PAZĪMES, ka jūsu attiecībām vēl ir NĀKOTNE, un ko iesākt, lai tā PIENĀKTU

Ja attiecības nonākušas strupceļā, pirmais jautājums, uz kuru jāatbild pavisam atklāti – vai es vēlos tās saglabāt? Nonākot pie atbildes , situāciju apgaismo cerības stariņš, ka viss tomēr vēl nav zaudēts. Risinājuma meklējumi ir īpaši smalks darbs, jo katras attiecības ir unikālas, taču, lai arī absolūta brīnumlīdzekļa nav, reizēm padomi no malas var uzvedināt uz vajadzīgām atklāsmēm.

PAZĪMES, KA ATTIECĪBĀM VĒL IR NĀKOTNE
Ja nevari izlemt, vai attiecības vērts turpināt, paskaties ar vēsu prātu uz tām no malas. Uzticība, cieņa, atklātība, lojalitāte un uzticēšanās – ja šīs pamatšķautnes attiecībās vēl eksistē, tā ir milzīga vērtība jaunam sākumam. Un kā ar jaukajiem un jautrajiem brīžiem – vai piedzīvojat mirkļus, kad joprojām liekat viens otram smaidīt, ilgoties un atpazīstat mīlestības aizmetņus, kurus ikdienas rūpes mēdz apslāpēt? Būtiska ir arī laba sadarbība un atbalsts – vai vari uz partneri paļauties ikvienā situācijā? Ja lielākā daļa no minētajiem aspektiem attiecībās vēl ir klātesoši, laimīgas nākotnes vārdā ir vērts pacensties!
 

RĪCĪBAS PLĀNS
Veselīgas, prieka pilnas attiecības ir viena no laimīgas ģimenes dzīves pamatiezīmēm, tāpēc vēlme saglābt mīlestības savienību ir tikai un vienīgi apsveicama. Turpinājumā ieteikumi rīcības plānam, kas var palīdzēt ceļā uz attiecību atveseļošanu.
 
Atskatīšanās uz notikušo. Pirms izteikt savu skatījumu uz notikušo un samilzušajām problēmām, mēģiniet katrs pabūt atsevišķi ar savām domām. Ne vienmēr problēmu iemesls būs skaidri saprotams, un ne vienmēr skatījums uz notikušo sakritīs, taču galvenais – neturiet savas emocijas sevī, ar tām ir jādalās pavisam atklāti.
 
Lēmuma pieņemšana. Atklāto sarunu, kurā izanalizēts notikušais, noslēdziet ar kopēju lēmumu par attiecību saglābšanu. Ja kāds no jums vairs neredz kopēju nākotni, tas ir jāpieņem – ar varu mīļš nekļūsi. Toties, ja esat izlēmuši pie attiecībām strādāt – vienojaties par jaunu tālākās attīstības plānu, jo vecais acīmredzami vairs nestrādā. Reizēm var palīdzēt arī ģimenes vai pāra psihoterapija.

Komunikācijas un kompromisu māksla. Lai nerastos attiecību krīze, abpusēji emocionāla un vārdiska atklāšanās ir vitāli nepieciešama. Turklāt informācijas apmaiņai vajadzētu būt pēc iespējas intensīvākai, izpaužot pat ne īpaši svarīgus ikdienas sīkumus. Kad saikne atjaunota, arī lielus lēmumus pieņemt kopīgi būs daudz vieglāk, kompromisu akceptēšana notiks dabiskāk un nepiespiestāk.

Pieklājības ētika. Domstarpības jāmācās risināt nosvērti, nevis skaļi un agresīvi strīdoties. Jebkurai sarunai jārisinās mierīgā tonī, ļaujot otram izteikties, nepārtraucot un ieklausoties viņā. Kontrolējoša izturēšanās ar dusmu izpausmēm, šantāžu un pasīvu agresivitāti mīļotajā izraisīs tikai vēl lielāku pretestību. Katram ir jāstrādā ar savu pašvērtējumu pašam, nepārliekot savus kompleksus uz otru. Cenšanās izmainīt partneri ir viena no lielākajām kļūdām attiecībās!

Atkal-apvienošanās. Ja ar vārdisku komunikāciju nav bijis pietiekami, lai atjaunotu saikni starp partneriem, līdzēt varētu kopīga darbošanās, turklāt izmēģinot ko pavisam jaunu. Kopīgas sporta nodarbības, ceļojums, hobiju kursi utt. – galvenais, ka tas sagādā prieku abiem. Toties, lai atdzīvinātu fizisko kontaktu, sāciet pamazām – dodieties uz randiņiem, izrādiet uzmanību viens otram un neaizmirstiet par maiguma izpausmēm.

Koncentrēšanās uz labo. Izlem būt laimīga – un esi tāda! Ja tava laime un labsajūta būs atkarīga no otra cilvēka, būsi ierauta ciešanu ritenī. Iemīli sevi un dzīvi – koncentrējies uz labo gan partnerī, gan savā dzīvē – un tu redzēsi, kā viss mainīsies. Ieguvēji būsiet jūs abi!

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.