Pasaules labākās augstskolas

Kvalitatīva augstākā izglītība vienmēr ir bijis nozīmīgs faktors veiksmīgai karjeras attīstībai gan valsts, gan privātajā sektorā. Mūsdienās augstākā mācību iestāde ir simbols diploma īpašnieka izglītības kvalitātei un prestižam. Tiem, kuri var atļauties izglītoties paši vai sūtīt mācīties savas atvases, būs interesanti iepazīties ar pasaules labāko augstskolu sarakstu, ko katru gadu sastāda laikraksta Times pielikums Times Higher Education (THE).
Izvērtējot tendences, jāatzīmē, ka ASV augstskolas ir izvirzījušās vadībā, aiz sevis atstājot britu līderus Kembridžu un Oksfordu ar gadsimtiem ilgu izglītības pieredzi. Tas neizbrīna, jo gada mācību maksa Hārvardas Universitātē sastāda $ 45 000, kas izglītības iestādes attīstībā ļauj investēt ievērojamas summas.
Times Higher Education mājas lapā http://www.timeshighereducation.co.uk var iepazīties ar visu pasaules labāko augstskolu sarakstu (http://www.timeshighereducation.co.uk/hybrid.asp?typeCode=243&pubCode=1 ). Jāpiebilst, ka starp 200 augstskolām nav ierindojusies neviena Latvijas augstākā mācību iestāde.

6 komentāru
 1. Njā….mācīties ta mācīties, bet manuprāt, lai to darītu, nepieciešams nenormāls piķis. Jo runājot par mūsu zināšanu līmeni, tad viss ir kārtībā, jo Amerikā viss notiek daudz vienkāršāk un lēnāk, vismaz no cilvēku nostāstiem, kas mācījušies, piemēram tur vidusskolā. Ir bijuši gadījumi, kad no Latvijas tiek uzaicināti cilvēki, lai pasniegtu tur angļu valodas gramatiku vai tamlīdzīgi, jo šeit līmenis ir ļoti labs, bet tur viņi īsti nemaz “nerubī fišku”. Kā jau teicu, liekas, ka mēs esam pārāk nabadzīgi, lai tur mācītos.

 2. Varbūt espati.lv varētu piedāvāt ko reālāku gan maciņa, gan iespēju ziņā. 🙂

 3. Ja tu domā kaut kādas valsts vidusskolas, tad loti iespējams ka latviešiem ir labākas zināšanas, bet kas attiecas uz universitātēm, turklāt vēl lielo desmitnieku – tad Latvijā piedāvāta izglītība ir nieka vērta. Kaut vai tikai tāpēc ka mums reāli nav tādu studentu kas tikai mācītos – visi strādā un tas tiek uztverts normāli.

 4. speciāli di -di
  pilnīgi reāli –
  Latvijas labākā augstskola – SPPA !!!!!!!!!!!!!! :D:D:D Ne tikai neiegūsti jaunas zināšanas, bet ātri aizmirsti arī vecās!

 5. Kas kuram ir reāli. ja vari maksāt, tad reāli ir viss, ja ne- tad arī LU nemācīsies.

 6. orinoko, šajā portālā ir iespēja kļūt par autoru, varbūt savu sāpi vari izteikt tā?! 😀
  p.s. kā var aizmirst, ja nekas netiek iegūts pirms tam? hm?

  zemuudene – labi, precīzāk – reālistiskas iespējas lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.