Pīter FM un citas filmas

Klāt ir atkal kārtējā nedēļas nogale ar  nedaudz erotisku un oskarotu piesitienu sestdienas novakarē, un espati.lv sadarbībā ar IZZI kabeļtelevīziju piedāvā mūsuprāt interesantāko nedēļas nogales filmu apskatu.

Nedēļas filma

Svētdien, 25. oktobrī

TV 1000 Kino

Piter FM

Mīlas ceļi tiešām ir neizdibināmi. Pie tāda secinājuma nonāk šīs filmas galvenie varoņi Maša un Maksims, kuru dzīvēs viss noritēja gludi līdz brīdim, kad viņi izdzirdēja viens otra balsi… Galvenajās lomās: Jekaterina Fedulova un Jevģēnijs Ciganovs.

Ceturtdiena, 22. oktobris

TV3    21:55

Perlharbora

Jauni un cerību spārnoti, divi labākie draugi tiek ierauti kaujā, kas uz visiem laikiem maina cilvēces vēsturi. Notikumi risinās Otrā pasaules kara laikā, kad ASV vēl vilcinās iesaistīties karadarbībā. Reifs dodas cīnīties uz Eiropu un drīz tiek pasludināts par kritušu kaujā. Tikmēr otrs puisis aizvien vairāk satuvinās ar Reifa līgavu. Kad izrādās, ka Reifs nemaz nav miris, labākie draugi kļūst par ienaidniekiem. Notiek liktenīgais Japānas uzbrukums Perlharborai, un abiem sāncenšiem tagad kopīgi jācīnās par savu dzimteni.

TV XXI    23:10

Nozieguma elements

(klipā izmantoti kadri no filmas)

  Izmeklētājs Fišers ir atklājis kādu dīvainu sakritību un dodas pie sava skolotāja Osborna, lai informētu par atklājumu. Osborns kādreiz ir sarakstījis fundamentālu pētījumu Nozieguma elements, kurā ir aprakstījis maniaku, kas nogalināja jaunus loterijas biļešu pārdevējus. Kopš tā laika ir pagājis daudz gadu, tomēr notikumu sižetiskā līnija atkārtojas ļoti precīzi, kaut arī slepkavnieks Grejs jau sen nav starp dzīvajiem. Patiesībā jau Osborns arī. Jo viss šis stāsts ir tikai Fišera psihiskās reabilitācijas kursā uzplaiksnījusi vīzija….
Režisors: Larss Fon Trīrs / Lomās:Maikls Elfiks, Larss Fon Trīrs, Esmonds Naits.

Piektdiena, 23. oktobris

LNT        21:50

Pēc saulrieta

Vēlreiz pierādījis savu pārākumu pār vispiesardzīgākajiem FIB aģentiem un viņu supersarežģītajām tehnoloģijām, pasaulē izveicīgākie dimantu zagļi Makss Berdets un viņa mīļotā Lola Siriljo nolemj beidzot baudīt savu naudu un par zādzībām aizmirst uz visiem laikiem. Taču Maksa neatlaidīgākais ienaidnieks – FIB aģents Stenlijs Loids, kas beidzot nonācis Maksam uz pēdām tropiskā pasaules nostūrī, kas līdzinās paradīzei, – ne par ko nav pārliecināms, ka Makss atkal negatavojas veikt kādu grandiozu aplaupīšanu… Vai tiešām Makss noturēsies pretī kārdinājumam, kad pilnīgi visi viņu, šķiet, mudina tam ļauties?

Rež. Brets Retners. Lomās: Pīrss Brosnans, Selma Haijeka, Vudijs Harelsons, Dons Čīdlzs, Naomi Herisa, Kriss Penns, Mikelti Viljamsons.

Sestdiena, 24. oktobris

TV 1000    19:00

Neliešu skola

Lai iekarotu savas sapņu sievietes sirdi, jauns neveiksminieks ziedo visus mūža ietaupījumus un piesakās kursos pie doktora P. (Billijs Bobs Torntons), cilvēka, kas pelna iztiku, mācot citus, kā sasniegt ilgoto. Diemžēl patmīlīgais, viltīgais pasniedzējs met aci uz to pašu jauno sievieti…

LNT        23:30

Svešinieku mierinājums

Pēc Iena Makjuena tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kolins un Marija atbraukuši uz Venēciju, lai atrisinātu krīzi savās attiecībās. Taču viens neuzmanīgs solis, un abi apmaldās pilsētas ielās, līdz sastop svešinieku – bāra īpašnieku Robertu. Drīz vien viņi iepazīstas arī ar Roberta sievu Karolīnu. Noslēpumaini ir šie ļaudis, biedējoši viņu noslēpumi un savādi viņu nolūki…

Rež. Pols Šrāders. Lomās: Kristofers Vokens, Rūperts Everets, Nataša Ričardsone, Helēna Mirena, Fabricio Kastelāni. Tērpi – Džordžo Armani. Mūzika – Andželo Badalamenti.

LNT        03:30

Bīstamie sakari

Citu cilvēku jūtas un kaislības viņai arvien bijušas tikai rotaļlietas. Marķīze de Mertei arvien dabūjusi visu, ko vēlējusies, nav viņai līdzīgu, kad runa ir par intrigām un izlikšanos. Turklāt neviena tik labi kā marķīze neprot izmantot sava dzimuma priekšrocības. Vīriešus, ko dabūjusi, marķīze vairs vaļā nelaiž, pirms nav apnicis pašai, savam bijušajam mīļākajam Dansenī viņa sadomājusi atriebties un tāpēc izmantos citu savu bijušo mīļāko – vikontu de Valmonu, vīrieti ar visļaunāko reputāciju, kas tomēr netraucē viņam savaldzināt pat visšķīstākās jaunavas un krietnākās precētās sievietes. Un, ja vēl marķīze apsolījusi balvu par Torvelas kundzes pavedināšanu…

Rež. Stīvens Frīrs. Lomās: Glena Klouza, Džons Malkovičs, Mišela Feifere, Kianu Rīvzs, Uma Tūrmane, Svūzija Kurca, Pīters Kapaldi, Mildreda Netvika.


Svētdiena, 25. oktobris

TV XXI    20:00

Cara slepkavas

1918.gada 17.jūnija naktī tika nogalināts no troņa atteicies Krievijas cars Nikolajs II kopā ar sievu, meitām un nedziedināmi slimo mantinieku. 20.gadsimta beigās kāds provinciālas psihiatriskās slimnīcas pacients apgalvo, ka viņš ir cara slepkava Jurovskis, kurš miris no kuņģa čūlas 1938.gadā. Ar pārsteidzošu precizitāti viņš ārstējošajiem ārstiem atklāj notikušās drāmas detaļas. Drāmas, kas viņam, no nabadzīgas ģimenes nākušam, nodrošināja pasaules atpazīstamību. No lielpilsētas atbraukušais jaunais galvenais ārsts ieinteresējas par neparasto gadījumu un sāk ar maniakālu neatlaidību katru dienu sarunāties ar slimnieku, līdz kādu dienu pats sāk justies kā Nikolajs II. Šo notikumu galvenā mīkla ir tas, ka gan ārsts, gan slimnieks nesaprotamā kārtā ir informēti par tādām cariskās ģimenes slepkavības niansēm, kuras var būt zināmas tikai reālajam slepkavam un tā upurim.

Režisors: Karens Šahnazorovs / Lomās: Oļegs Jankovskis, Malkolms Makdauels, Armens Džigarhanjans, Andrejs Krivickis.

LVT 1         21:25

Miss Potere

Režisors: Kriss Nūnens. Lomās: Renē Zelvēgere, Emīlija Votsone, Barbara Flinna, Evans Makgregors. Biogrāfiskā filma stāsta par angļu rakstnieces Beatrises Poteres (1866-1943) dzīves gadiem. Viņa joprojām ir viena no vispopulārākajām bērnu rakstniecēm visā pasaulē. Filmas notikumi sākas laikā, kad Beatrisei Poterei ir jau ap trīsdesmit, bet viņa vēl ir vientuļa. Vecāki norūpējušies par meitas likteni, bet izdot viņu pie vīra cerību maz. Beatrise noraida visus iespējamos preciniekus. Viņa dzīvo savā pasaulē, jau kopš bērnības viņa priecājas par dzīvajām radībiņām, zīmē tās, izdomā dzīvnieciņiem dažādas nodarbes un izklaides. Rodas veseli stāsti, kuru galvenie varoņi ir dažādi dzīvnieciņi. Un tad Beatrises dzīvē ienāk grāmatu izdevējs Normens. Viņas mīļie dzīvnieciņi – zīmējumi, trusīšu un citu draugu piedzīvojumi un dzīves stāsti kļūst par grāmatu, bērniem ļoti interesantu un vajadzīgu. Beatrises dzīvē ienāk arī mīlestība… Beatrises Poteres grāmatas pazīstamas arī latviešu bērniem, piemēram, par Trusīti Pēterīti un viņa piedzīvojumiem.

3 komentāru
  1. Miss Potere ir patiešām jauka filma. tajā ir gan smiekli, gan asaras. sestdienu vientuļajiem vakariem vai lietainākām dienām ļoti piemērota. var nodrošināties ar karstu tēju (nu vai arī kafiju), cepumiem un kādu kabatas lakatiņu 🙂

  2. Cara slepkava ir filma kuru skatoties parnem bernibas dienu sajuta, tas rindas veikala, pelekums … skumji, varbut nedaudz – tas skumjas ir lidzigas sodienas pardomam par dzives nedienam, vienigais vairs nav ta pilniga bezizejas sajuta ko vareja manit manu vecaku sarunas, ar to es gribeju sacit – galvu augsa pionieri :)!!!

  3. Piter FM ir lieliska filma, neesmu Krievu filmu piekritēja, bet šī gan ir ļoti laba.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.