Pasaules godīgākās pilsētas

Pēc The Reader’s Digest veidotāju eksperimenta rezultātiem Slovēnijas galvaspilsēta Ļubļana ierindojas pasaules godīgāko pilsētu saraksta galvgalī. Katrā no izvēlētajām pilsētām, izdevuma žurnālisti pazaudēja 30 mobilos telefonus, griezās vietējās varas iestādēs un sāka gaidīt zvanus no atradējiem. Balstoties uz atrasto tālruņu skaitu, tika sastādīts pasaules godīgāko pilsētu skaits.

Ļubļanā īpašnieki atguva 29 no 30 pazaudētajiem mobilajiem telefoniem. Otro vietu ieņem Toronto Kanādā ar 28 atgūtiem tālruņiem, bet trešajā vietā ierindojas Seula Dienvidkorejā – 27 atrasti tālruņi. No ceturtās līdz desmitajai vietai godīgāko pilsētu sarakstā ieņem šādas pilsētas: Stokholma (Zviedrija), Mumbaja (Indija), Manila (Filipīnas), Ņujorka (ASV), Helsinki (Somija), Budapešta (Ungārija), Varšava (Polija).

2 komentāru
  1. Latvijā atrast pazaudētu mobilo telefonu nebūtu iespējams, bet ja būtu, tad tas jau būtu kāds zinātniskās fantastikas stāsts.

  2. Man dažus gadu atpakaļ no nozaudēta telefona tika atsūtīta pa pastu sim karte ar visiem numuriem, kas toreiz bija pats svarīgākais. Lai vai kā – bet brinumi notiek 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.