Pirmā diena bērnudārzā

Ļoti iespējams, ka bērnudārza apmeklējums tavai atvasei būs līdz šim nozīmīgākais piedzīvotais notikums. Pieradis pie mājās rūpēm un nedalītas uzmanības, jaunajā vietā bērnam būs jākļūst patstāvīgākam, jāiemācās rēķināties un sadzīvot ar citiem bērniem un, pats galvenais, jāpieņem to, ka vecāki vairs nebūs viņa tuvumā.

Bērni ir ļoti dažādi, vieni ļoti ātri pierod pie jaunās kārtības un sadraudzējas ar citiem bērniem, citiem ir daudz grūtāk pārdzīvot nošķirtību no ierastās vides un mīļotajiem cilvēkiem. Lai maksimāli saīsinātu aklimatizācijas periodu jaunajā vietā, kā arī izvairītos no liekas mazuļa traumēšanas, bērnudārza gaitu uzsākšanai vēlams sagatavoties laikus.

Lai gan šobrīd bērnudārzā pieņem pavisam maziņus bērniņus, optimālais vecums, lai sāktu apmeklēt bērnudārzu, ir 3 gadi.
Aptuveni mēnesi pirms došanās uz bērnudārzu sāc nedaudz mazāk pavadīt laiku kopā ar savu mazuli. Izstāsti viņam par bērnudārzu, lai mazajam rastos savs priekšstats, apmeklējiet to jau iepriekš. Laiku pa laikam pasaki savam bērnam, ka ļoti lepojies ar viņu – viņš jau ir tik liels, ka var apmeklētu bērnudārzu. Tomēr izvairies gaidāmās pārmaiņas uzsvērt pārāk bieži, tas var radīt lieku stresu.

Pieradini savu mazo pie citu bērnu sabiedrības
. Apmeklē parkus, bērnu rotaļu laukums un dzimšanas dienas. Pavēro, kā viņš uzvedas – kautrējas, konfliktē, norobežojas no citiem bērniem vai arī jūtas labi un ātri atrod kopīgu valodu ar vienaudžiem.

Pirmo reiz mūžā tavs mazulis tiek šķirts no mājām un no tevis, tāpēc pirmajās bērnudārza apmeklējuma dienās neatstāj uzreiz viņu vienu un uzkavējies nedaudz ilgāk. Vislabākais variants būtu, ja bērns tevi atlaistu pats. Atvadoties neaizmirsti mazajam pateikt, ka noteikti atnāksi viņam pakaļ. Kad dodies projām, atvadies viegli un ātri. Bez šaubām, arī tu uztraucies, kā mazajam vienam pašam (bez tavas klātbūtnes) klāsies, tomēr ilgas atvadas ar noraizējušos sejas izteiksmi radīs viņā trauksmi un liks domāt, ka šeit var notikt kaut kas nelāgs.

Atļauj mazajam uz bērnudārzu paņemt līdzi savu mīļāko rotaļlietu un mēģini viņu pierunāt atstāt to pa nakti bērnudārzā, bet no rīta atkal ar to satiksies. Ja mazulis tam nepiekrīt, ļauj lai viņš rotaļlietu katru dienu nes uz dārziņu un atpakaļ. Pēc tam apjautājies, kā mantiņai gājis, ar ko tā iedraudzējusies vai kāds tai darījis pāri. Tādā veidā tu uzzināsi, kā mazajam iet un vai viņam izdodas pierast pie pārmaiņām viņa dzīvē.

Daži bērni pirmajās dienās ļoti nogurst no jaunajiem iespaidiem, draugiem, spēlēm un lielā cilvēku daudzuma. Ja mazais, pārnākot mājās, jūtas saguris un nervozs, tas vēl nenozīmē, ka viņš nevar pierast pie bērnudārza. Pirmajās nedēļās nāc viņam pakaļ nedaudz ātrāk vai arī 1-2 reizes nedēļā atstāj mājās.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.