudz uzņēmumu ASV izmanto Getting Things Done metodi. Tā ļauj ļoti efektīvi pārvaldīt darāmos darbos. Ar to svarīgie darbi nepazudīs steigā, jaunie steidzamie darbi tiks izdarīti un e-pasts aizņems vismaz pāris reizes mazāk laika dienā. Par metodi var gan palasīt google, gan noskatīties TED talk. Lai to ietmācītos, pietiks ar Getting Things Done grāmatas pasūtīšanu no Amazon

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.