Permanentais grims – skaistums, kas saglabājas ilgi

Iedomājies – tu ik rītu pamosties un uzreiz izskaties tikpat labi kā aktrises filmās! Noslēpums ir permanentais grims – tas nenomazgājas un priecēs tevi triju līdz piecu gadu garumā. Procedūras laikā ar speciālu ierīci ādā tiek ievadīts pigments – permanentais make up ir attāls radinieks tetovējumam. Tas savukārt nozīmē, ka ar to nekādas vieglprātības nedrīkst būt. Par to, ko iespējams panākt ar permanento grimu, un kas jāievēro, nolemjot šo procedūru veikt, konsultējāmies ar Kolonna kosmetoloģi Ingrīdu Zabrāni.

Permanentais grims ir īpaši noderīgs, lai koriģētu dažādus defektus. Izvēle par labu permanentajam grimam tiek veikta arī tad, ja tiek lietotas kontaktlēcas, vai alerģijas dēļ nedrīkst lietot kosmētiku. Un neapšaubāmi, ikrīta krāsošanās patērē gana daudz laika, kura, kā zināms, vienmēr trūkst, turklāt ne vienmēr abas sejas puses izdodas uzkrāsot vienādi.

Tev jārēķinās, ka permanentais grims darbosies vairākus gadus, arī pati procedūra ir laikietilpīgs un rūpīgs darbs, kā arī sākumposmā būs jāpiedzīvo dažas neērtības, tāpēc tam jāsagatavojas.

 • Rūpīgi pārdomā, ko un kā gribi – kādas formas (vai tās mainīsi), kādas līnijas (cik biezas vai šauras), cik spilgtu tu to ikdienai gribēsi.
 • Pirms procedūras konsultējies ar meistaru – parasti šādas konsultācijas ir bezmaksas, un tajās tiek izmēģināts, kā tava iecere varētu izskatīties. Tiek izmēģinātas dažādas formas tam, ko esi izvēlējusies pielabot vai akcentēt, meklētas piemērotākās krāsas un toņi. Speciālists tevi iepazīstinās ar procedūras norises gaitu, veicamajiem sagatavošanās darbiem un to, kas notiks pēc procedūras. Noteikti jānoskaidro, vai tev nav alerģija, piemēram, no vielām, kas ietilpst pigmenta krāsas sastāvā vai atsāpinošajā krēmā, ko uzklāj pirms procedūras. Atceries, ka katalogā izvēlētā krāsa pēc ādas sadzīšanas var kļūt pat uz pusi gaišāka. Šāda konsultācija aizņem vidēji pusstundu.
 • Ieplāno laiku.
 • Izvēlies salonu, kas strādā ar modernām ierīcēm un produktiem. Noteikti izmanto krāsas, kas ir bāzētas uz dabiskām minerālvielām (piemēram, Riso – to iesaka Kolonna) – tās pieejamas plašā krāsu spektrā – no pelēka un brūna līdz melnam uzacīm un acīm, no maigi rozā līdz tumši brūnam lūpām. Šīs krāsas nav alerģiskas un nesatur kancerogēnas vielas, līdz ar to tu izvairīsies no nepatīkamiem pārsteigumiem. Nepatīkami pārsteigumi nozīmē, piemēram, ķīmiskās krāsas, kas paliek ādā uz mūžu un laika gaitā var mainīt savu toni pat no koši melna uz zilu un, ja kontūra ar šādu krāsu uzzīmēta neprecīzi, šķībi vai neatbilstoši sejas vaibstiem, to var izdzēst un koriģēt vien ar lāzerterapijas palīdzību (tomēr tas līdzinās tetovējuma dzēšanai, un prasa lielus izdevumus). Tātad atceries – tikai uz dabiskām minerālvielām bāzētas krāsas. 
 • Efekts saglabājas no trim līdz pieciem gadiem. Tas ir atkarīgs no dažādiem faktoriem – krāsas kvalitātes, meistara profesionalitātes, aparāta veida (modernākie esot 3. paaudzes aparāti) un paša cilvēka dzīvesveida un vielmaiņas īpatnībām.
 • Permanentais grims gadu gaitā tāpat pats no sevis izzūd – pigments caur asinsriti un limfātisko sistēmu dabiskā ceļā izdalās. Lai pigments būtu noturīgāks un pagarinātu permanentā grima mūžu, uzacis un lūpas jāaizsargā ar krēmiem, kuru sastāvā ir vismaz SPF20 aizsargfiltri.
 • Pirms procedūras izvērtē visus plusus un mīnusus (par tiem stāstīsim tālāk rakstā).

Permanentais grims nav ieteicams:

 • grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā,
 • mēnešreižu laikā,
 • gadījumā, ja ir problēmas ar asinsreci,
 • gadījumā, ja ir kāds iekaisuma pazīmes,
 • gadījumā, ja ir herpes vai tā saucamās aukstumpumpas,
 • cukura diabēta slimniekiem,
 • alerģiskiem cilvēkiem,
 • AIDS, hepatīta slimību gadījumos – tad vispirms jākonsultējas ar ārstu.

Kā notiek procedūra

Permanento grimu veido ar īpašu adatiņu, kuru darbina aparāts. Ar šīs adatas palīdzību krāsa tiek ievadīta zem ādas, parasti 0.5 – 1 mm dziļumā. Adatām ir atšķirīgs kanālu skaits – no tā savukārt ir atkarīgs, cik smalkas būs līnijas, kādas būs krāsu pārejas, un kāds būs tonis. Vienkanāla adatas izmanto smalku līniju zīmēšanai, bet triju līdz piecu kanālu adatas – ēnošanai.

Jutība – procedūra lielākoties nevar tikt raksturota kā patīkama. Kad āda ir sagatavota procedūrai, uz tās uzklāj anestezējošu krēmu. Tas mazinās uztūkumu un apsārtumu, kā arī mazinās asins cirkulāciju šajā apvidū. Ja procedūras gaitā atsāpinošais efekts vājinās, tad klients var tikt pie papildu devas anestezējošā krēma. Būtiski, lai procedūras laikā apstrādājamās ādas apvidū neveidotos tūska, jo tā padara darbu gandrīz neiespējamu. Jutīgums ir atkarīgs arī no aparāta, no meistara profesionalitātes un paša cilvēka sāpju sliekšņa. Kad viss beidzies, sāpes neparādās, bet var būt sūrstoša sajūta. To remdē ar speciāliem, pēc procedūras nopērkamiem līdzekļiem.

Pēc procedūras vairākas dienas, trīs reizes dienā, jālieto īpašs dziedējošs krēms. Pēc procedūras uz ādas būs krevelīte – tā nokritīs aptuveni nedēļas laikā. Uzmanies un neplēs nost krevelīti, jo līdz ar to var nonākt arī daļa pigmenta. Sākumā krāsas būs ļoti košas un izteiktas, taču patiesais rezultāts būs redzams vēlāk, aptuveni pēc mēneša. Tāpēc šo procedūru noteikti nevajadzētu ieplānot pirms svarīgiem pasākumiem – tā jāieplāno laikus. Pēc pāris nedēļām obligāta ir atkārtota vizīte pie meistara – tā saucamā korekcijas vizīte, kurā tiek novērtēts, vai pigments uzsūcies vienmērīgi. Vizītes laikā kopā ar speciālistu izlemsiet, vai jūs viss apmierina, vai tomēr nepieciešams kāds neliels precizējums kādai līnijai u.tml. Pēc procedūras nedrīkst: krāsoties, iet pirtī, sauļoties solārijā un saulē (jo saulē pigments noārdās ļoti ātri), veikt procedūras, kas saistītas ar ādas balināšanu vai pīlingu.

Permanentā grima plusi, protams, ir sejas pantu akcentēšana un uzlabošana:

 • Uzacis. Permanentais grims akcentē bālas un plānas, arī pat neesošas uzacis. Iespējams izveidot tādu uzacu formu, kas vislabāk piestāvēs tieši tavai sejas formai. Ir divi varianti, kā var veidot uzacu permanento grimu – vai nu ieēnot tās viscaur, vai iezīmēt tās ar vairākām mazām svītriņām. Iespējams arī šos abus veidus kombinēt, bet to jau ieteiks tālāk meistars.
 • Acis. Līniju iespējams novilkt gan gar augšējā plakstiņa skropstu malu, gan arī pa apakšējā plakstiņa līniju. Ar šīm līnijām akcentē acis, un iespējams pat vizuāli pamainīt to formu. Augšējā plakstiņa līnija savukārt vizuāli padarīs skropstu līniju biezāku un kuplāku. Turklāt šīs līnijas iespējams veidot gan asas un konkrētas (kā tas būtu velkot ar parasto laineri), gan tādas, kas acij liek izskatīties dūmakainai, ar papludinātām līnijām.
 • Lūpas. Ar permanento grimu lūpām var panākt vairākus efektus – var koriģēt nesimetriskas lūpas, izzīmējot pareizu formu. Savukārt dabiski košu lūpu īpašnieces var akcentēt tikai kontūras. Rezultātā nepieciešams vien izmantot lūpu spīdumu, un lūpas jau kļūst optiski palielinātas.
 • Rētas, zaķalūpas, herpju vietās. Tās var nomaskēt, ietonējot un iezīmējot kontūras no jauna.
 • Tā saukto mušiņu jeb dzimumzīmīšu uzlikšana.
 • Pēc krūts operācijas var pielabot krūtsgala oreola formu.
 • Visbeidzot un galvenais – nav diendienā jāpavada ilgs laiks pie spoguļa. Pietiks ar pūderi, skropstu tušu un lūpu spīdumu. Pēc peldes, baseina, pirts u.tml. tavs grims nebūs izplūdis un notecējis.

Permanentā grima mīnusi

 • Lai kā tev tas patiktu šodien, jārēķinās, ka to nevarēs vakarā nomazgāt. Ar to tev būs jādzīvo vairākus gadus, kamēr krāsa izbalēs pilnīgi un pavisam.
 • Procedūra var būt sāpīga. Kamēr āda sadzīst un nokrīt krevele, kontūras ir ļoti izteiksmīgas.
 • Par grima toni padomē ļoti rūpīgi, izvērtējot pat to, kādus tu tuvākā nākotnē varētu gribēt pārkrāsot matus – vai tavs izvēlētais tonis būs multifunkcionāls.
 • Jāpārliecinās, ka tavs meistars ir lietpratējs. Tādu nav daudz. Noteikti pameklē rekomendācijas.
 • Neparedzami ir tas, kā pigments iesūksies ādā, līdz ar to, iespējams, tev būs nepieciešamas vairākas korekcijas procedūras.
 • Jābūt godīgiem – kopējās izmaksas nav mazas. Tomēr vispirms parēķini, ka šis tiešām ir ilgtermiņa ieguldījums, turklāt tas noturēsies trīs līdz piecus gadus. Parēķini, cik šajā laikā tu iztīrītu naudu par acu/ lūpu kontūrzīmuļiem, lainerīšiem, lūpukrāsu utt.

Cenas permanentajam grimam dažādos salonos svārstās. Kā skaidroja Kolonnas kosmētiķe Ingrīda, cenu amplitūda ir atkarīga no tā, kāds ir darba apjoms.

Lūpām – tikai kontūra: Ls 150
            – kontūra ar daļēju aizpildīšanu: Ls 180
            – kontūra ar pilnīgu aizpildīšanu: Ls 200

Augšējam plakstiņam: Ls 70 – 100
Apakšējam plakstiņam (ja kopā ar augšējo): ap Ls 150

Uzacīm: Ls 120 – Ls 180

Dzimumzīmītes uzlikšana: Ls 10 – Ls 30

Cenu sistēmas ir dažādas. Tas noteikti jānoskaidro pirms procedūras, lai nesanāktu pārmaksāt.

 • Ir saloni, piemēram, arī Kolonna, kur ir jāmaksā meistara noteiktā cena par pašu procedūru un viena, skaidri zināma, konstanta summa par pirmo korekcijas vizīti, ja tajā kaut ko nepieciešams palabot vai papildināt.
 • Der painteresēties, vai, izmantojot vienā reizē divus pakalpojumus, netiek dotas kādas patīkamas atlaides, piemēram, Kolonnā tas ir iespējams.
 • Noteikti sīki un konkrēti noskaidro cenas. Var būt tā, ka pirmās procedūras cena ir pievilcīgāka nekā citviet, taču viltība var slēpties tajā, ka visas korekcijas maksās tikpat, turklāt šādas korekcijas var tikt piespriestas vairākas. Tas var būt arī atkarīgs no nekvalitatīvas krāsas, jo nespējat panākt vēlamo toni; tāpat iespējams, ka meistaram nav pietiekamu prasmju.
 • Ir saloni, kur savukārt par pakalpojumu maksā vienreiz un pavairāk, toties par korekcijām nav jāmaksā atsevišķi.

espati.lv bija iespēja piedalīties un izmēģināt, kā norisinās permanentā grima veidošanas process – vienai dāmai tika veikts uzacu permanentais meikaps, bet otrai – paspilgtināta plakstiņu augšējā līnija.

Permanentais grims uzacīm


Kliente vēlējās tumšākas un izteiksmīgākas uzacis. Foto pirms procedūras.


Foto procedūras laikā.


Foto – rezultāts pēc mēneša.

Permanentais grims augšējā plakstiņa līnijai


Foto pirms procedūras.


Foto procedūras laikā.


Foto – rezultāts pēc mēneša

Konsultēja: KOLONNA kosmētiķe Ingrīda Zabrāne (salons KOLONNA Valdemāra ielā 21, Rīgā)

KOLONNA saloni, kuros veic mikropigmentāciju:

 • Rīgā: Valdemāra ielā 21, t. 67240308
 • Marijas ielā 13, t. 67285825
 • Bruņinieku 18, t. 67291499
 • Limbažos, Rīgas ielā 12, t. 64022955
 • Ventspilī, Annas ielā 4, t. 63622058

Apskati vairāk informācijas par mikropigmentāciju un citiem pakalpojumiem: www.kolonna.com

17 komentārs
 1. Ssssuper! Loti izsmeloss raksts. Nav mazas tas summas kas te minetas, bet ja padoma par laika ietaupijumu un ja, tiesam, ari par lupukrasam kas nav japerk, tas ir loti ok.

 2. Te jau to nevar redzēt un arī nevajadzētu laikam rādīt to stadiju, kas ir visbriesmīgākā – tā, kad jāgaida, kad noies krevele. Mana draudzene krita drausmīgā panikā, raudāja un domāja, ka sev darīs galu, jo bija apsārtums, lūpas 3 reizes lielākas nekā bija. Bet pēc tam viss bija fantastiski. Noteikti jābrīdina par to, kas sagaida dāmas pēc šīs procedūras. Rezultāts katrā ziņā ir ļoti labs un vērā ņemams.

 3. Maksima. Te taks jau bija rakstits, ka jasaplano tas proceduras taisisana laikus, kad nekur nav apkart jastaiga, jo kadu bridi bus jasadzivo ar kreveliti un citiem mazsmukumiem.

 4. Ļoti gribētu plakstiņa kontūru. Te bildē arī redzams, ka sievietei acis uzreiz vizuāli lielākas, pat daudz meikapu nevajag. Bet ēnošana, kāda zin, kā tas izskatās dzīvē? Tiešām reāli ēna un ar smuku pāreju?

 5. Tai tumsajai meitenei smuki uzacis uztaisitas. Manuprat, galvenais, lai neuzzime kaut kadas sausmas, lai pec tam ar to visu 5 gadus nav jamokas :)))).

 6. nez..es laikam atbalstu dabīgākas lietas un nelielu ķēpāšanos, bet tā jau patiesībā gaumes lieta!

 7. Domāju, ka ļoti svarīgs ir patiešām labs meistars. Nu Kolonna jau ir zināms vārds, tur tā kā nevajadzētu būt kaut kādiem amatieriem 🙂

 8. Pati pirms pusotra gada pie meistarītes Ingrīdas taisīju uzacis, augšējo un apakšējo plakstiņu grimu. Par Ingrīdu varu teikt tikai labākos vārdus, pirms grima veikšanas sniedza izsmeļošu konsultāciju (arī par visām gaidāmajām krevelītēm un pietūkumiem pēc procedūras, arī kā jākopj), arī vairākus krāsu toņus izmēģinājām, viņa arī ieteica labākos, kas piestāvēs manai ādai un matu tonim. Protams pirms procedūras biju nobijusies par īespējamām sāpēm, saprotams, ka sejas āda ir ļoti jūtīga un acu plakstiņiem grims tiek zīmēts pie pašiem skropstu matiņiem. Meistarīte Ingrīda savu darbu veica ļoti akurāti un profesionāli, arī iejūtīgi, jo procedūra tiešam bija sāpīga. Tagad ar gala rezultātu esmu ļoti apmierināta, liels paldies Ingrīdai. Meitenes, ja kāda vēlas veikt šo grimu, tad no savas pieredzes varu ieteikt Ingrīdu, tiešām ļoti laba meistare.

 9. hm… gribaas uzacu pigmentaaciju…. superiigi izskata sun tik tiesham ir jau apnicis vinas krasot ar kraasu vai ziimuli katru dienu…
  par so lietu padomaashu , kad busu LV …. bet pasakat , kur ir taa Ingriida.. ietu ar tiesham pie labas un profesionalas meisteres….

 10. Esmu bijusi pie Ingrīdas uz mikropigmentāciju jau 2 vai 3 reizes. Man ļoti patika. attieksme individuāla,ļoti rūpīga. turklāt ir gaume – rezultāts ļoti dabīgs.

 11. Ieteiktu pameklet informaciju interneta jo isteniba ir pietiekami daudz labu salonu un labu meistaru ar individualu pieeju klientam un nedaudz zemakam cenam! Pati taisiju uzacis un lupas pie meistarites Lauras,esmu loti apmierinata ar rezultatu,ka ari jau vairakas manas pazinas un mamma ir pie vinas bijusas un visam rezultats ir Super!

 12. EVA
  sāpes drausmīgas -izturēju vienā reizē-uzacis,acis,lupas-
  cenu ziņā izdevīgāk.

 13. Iepriekš atvainojos tām dāmām, kuras aizskaršu personīgi. Nekad nevarēju saprast un laikam nekad arī nesapratīšu šo tieksmi pielikt sev kaut ko mākslīgu- mākslīgus nadziņus, skropstiņas kā lellei, ietetovēt sev uzacis un vēl nezin ko!!! Un tad par to bezgala priecāties un izrādīt. Tas viss man atgādina mazu pērtiķīšu priekus….. Gribētos cerēt, ka tomēr cilvēkam smadzeņu kaut par 1% ir vairāk un šīs procents ļautu visus šos kosmētiskus pārpratumus adekvāti novērtēt. Runājot par permanento make-up, tad ja būtu šis te papildus procents smadzeņu, tad meitenes un sievietes saprastu, ka permanentais tāpēc arī saucas permanentais nevis make- up uz 3-5 gadiem. Tas ir tetovējums un paliks uz ādas mūžīgi mūžām! Jā, ar laiku pabalēs (labākā gadījumā), vai notiks kādas “jaukas” pārvērtības. Jā, jā, arī mūsdienas krāsas negarantē pigmenta toņa stabilitāti. Un silti iesaku visām, kas tikai plāno to pārpratumu realizēt aizejiet pie dermatologa, kas strādā ar lāzeriem un pajautājiet kā tad ir ar to likvidāciju. Un ir diezgan bēdīgi- brūna krāsa lāzeriedarbības rezultātā pārvēršas par glauno briljantzaļo toni. Un nevainojiet ārstu vai klīniku, bet mācāties ķīmiju un fiziku. Un nobeigumā gribu teikt, ka nevēlos mainīt pasauli. Arī pati esmu mēģinājusi daudzus skaistumkopšanas brīnumus (protams, neko permanento) un esmu kļūdījusies izvēlē, taču tas bija pārējošs. Esat gudras un dabiski skaistas!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.