PIRTS RITUĀLI IMUNITĀTES STIPRINĀŠANAI

Jau izsenis pirts ir bijusi vieta, kur relaksēties, smelties jaunus spēkus un, protams, nomazgāties, tomēr pirts rituālus mūsu senči ir izmantojuši ne tikai higiēnas nolūkā, bet arī, lai stiprinātu imunitāti. Izmantojot dažādus dabas līdzekļus, pirts apmeklējums ir pielīdzināms dārgai SPA procedūrai, turklāt ieguvumi no tā ir vairāki – skaistums, spēks, mierīgs gars un stipra veselība.

Pirts slotas

Latvijā pirts rituāls nav iedomājams bez kārtīgas pirts slotiņas. Mēs katras varam izvēlēties tieši to koku vai augu, kurš mums konkrētajā brīdī ir visnepieciešamākais, ņemot vērā to, ka katram kokam ir sava enerģija un specifiskas īpašības. Tomēr jo dažādākas ir pirts slotas, jo labāk, tas nozīmē, ka iedarbība uz organismu būs daudzveidīgāka. Visbiežāk izmanto bērza, ozola, liepas vai apses lapotos zariņus. Vēl noder kļava, lazda, vītols, ābele, ķirsis un citi koki. Kārklveidīgie augi un vītols labi der pret galvassāpēm. Tautā mēdz teikt, ka liepa skaistumam – ozols spēkam. Pirts slotas peroties var likt arī zem un virs galvas, tādā veidā ieelpojot dziedinošo un spēcinošo aromātu. Zinošs pirtnieks varēs izstāstīt sīki un detalizēti par katru koku, tā ievākšanu un pareizu pēršanu.

Pirts medus

Medus ir super produkts, kuru var izmantot ne tikai iekšķīgi, bet arī ārīgi – pirts rituālā. Medus satur ļoti daudz un dažādu organismam vērtīgu vielu. Medu var lietot uzreiz pēc pēršanās, kamēr ķermenis vēl silts, ieziežot ķermeņa ādu vai arī ieziest ādu pirms kāpšanas uz lāvas un ļaut tam lēni izkust un iesūkties ādā. Ar medu var ieziest arī matus un galvas ādu, pēc tam ar ūdeni to izskalojot ārā. Medum var pievienot arī dažādus augus un pirts rituālā izmantot kā attīrošu skrubi gan ķermenim gan sejai. Tomēr jāatceras, ja pirtī izmantojam medu sejas un ķermeņa procedūrās, pirts temperatūra nedrīkst būt pārāk augsta, citādāk medus vērtība samazināsies.

Sāls

Sāls ir visvienkāršākais un iespējams arī vislētākais produkts ķermeņa skrubja pagatavošanai. Ja vēlas komfortu un aromātu, sāli var sajaukt ar jebkuru pārtikas eļļu, labāk olīvu vai vīnogu kauliņu, kā arī kosmētiskajām eļļām – mandeļu, kokosa, bērnu un ēterisko eļļu. Var izmantot jūras sāli, bet labāka būs sarkanā Himalaju sāls. Specializētajos veikalos var nopirkt arī pirts sāli. Sālim der piejaukt klāt arī izžāvētus augus – dažādu koku lapiņas, pļavas ziedus un pat pīlādžu vai citas ēdamās ogas. Jāatceras, ka izmantojot sāls skrubi, kustībām jābūt maigām un masējošām, lai lieki nekairinātu ādu.

Pirts tējas

Nav noslēpums, ka pirts procedūru laikā mēs pastiprināti svīstam. Pirtošanās laikā mēs varam zaudēt līdz pat 2 litriem šķidruma, tāpēc ir nepieciešams pirts rituālu laikā vai starplaikos uzņemt šķidrumu. Šim nolūkam lieliski noderēs tējas, tostarp dažādu ārstniecības augu tējas. Tās ne tikai lieliski mazinās slāpju sajūtu, bet arī pastiprinās pirts procedūru ārstniecisko iedarbību – atveseļos organismu, attīrīs to un tonizēs. Tēju pirts laikā vēlams lietot siltu, tāpēc to var ņemt līdzi karsējoties. Ideāli, ja ir iespējams tēju pagatavot tieši pirtī, uzreiz pēc iznākšanas no pērtuves.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.