Pasākumi no 27. novembra līdz 3. decembrim, kurus vērts apmeklēt

NOTIKUMS
29. novembrī – Starptautiskā Mākslu Sinerģijas Festivāla “i-deja” noslēguma izrāde
Pl. 19:00 – kino Rīga lielajā zālē

  • Šoruden radīta, uz kontaktimprovizāciju balstīta mūsdienu dejas izrāde 3 draugi
  • Komiska un tomēr pārdomu pilna neverbālā teātra izrāde Gaidot
  • Klasiskās dejas kompozīcija Es. Kā libretu savam uzvedumam baletdejotāja izvēlējās M.Šagāla vārdus „Mākslā, tāpat kā dzīvē, ir iespējams viss, ja tas balstās uz mīlestību.”
  • Sonatīne klavierēm. Komponists: Moriss Ravēls. „Ravēla Sonatīne – tās ir noskaņas, raksturs, krāsas. Ļaujiet vaļu savai iztēlei!”, rosina pianiste.

Kopā ar skatītājiem vakara piedzīvojumam ļausies domātājs Valdis Melderis un dziedātāja Jana Čakste.
** Bērniem draudzīgs vakars! Ņemiet līdzi!
Informācija: www.i-deja.lv
Biļetes: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/?productID=946
KONCERTS
3. decembrī – Valta Pūces autorprogramma Tuvplāni
Pl. 20.00 – Lielajā Ģildē
Komponista Valta Pūces autorprogramma Tuvplāni ir divdaļīgs koncerts, kurā iekļautas pazīstamas un mazāk zināmas komponista dziesmas. Koncertā piedalās Raimonda Vazdika (balss), Renārs Kaupers (balss, ģitāra), Raimonds Ozols (vijole, balss) un Valts Pūce (klavieres, balss).
Programmas atmosfēra ir klusināta, apcerīga, pat intīma. Tās laikā klausītāji uzzina arī jaunas nianses no šo mākslinieku jau gandrīz 20 gadus garās sadarbības.
Biļetes http://www.bilesuparadize.lv/events/2008-12-03/20-00/valta_puces_autorprogramma_tuvplani
5. decembrī – Kate McGarry. Starptautiskais mūzikas festivāls RĪGAS RITMI 2008
Pl. 19:00, Lielajā Ģildē
Mūzikas kritiķi Keitas Makgerijas balsi dēvē par vienu no dabiskākajām, maigākajām un inteliģentākajām mūsdienu džeza mūzikā. Tiek izcelta dziedātājas spēja virtuozi izmantot un interpretēt dažādus muzikālus avotus – gan džeza klasiku, gan mūsdienu popa, roka un folkmūzikas oriģinālus – tajā pašā laikā radot tikai sev raksturīgu skanējumu un mūziku. „Keita Makgerija ir džeza dziedātāja ar vienu no tām dabiski ‘vieglajām’ balsīm: viņas artikulācija un intonācija ir tikpat dzidra kā runājot, neziedojot ne drusciņas emociju. Viņa manevrē ar reģistriem tikpat dabiski, kā mirkšķinot acis, un bez mazākās piepūles spēj sadziedāties ar Čiku Korea (Chick Corea) un Bobiju Makferinu (Bobby McFerrin)..”, Kriss Makgairs (Chris Magyar), Santa Cruz Review.
Vairāk informācijas: www.rigasritmi.lv
Biļetes: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/?productID=641
TEĀTRIS
27. un 28. novembrī izrāde Norlevo FM
Pl. 19:00 – Dirty Deal Teatro
Objektu teāra apvienības Umka.lv izrāde Norlevo FM par medijiem, stulbumu, varaskāri, zombēšanu un kontracepciju.
Ar jauno izrādi Umka.lv turpina iesāktās tradīcijas. Norlevo FM atkal solās pārsteigt ar inovatīvām, Latvijas teātra vidē neredzētām formām. Umka.lv komanda (Andris Kalnozols, Ģirts Šolis, Gints Širmelis – Širmanis) to nodēvējuši par muzikālu skatuves komiksu. Izrādes tapšanas gaitā Umka.lv ir radījuši jaunu valodu.
Izrādi īpašu padara arī umkiešu veiksmīgā sadarbība ar izrādes scenogrāfi un animēto video projekciju autori – mākslinieci Maiju Kurševu un izrādes muzikālā noformējuma radītāju Kristapu Krievu (DJ Krii).
Norlevo FM tikusi izrādīta un guvusi atzinību dažādos festivālos – Positivus AB (Salacgrīva, LV), Dirty Drama (Rīga, LV), kā arī ziemeļvalstu profesionālo neatkarīgo teātru festivālā Lainsuojattomat (Pori, FIN) un Krievijas laikmetīgā teātra festivālā New Drama Festival (Maskava, RU)
Vairāk informācijas: www.dirtydeal.lv
Biļetes: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/?productID=680
No 5. – 7. decembrim – In The Nude
Viesnīca Maritim Hotel
Rīgā varēs redzēt intriģējošu projektu, kas notiks viesnīcā. Trīs tekstu autori un dramaturgi – Ivo Briedis no Latvijas, Janne Sārakala no Somijas un Nina Larissa Basseta no Dānijas – ir radījuši mūsdienīgu izrādi, kurā paši spēlē galvenās lomas.
“Nav tādas lietas kā seksuālas attiecības.” Lakāns. In The Nude ir stāsts par trim indivīdiem, kas reiz nejauši satikušies starptautiskas konferences laikā, pēc tam pavada kopā nakti. Desmit gadus vēlāk viņi uzmeklē viens otru vēlreiz. Pasaule ap viņiem pamazām brūk un viņi cenšas rast patvērumu atgriežoties sajūtās, ko viņiem sniedza reiz izbaudītā tuvība un 80.gadu popmūzika.
Atkalredzēšanās notiks viesnīcā Maritim Park Hotel Riga. Skatītāji tiks aicināti kādā no trim viesnīcas istabām, lai dzirdētu Viestura (Latvija), Andželas (Dānija) vai Leo (Somija) stāstu pirms paredzētās tikšanās. Katram no viņiem ir atšķirīgs stāsts, taču visi trīs ir pilnīgi atklāti un neko neslēpj. Varoņu satikšanās brīdī satiekas arī trīs skatītāju grupas un katra no tām zin par kādu no varoņiem vairāk nekā citas…
Vairāk informācijas: www.theatre.lv
Biļetes: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/teater_-_kunst/?productID=915
28.-30. novembrim un 2. decembrī izrāde Psihs
Dailes teātris
Dž.Dž.Džilindžera dramatizējums un tulkojums
Līdz 14 gadiem skatīties nav ieteicams!
Markam šajā dzīvē ir dota otrā iespēja. Viņam ir saprātīga, mierīga sieva, jauna māja, jauna ģimene un jauns bērns – gadiem veidots mazs gabaliņš paradīzes, kurā viņš ir pasargāts no visas pasaules. Viņš ir pilnībā laimīgs. Šoreiz visam ir jāizdodas. Un tad atgriežas pagātne, no kuras viņš tik ļoti centies aizbēgt. Viņa mazā, stabilā pasaule sāk brukt. Tajā ielaužas viņa pirmā meita, kuru viņš nav redzējis desmit gadus. Lilī ir meitene, kura šokē. Viņa apdraud viņa jauno ģimeni, kura tam nozīmē visu. Bet robeža starp mīlestību un naidu ir tik trausla.
Cilvēki salauž sirdi. Vārdi pieviļ. Ir pienācis laiks darboties. Ir laiks visu izlabot. Marks ir palicis totāli viens. Vienīgais, kas viņam ir šajā dzīvē – Lilī. Viņas mīlošais tēvs viņu aizsargās no viņas pašas un jebkādām briesmām. Viņš rūpēsies par viņas labklājību katru viņas sasodītās dzīves dienu. Viņš nedrīkst atļauties pazaudēt Lilī atkal, viņš nedrīkst izlaist viņu no acīm. Viņš viņai nekad nedarīs pāri. Viņš atstās viņu sev blakus uz visiem laikiem.
Tas ir vēstījums par mūsu dzīves neglīto pusi un par tām apslēptajām skumjām, kuras mēs visi sevī nesam. Bet vienlaikus tas ir arī intriģējošs, nervus kutinošs ceļojums tajos mūsu apziņas drūmajos dziļumos, kurus mēs cenšamies turēt nostāk no citu acīm.
Lomās: Ģirts Ķesteris (Marks), Kristīne Nevarauska (Nikola), Lilita Ozoliņa (Enna), Kristīne Belicka (Kima), Anete Krasovska (Lilī)
Vairāk informācijas: http://dailesteatris.lv/index.php?1&10&view=news-detail&news_id=452
Biļetes: http://www.bilesuparadize.lv/events/2008-12-02/19-00/psihs

30. novembrī Andrejdienā – teātra izrāde Tāda ir dzīve

Pl. 19:00 – Andrejsalas Elektrocehā
Sapņa teātris piedāvā noskatīties izrādi C’est la vie (Tāda ir dzīve – franču valodā). Izrādē ietilpst piecas miniatūras pēc franču viencēliena lugu motīviem, kuru autori ir Andrē Rusēns, Marsels Berkjē-Marinjē, Mišels Fors, Gijs Fuasī, Pjērs Barijē un Žans Pjērs Gredī.
 
Žanra ziņā atšķirīgās miniatūras (politiskā satīra, detektīvsatīra, komēdija, vodeviļa) ir apvienotas stilistiski, un miniatūru sižeti izmantoti ne kā pašmērķis, bet gan lai asi izpaustu dažādus tematus – mākslu, cilvēku attiecības, sociālo vientulību, saskarsmes sabrukumu un varas alkas.
 
Viencēliena lugas ataino dzīvi koncentrētā veidā. Lugu varoņi ir parasti cilvēki ikdienišķā sadzīvē vai nereālās situācijās. Izrādes muzikālajam noformējumā – franču šansons.
Vairāk informācijas: www.andrejsala.lv
Ieeja izrādē – bez maksas.     
MĀKSLA
27.novembrī – Eiropas mediju mākslas festivāla izlase Perfekti saplānots
Pl. 19:00 – kino Rīga
28.novembrī Liepājā, Liepājas universitātes Humanitārās fakultātē, Kūrmājas prospektā 13
Eiropas mediju mākslas festivāls (EMAF) ir viens no nozīmīgākajiem mediju mākslas forumiem Eiropā, kas piedāvā plašu programmu: eksperimentālās filmas, instalācijas, performances, digitālo mākslu un hibrīdas mākslas formas. Apskatītās tēmas sniedzas no personiskiem līdz politiskiem jautājumiem, iekļaujot formas eksperimentus un provokatīvus paziņojumus. Programmā būs skatāma 2008.gada festivāla labāko filmu izlase.
Vairāk informācijas: http://www.lcca.lv/projekti/filmas/
OPERA
4. decembrī – opera Burvju flauta
Pl. 19:00 – Latvijas Nacionālajā Operā
165 min, 2 cēlieni, ATJAUNOJUMS, Lielā zāle, diriģents: Gintars Rinkevičs (Gintaras Rinkevičius)
Burvju flauta ir vispopulārākā opera, kas jebkad uzrakstīta. Pēc vairāku gadu pārtraukuma šis meistardarbs atgriežas uz Latvijas Nacionālās operas skatuves, atkal uzburot režisora Viestura Kairiša un scenogrāfa un kostīmu mākslinieka Ilmāra Blumberga radīto maģisko pasauli, kas guva starptautisku kritiķu atzinību 2001. gada iestudējumā. Vissvarīgākais ir tas, ka šajā atjaunojumā galvenajās lomās debitēs talantīgākie un daudzsološākie jaunie latviešu dziedātāji. Mocarta pasakā princis Tamino iemīlas Paminā, Nakts karalienes meitā. Paminu nolaupa varenais Zarastro. Tamino kopā ar putnu ķērāju Papageno, savas burvju fl autas vadīts, dodas atbrīvot Paminu. Tikai pēc tam, kad viņi pārvarējuši nāves briesmas un izpildījuši uzdevumus, kas apliecina, ka viņi cienīgi pievienoties Zarastro gudro priesteru brālībai, mīlētāji beidzot var būt laimīgi kopā. Burvju flauta ir lieliska opera visai ģimenei – un ideāls veids, kā ar operu iepazīstināt bērnus.
Vairāk informācijas: http://opera.lv/opera.php
Biļetes: http://www.bilesuparadize.lv/events/2008-12-04/19-00/burvju_flauta
KINO
27. novembrī – Sergejs Eizenšteins. Meksikas fantāzija
Pl. 18:00 – kino Rīga
Lomās: Oļegs Kovalovs, Sergejs Eizenšteins
Režisora Oļega Kovalova versija par kinorežisora Sergeja Eizenšteina nepabeigto filmu Lai dzīvo Meksika!
1930. gada decembris. S. Eizenšteins tikko ir ieradies Meksikā, lai radītu kinoeposu par tās pagātni un tagadni. Pirmskolumba Meksika, eksaltētā spāniskā Meksika, traģiskā Diasa diktatūras Meksika un augšāmcēlusies jaunā Meksika — tik plaša bijusi režisora iecere. Taču filmas uzņemšana tika apturēta, Sergejs Eizenšteins bija spiests atgriezties Maskavā un nekad vairs neieraudzīja uzfilmēto materiālu, jo ilgus gadus filmas negatīvi glabājās ASV, bet daļa gāja bojā ugunsgrēkā.
Filma krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

28. novembrī – Žans Vigo. Nulle uzvedībā

Pl. 20:00 – kino Rīga
Lomās: Žans Dastē, Robērs le Flons
Pēc brīvdienām Kosā un Briels atgriežas internātskolā, kur viņu ikdiena ir garlaicīga, trula un daudz neatšķiras no cietumnieku dzīves. Nespēdami to izturēt, skolēni plāno dumpi.
Asās Francijas izglītības sistēmas kritikas dēļ filma tikai aizliegta līdz pat 1946. gadam un tikai pēc tam atzīta par franču kino šedevru. Filma apvieno poēziju, reālismu un psiholoģisko dziļumu, tā iespaidojusi tādus kino grandus kā Fransuā Trifo un Andreju Tarkovski.
Filmu izrāda kopīgā seansā ar filmu Atalanta.
Filma franču valodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā

29. novembrī – Misters Vientulība

Pl. 18:30 – Kino Rīga
Maikla Džeksona atdarinātājs dzīvo viens Parīzē un pelna dienišķo maizi kā ielu mākslinieks. Uzstājoties veco ļaužu pansionātā, viņš satiek Merilinas Monro dubultnieci, kura viņu uzaicina uz pili pie ezera Skotijas augstienēs. Pilī dzīvo dubultnieku komūna – Merilina Monro, viņas vīrs Čārlijs Čaplins un viņu meita Šērlija Templa, kā arī Anglijas karaliene, Džeimss Dīns, Madonna, Pāvests un citi. Kopā viņi gatavojas grandiozam koncertuzvedumam. Tajā pašā laikā Latīņamerikas džungļos notiek kāds brīnums…
http://www.kino.riga.lv/lv/filmas/filma?id=177
BĒRNIEM
29. novembrī – Mammadaba multi rīti

Pl. 11:00 – kino Rīga.
Māmiņas ar bērniem tiek aicinātas uz animācijas filmu programmu Mammadaba multi rīti.
Šoreiz Mammada Multi rītā raibas multfilmas, dažas no kurām ar mīļumu atcerēsies mazo skatītāju vecāki, toties dažas – ciemiņus no Igaunijas pie mums varēs redzēt pirmo reizi. Filmās stāsti par pamestu šuneli, augstprātīgu zvirbulēnu, zaķīšu ģimeni, ezīti, kas nezin kur likt papīrīti, kā arī kaimiņzemes sniegavīru, kas nekūst un meitenīti Miriamu.
Pirms seansa jaunās grāmatas par Cūkmenu Resnais svešinieks intelektuāla izloze un tikšanās ar Meža māti no Tērvetes dabas parka.
Vairāk informācijas: http://www.kinoriga.lv/lv/zinas/zina?id=43

1 komentārs
  1. Baigi gribētos uz Norlevo FM tikt, esmu redzējusi šo to no umkas, biju sajūsmā!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.