Pirms Lieldienu meditācija ar dekupāžu.

Laiks pirms Lieldienām daudziem saistās ar garīgā līdzsvara atgūšanu, caur gavēni, savas fiziskās un garīgās pasaules attīrīšanu no sārņiem, iepildot sevī mieru, skaistumu un harmoniju.

Katrai no mums ir savs ceļš, kādā veidā mēs atgūstam garīgo līdzsvaru, vienai tā ir dzejas vai mūzikas baudīšana, cita sevi atrod dažādu kulinārijas izstrādājumu radīšanā vai rokdarbu šedevru veidošanā.
 
Ja esi vēl meklējumos, un savu īsto izpausmes veidu neesi atradusi, iespējams, ka jaunu niansi sevī spēsi atklāt, iepazīstot dekupāžas mākslu. Pamatā dekupāža balstās uz dekoratīvu fragmentu izgriešanu, kombinēšanu, krāsošanu, līmēšanu un lakošanu uz dažāda materiāla virsmām, piešķirot tām māksliniecisku izskatu.
 
„Dekupāža ir ne tikai interesants un radošs process, bet noteikti arī meditatīvs. Veidojot dažādas kompozīcijas uz jūsu izvēlētajiem priekšmetiem, līdzīgi kā domas, jūs attēlus izlieciet sev pieņemamā un patīkamā kompozīcijā. Rezultāts ir saistīts ar milzīgu gandarījumu, jo cilvēkam tiek dota iespēja fantazēt un savas fantāzijas praktiski realizēt. Bez tam, šis process ir tik vienkāršs, ka , pat tad, ja esat iesācēja, rezultātā tiks radīts unikāls mākslas darbs,” stāsta Natālija Jātniece , SIA Dekupāža mākslinieciskā vadītāja.
 
Lieldienas gaidot, N. Jātniece piedāvā ideju iedvesmai, kā dot pavasarīgu elpu jau ierastām un varbūt apnikušām lietām. Iespējams šie pirmie darinājumi kļūs par vēsturisku stūrakmeni jūsu turpmāko Lieldienu gaidīšanas priekšmetu kolekcijai, ko pēc daudzām Lieldienām varēsiet nodot kā tradīciju saviem bērniem un mazbērniem.
 
Lieldienu servīzes šķīvis:
 
Nepieciešamie materiāli:
    •   Šķīvis,
    •    Akrila krāsa Stamperia Allegro,
    •    Rīspapīrs,
    •    Līme Stamperia Colla Velo,
    •    Laka Stamperia Vernice Protettiva Matt,
    •    Porolona sūklītis.

Darba gaita:

1. Sākotnēji attauko šķīvi. Šķīvja attaukošanai izmanto jebkuru logu mazgājamo līdzeklī, kas satur spirtu. Līdzekli uzsmidzina uz šķīvja un ar mīkstu lupatiņu notīra. 
2. Uz attīrītās virsmas ar porolona sūklīti uzklāj izvēlēto krāsu, šajā gadījumā būs nepieciešamas divas krāsojuma kārtas, katrai kārtai pēc uzklāšanas jāļauj nožūt apmēram 10 min. Krāsas ir uz ūdens bāzes, tās nevajag šķaidīt. 
 
 
3. Uz nokrāsotā šķīvja klāj rīspapīru (klāj sausu, nemitrina) vai no rīspapīra izplēstu vai izgrieztu attēlu kompozīciju. No virspuses, sākot no vidus uz malām, bagātīgi ar otu uzklāj līmi, kas izsūcas cauri rīspapīram un to nostiprina. Līme 30 min. jānožāvē. Kad līme nožuvusi, šķīvim nokrāso otru, apakšas pusi, 10 min. žāvē un nokrāso vēlreiz, tam atkal ļaujot 10 min. nožūt. Kad viss ir nožuvis, darbu pārklāj ar laku un atstāj žūt 30 – 60. min.


 

4. Visi izmantotie materiāli ir uz ūdens bāzes, līdz ar to, veselībai pilnīgi nekaitīgi un droši var izmantot Lieldienu galda servēšanā.
 

 
 
 
Raksts tapis sadarbībā ar: www.dekupaza.com un darbā izmantoti Itālijas ražotāja BOX srl. ražotie dekupāžas dizaina materiāli STAMPERIA.
 
 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.