Parex plazā – Madame Butterfly tiešraide no Metropolitēna operas

Sestdien, 7.martā, plkst.20 kinoteātrī Parex Plaza tiešraidē no Metropolitēna operas būs skatāma Džakomo Pučīni operas Madame Butterfly translācija.

Madame Butterfly ir viena no populārākajām Pučīni operām, kas stāsta par japāņu meitenes neiespējamo mīlestību pret amerikāņu virsnieku. Šīs jūtas ir traģiskas un skaistas kā tauriņa lidojums pretī gaismai, kura silda, apžilbina un sadedzina.
Slavenā kinorežisora, producenta un rakstnieka Entonija Mingelas iestudējums pieskaitāms pie Metropolitēna izrāžu zelta klasikas sērijas. Titullomā šajā iestudējumā būs redzama čīliešu soprāns Kristina Galardo-Domā.

Dziedātājas karjera sākās ar japāņu meitenes Čočosanas lomu Pučīni operā 1990.gadā Santjago teātrī. 1993.gadā viņu iepazina arī Eiropa, La Scala operteātrī nodziedot galveno lomu operā Bezdelīga. Kopš tā laika dziedātājas profesionālā ceļa norādes ir La Scala, Koventgārdena opera Londonā, Metropolitēna opera Ņujorkā, Vīnes, Parīzes, Cīrihes, Minhenes, Berlīnes opernami. Pēc Čočosanas lomas izpildījuma Londonas Koventgārdena operā dziedātāja tika apbalvota ar prestižo Lourensa Olivjē balvu par izcilo sniegumu operā.

Slavenais kinorežisors Mingela, kura veikums zināms filmu Angļu pacients, Talantīgais misters Riplijs cienītājiem, Pučīni operu iestudēja Metropolitēna operas 2006./2007.gada sezonas atklāšanai. Iestudējumā atspoguļojas režisora filmu māksla – operas ainas sasaucas ar platleņķa redzējumu, kuru pastiprina telpas un gaismas efekti, reti sastopami teātra izrādēs.

Šajā sezonā kinoteātrī Parex Plaza būs iespējams noskatīties vēl Vinčenco Bellīni Somnambula – 21.martā, kā arī Džoakīno Rosīni operu Pelnrušķīte ar latviešu opermūzikas izpildītāju Elīnu Garanču titullomā.

Ievērojot to, ka skatītājiem ir liela interese par operas Pelnrušķīte translāciju, kinoteātris pēc operas Pelnrušķīte tiešraides no Metropolitēna operas 9.maijā piedāvās noskatīties arī atkārtojumus, kas kinoteātrī Parex Plaza būs skatāmi 10.maijā un 13.maijā.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz operas pārraidēm nopērkamas kinoteātra Parex Plaza kasēs un internetā www.forumcinemas.lv

Šeit – fragments no Madame Butterfly fināla ainas Kristīnas Galardo – Domā izpildījumā.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.