Peldēšana dzīves priekam

Peldēšana ir brīnumaina atpūta gan ķermeni, gan garam. Atceries, cik jauki ir vasarā plunčāties ūdenī, tas rada gan patīkamu fizisku piepūli, gan lielu emocionālu prieku. Vasara sen jau aiz kalniem, bet ūdens priekus šā vai tā nevajag sev liegt, jo pastāv dažādi publiskie baseini – apmeklē tos un atrodi sev vispiemērotāko.

Peldēšana slaidam augumam un veselībai
Peldēšanas laikā tu patērē ļoti daudz enerģijas, sadedzini tauku masu, trenē muskuļus (muskuļu grupas atkarīgas no peldēšanas stila) un nostiprini, ārstē savu mugurkaulu, ne velti bieži vien muguras problēmu gadījumā ārsti iesaka peldēt. Peldēšana palīdz ātrāk atbrīvoties no liekās masas, bet tā arī patērē daudz vairāk enerģijas nekā vingrošana. Šī fiziskā aktivitāte arī norūda un stiprina imūnsistēmu.
Ja nevēlies peldēt, vari apmeklēt ūdens aerobiku, kas nodrošina gan labu treniņu, gan izklaidi ūdenī.
 Peldēšana ir piemērota nodarbība grūtniecēm. Ūdenim piemītošais ķermeņa svaru atbalstošais efekts ir sevišķi patīkams grūtniecības pēdējā posmā.

Peldi pareizi
Ja apmeklē publisko peldbaseinu, painteresējies par viņu piedāvātajiem treneriem, jo lai gan māki peldēt, iespējams, tu to nedari pareizi. Treneris izstāstīs, kāds peldēšanas stils jāizvēlas, lai trenētu attiecīgo muskuļu grupu, kas vajadzīgs traumētām mugurām, locītavām utt.
Kā arī, ja esi jau pieaugusi un neproti peldēt vai nedari to pārāk labai, tu to vari labot. Baseinos tiek piedāvātas apmācības pieaugušajiem gan individuāli, gan grupās. Kā uzsver treneri – neviens nav par vecu, lai iemācītos. Galvenais ir gribēt.
Pirms dodies peldēt, pārliecinies, vai tev ir viss nepieciešamais inventārs – gan peldēšanai, gan dušai pēc tās. Tiesa, ja esi alerģiska pret hloru, baseina prieki diemžēl tev ies gar degunu.

Laba oma garantēta
Peldēšana ir ne tikai sports un atpūta miesai, bet arī garam. Kā stāsta Hārvardas Medicīnas centra speciālisti, peldēšana tāpat kā B vitamīns, ko gūstam no saules gaismas, jeb enerģija, ko gūstam no šokolādes, uzlabo garastāvokli. Tā ne tikai liek justies labāk, bet palīdz arī atslābt un labāk izprast sevi, tā ir kā sava veida joga – tikai bez meditācijas. Protams, ir runa par peldēšanu prieka pēc, nevis profesionālo sportu.
Nu ko, nākamreiz, kad darbā viss iet greizi, sastrīdies ar mīļoto vai vienkārši jūti, ka ikdienas stress spiež pie zemes – dodies gūt mieru un relaksāciju uz peldbaseinu.
 

5 komentāru
  1. cerēju izlasīt ko detalizētāk, cik ilgi peldēt, piemēram, lai aktivizētu tauku dedzināšanu utt.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.