Paris, je t’aime

Nedēļas filma

Svētdiena, 15. novembrī

LTV1    21:25

PARĪZE, ES TEVI MĪLU!


 

Kino vēsture ir pārpilna ar klišejām par Parīzi. Par to jau pat anekdote vēsta – ja filmas darbība notiek Parīzē, pa logu noteikti ir redzams Eifeļa tornis. Ja vēl pieskaitām atzīšanos kvēlās jūtās jau pašā filmas nosaukumā, varētu domāt, ka lipīgi pārcukurota konfekte garantēta. Tomēr “Parīze, es tevi mīlu!”, kas patiesībā nemaz nav filma, bet gan atsevišķu epizožu virknējums (un pirms trim gadiem tas bija kas pilnīgi jauns un unikāls!), vismazāk ir sentimentāla konfekte. Tie ir visdažādākie stāsti par visdažādākajiem cilvēkiem mūžīgi mainīgā pilsētā – no mīlestības no pirmā acu skatiena līdz neiespējamai. Vai noliegtai, vai mūžīgai mīlestībai… un visu, kas ir starp tām. Ironiskas, smeldzīgas, neizprotamas, sarkastiskas, biedējošas… brīnišķīgas atzīšanās mīlestībā visskaistākajai… pilsētai.   
Šogad iznāk filmas producentu jaunais projekts “Ņujorka, es tevi mīlu!” ar ne mazāk iespaidīgu režisoru un aktieru sarakstu, ne mazāk intriģējošām epizodēm. Gaidīsim Rīgā! Savukārt 2011. gadā pieteikta filma par “Šanhaju”, vēl tālākā nākotnē minētas arī Rio un Jeruzaleme.
Kurš Parīzes rajons ir tavējais? Kurš rajons būtu tavējais mīlestības stāstā par Rīgu? Un vai tā būtu melodrāma? Komēdija? Šausmu filma?

Režisori: Džoels un Ītens Koeni, Žerārs Depardjē, Frederiks Obertēns, Alfonso Kuarons, Kristofers Doils, Vess Kreivens, Toms Tikvers, Gass van Sants un citi.    
Lomās: Fanija Ardāna, Žiljeta Binoša, Stīvs Buskemi, Viljems Defo, Žerārs Depardjē, Megija Gilenhāla, Bobs Hoskinss, Emīlija Mortimere, Niks Nolte, Natālija Portmane, Miranda Ričardsone, Džīna Roulendsa, Ludivine Sanjē, Rufuss Sjūels, Īlaija Vuds.  


Ceturtdiena, 13. novembris

LNT        0:10

PĒDĒJAIS SAMURAJS

Šī filma ir episks, vērienā grandiozs stāsts par diviem karavīriem, kurus pienākums padara par pretiniekiem, bet ētiskie principi – par domubiedriem. Lai cik meistarīgi nebūtu veidotas iespaidīgās cīņu ainas, šeit mazāk svarīgi ir tas, kurš un kā uzvarēs, būtiskāk – par ko ir vērts cīnīties un mirt. Ierasti filmu piesauc tās galvenās zvaigznes – Toma Krūza – dēļ. Ne bez pamata – šeit ir izdarīts viss, lai Krūzs lomā mirdzētu un zaigotu visā savā spožumā. Varu derēt, ka, strādājot pie filmas, Krūzs prātā jau sacerēja Oskara balvas saņēmēja pateicības runu. Un tomēr runa joprojām palikusi nepateikta, kas patiesībā ir neticami, ar visu ta Krūza ietekmi Holivudā!
Taču bez stāstiem par to, kā zvaigzne zobencīņu filmēšanas laikā par mata tiesu izvairījies no dzīvībai bīstamiem ievainojumiem, ir vēl tik ļoti daudz kā, kam filmā vērts pievērst uzmanību! Vispirms jau japāņu aktieris Kens Vatanabe, kuru filma “Pēdējais samurajs” atklāja Holivudai un visai pārējai pasaulei. Jā, un tika nominēts Oskaram. Šis ne tikai japāņu standartiem neticami garais, bet arī neticami izskatīgais aktieris ir pazīstams tieši ar saviem samuraju atveidojumiem, arī pats dzīvojot pēc samuraju goda kodeksa. Vatanabe (“Geišas memuāri”, Klinta Īstvuda “Vēstules no Ivodzimas”) ir viens no tikai astoņiem Āzijas izcelsmes aktieriem, kas jelkad nominēti Oskara balvai. Vēl trīs balvas nominācijas filma saņēma par kostīmiem, vizuālo noformējumu un skaņu apstrādi.
Otrs ievērības cienīgais neapšaubāmi ir filmas komponists Hanss Cimmers. Cimmers, kas pirmo slavu guva kā grupas The Buggles (hīts “Video Killed the radio Star”) dalībnieks, pievēršoties filmu mūzikai, kļuvis par vienu no mūsdienu vispazīstamākajiem kino komponistiem. Pazīstams ar to, ka filmu skaņu celiņā izmanto mūzikas elementus, kas raksturīgi filmas darbības vietai un laikam, Cimmers nopelnījis septiņas Zelta Globusa, septiņas Grammy un septiņas Oskara balvu nominācijas par filmām “Lietus cilvēks” (Rain man, 1988.g.), “Karalis lauva” (The Lion King, 1994.g), “Cik vien labi var būt” (As Good as It Gets, 1997.g.) ar Džeku Nikolsonu galvenajā lomā,”Mācītāja sieva” (The Preacher’s Wife, 1996.g.) ar Denzelu Vašingtonu un Vitniju Hjūstoni, “Šaurā sārtā līnija” (The Thin Red Line, 1998.g.), “Ēģiptes princis” (The Prince of Egypt. 1998.g.), “Gladiators” (The Gladiator, 2000.g.) ar Raselu Krovu, un visbeidzot arī par “Pēdējo samuraju” – komponista simto filmu. Cimmera ievērojamo, visiem zināmo filmu sarakstu var turpināt vēl ļoti ilgi, tomēr nepārbaudīšu tavu pacietību =) … nē, “Da Vinči kodu” (The Da Vinci Code, 2006.g.) taču nevar nepieminēt… Lai vai kā – šo vārdu ir vērts ielāgot. Un šo filmu – īstenu baudījumu acīm, ausīm, izpratnei par aktiermākslu un ētiskajām vērtībām.

Režisors Edvards Cviks.
Lomās: Toms Krūzs, Billijs Konolijs, Tonijs Goldvins, Timotijs Spells, Kens Vatanabe.


Piektdiena, 13. novembris

TV6        21:55       

Bailes un naids Lasvegasā

Reportieris Rauls Djūks dodas uz Lasvegasu, lai sagatavotu materiālu par kādām sacīkstēm, taču patiesībā viņu vairāk interesē iztrakošanās Lasvegasas viesnīcās dažādu apreibinošu vielu kokteiļa iespaidā. Kopā ar savu paziņu – advokātu ar iesauku Gonzo – Rauls traucas cauri tuksnesim sarkanā kabrioletā, reibumā piedzīvojot neprātīgas vīzijas par apkārt notiekošo.

Režisors: Terijs Gilliams    Lomās: Džonijs Deps, Benicio Del Torro, Kristina Riči, Lails Lovets, Ellena Barkina

TV 1000 Premium    22:30

Asiņaiņais dimants

Solomons Vendijs ir atrauts no ģimenes fermas un spiests vergot vaiga sviedros tveicīgajos Dienvidāfrikas dimantu laukos. Viņš atrod neparastu, neapstrādātu, neaprakstāmi vērtīgu dārgakmeni. Denijs Ārčers (Leonardo di Kaprio) ir algots slepkava, kura specialitāte ir tā saukto asiņaino dimantu pārdošana un kurš izcieš sodu par kontrabandu. Ar šiem dārgakmeņiem tiek finansētas sacelšanās un teroristu organizācijas. Sjerraleonē plosās asiņains pilsoņu karš, un Ārčers uzzina, ka Vendijs dimantu paslēpis vietā, kas nevienam ne prātā neienāktu. Abi aicina talkā ilūzijas zaudējušu amerikāņu žurnālisti Mediju Bovenu (Dženifera Konelija), lai atgūtu dārgumu, kas glābtu Vendija ģimeni un izmisušajam Ārčeram sniegtu iespēju izpirkt savu vainu.

Režisors: Edvards Zviks Lomās: Leonardo di Kaprio, Dženifera Konelija, Maikls Šīns, Djimons Honsu, Benu Mabhena, Arnolds Vosloo

Sestdiena, 14. novembris

TV21        16.35

NETĪRĀS DEJAS – 2

Spožs saules stars, malks kubiešu kaisles un dienvidnieku atbrīvotības, dejas terapija noderēs ikvienai tumšajā Latvijas rudenī. Pamudinājums atbrīvoties no kautrības, stūrainības un iedomas, ka skaisti dejot nevar visi. Vai vismaz (bet tikai – iesākumam) pamudinājums ļauties filmas dzirkstošajam noskaņojumam. Kā arī sveiciens Patrikam Sveizijam, nu jau uz mākoņa maliņas.

Rež. Gajs Fērlends.
Lomās: Djego Luna, Romola Gerija, Sīla Vorda, Džons Sleterijs, Džonatans Džeksons, Patriks Sveizijs.

TV3         23:105

LĪGUMS

Rejs Kīners ir atraitnis, strādā kā vingrošanas skolotājs augstskolā un ir arī izbijis policists. Pēc sievas nāves viņa dzīvē galvenais ir dēls Kriss, taču viņa uzvedība tikai pasliktinās. Lai darītu ko lietas labā, Rejs uzaicina dēlu doties brīvdienu pārgājienā pa mežu. Tēvs cer tā atkal atjaunot saikni ar sevī noslēgušos dēlu, taču iecerētais ģimenes pārgājiens izvēršas pavisam citāds, kad viņa dēls burtiski paklūp pār mežā guļošu cilvēku, kurš, izrādās, ir maniakāls slepkava Frenks. Viņa vīri jau ir mežā, meklē bosu un nogalinās ikvienu viņa tuvumā! Kādas ir Reja un viņa dēla cerības izdzīvot?

Režisors: Brūs Beresfords
Lomās: Morgans Frīmens, Džons Kjūsaks, Džeimijs Andersons

Svētdiena, 15. novembris

TV3        23:30

SVELME
 

Viens no viņiem dara to, ko pieprot vislabāk – veic vispārdrošākās laupīšanas. Viņa filosofija – nepieļaut savā dzīvē neko tādu, ko nebūtu iespējams pamest 30 sekunžu laikā, sajūtot briesmas tuvumā. Otrs tāpat dara to, ko pieprot vislabāk – cenšas apturēt tādus puišus kā pirmais. Un arī abi kopā viņi dara to, ko pieprot vislabāk – vērot divu visu laiku visizcilāko aktieru, divu kriminālā žanra karaļu Roberta de Niro un Ala Pačino saspēli ir patiesa bauda! Kā viņi konkurē un vienlaikus nespēj viens bez otra. Pieteikumā minēto aktieru trijotni papildina Džons Voits – Andželīnas Džolijas tētis, Ešlija Džada, Viljams Fihtners (seriāls “Izlaušanās”) un vēl pavisam jauniņā Natālija Portmane.
Vēl tikko aktuālās filmas “Sabiedrības ienaidnieki” ar… kāpēc gan ne?.. savas paaudzes izcilākajiem aktieriem Džoniju Depu un Kristjenu Beilu galvenajās lomās režisors ir tas pats Maikls Manns, līdzība starp abām filmām ir vairāk nekā uzkrītoša un ļoti interesanta. Noder spēlei  “atrodi 10 līdzības un atšķirības”.

Režisors Maikls Manns.
Lomās: Als Pačīno, Roberts de Niro, Vels Kilmers.

1 komentārs
  1. Parīze, es tevi mīlu! burvīga filma, kuru ir vērts noskatītes jo īpaši, ja esi pabijusi šajā šarmantajā pilsētā. es burtiski atgriezos tajā un kā no jauna staigāju pa pazīstamām vietām, kuras kā reiz filmā tiek atrādītas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.