Pārdomas pirms darba intervijas

Tu beidzot esi uzaicināta uz darba interviju, loģisks un pamatots ir nelielais stress, ko izjūti šai sakarā. Tādēļ espati.lv piedāvā tev dažus padomus, ko vajadzētu pārdomāt pirms šīs intervijas.

Intervētājs ir tavā pusē
Nebaidies no intervētāja un uzvedies brīvi un atvērti. Intervētājs nav tavs ienaidnieks, viņš drīzāk ir tavs draugs. Tu, iespējams, ļoti meklē sev darbu, tad saproti, ka uzņēmums tikpat ļoti izmisīgi meklē sev darbinieku. Tātad – iedomājies, ka runā ar kādu savu draugu un stāsti, kāpēc tad tu esi tā, kuru konkrētajam uzņēmumam vajag.

Tu vari jau atrasties uz skatuves, pirms ieej telpā, kur notiek intervija

Ne reizi vien ir dzirdēts par to, ka savu topošo priekšnieku vari satikt vēl pirms intervijas. Prātā nāk savulaik populārais seriāls Amulets. Viena no galvenajām varonēm Prū stāsta liftā sastaptajam tehniskajam darbiniekam, ka dodas uz pārrunām, bet noteikti darbu nedabūs un ka īsti viņu tas pat neinteresē. Kad Prū iegāja kabinetā uz pārrunām, tad sejā bija lasāms pārsteigums – tehniskais darbinieks izrādījās boss. Tā var gadīties ne tikai filmā, tādēļ apdomā savu uzvedību, rīcību un valodu tikko ieeja uzņēmuma telpās.

Intervētāji jau pārzina tavu CV

Pirms tu tiki uzaicināta uz darba interviju, potenciālais darba devējs jau iepazinās ar tavu CV. Tā kā tu dodies uz pārrunām – pusi no darba jau esi paveikusi. Jo uzaicinājums uz pārrunām nozīmē, ka tu atbilsti viņu kritērijiem, tagad iespējamais darba devējs vēlas redzēt, kas tu esi par cilvēku. Vai tu spēsi iederēties kolektīvā, ko jaunu tu vari dot. Pārdomā sava iespējamā darba specifiku un gatavojies iespējamai lomu spēlei un hipotētiskiem jautājumiem.

Trenējies un kļūsti labāka
Iespējams, ka šī darba intervija tev neatnesīs jaunu, labi apmaksātu darbu. Bet nezaudē dūšu, nekas nav beidzies. Jo uz vairāk intervijām tu būsi bijusi, jo labāk tu mācēsi sevi parādīt. Tikai treniņš var iemācīt kontrolēt savu ķermeņa valodu – sēdēt atvērtā pozā, neizrādīt uztraukumu utt. Un tieši pēc šādiem treniņiem tu atradīsi savu sapņu darbu.

Intervijā paspīdi, nevis centies būt uzmanības centrā

Tev ir divas ausis, smadzenes un mute. Lieto šīs maņas proporcionāli: klausies – domā – runā. Atceries, ka tu esi ieradusies uz interviju, nevis otrādi. Ļoti bieži tiek pieļauta kļūda, ka stresā netiek dzirdēti dažādi jautājumi, šie jautājumi tātad netiek arī atbildēti. Protams, tu vēlies izcelt savas labās īpašības, bet atceries, ka tev ir jāatbild uz jautājumiem, ir jāveidojas dialogam, nevis monologam.

10 komentārs
 1. Gadās arī otrādi, nākas klausīties intervētāja monologs, bet kad uzdod jautājumus, neļauj atbildēt, nemitīgi pārtraucot ar jautājumiem, uz kuriem būtu jau atbildēts iepriekš, ja vien noklausītos līdz galam. Ja nav laika klausīties, priekš kam tad vispār jāaicina uz intervijām? 🙂

 2. Ir bijis tā, ka ierodies uz darba interviju, uzņēmuma vadība ir aizmirsusi, ka tāda intervija ir sarunāta. Vadītājs (intervētājs) uzņēmumā nav uz vietas, pārējie izmisīgi skraida un meklē, kurš varētu interviju vadīt. Smieklīgi!
  Un ir arī tā, ka it kā meklē darbinieku, bet intervijas laikā no tevis tikai paņem labākās idejas uzņēmumam un viss! Tā kā ar tām darba intervijām ir jautri.

 3. Par to, ka darba devējs pārzina CV pirms darba intervijas, ir diezgan diskutabli. Bija tā, ka uzņēmumam vajadzēja sūtīt gan CV, gan motivācijas vēstuli. Taču darba intervijā konstatēju, ka ne viens, ne otrs nav atvērts. Pat manu vārdu intervētāja vairākas reizes pārjautāja, jo nevarēja atcerēties. Faktiski, t.s. darba devēja “veiksmīgi” notērēja gan manu gan savu laiku, jo viņiem es nederēju. Tiesa gan, tāda apstākļa dēļ, kuru biju skaidri minējusi gan CV, gan motivācijas vēstulē!

 4. Es domāju, ka pirmajā brīdī viss jau ir skaidrs – ir vai nav cilvēks atbilstošs – jo Cv jau pirms tam ir izstudēts – atliek tik apskatīties, vai tas atbilst, paskatoties uz cilvēku.

 5. Tā kā pati esmu bijusi kā atlases speciāliste, tagad, kad meklēju darbu, man patiesi ir interesanti sēdēt galda otrā pusē un atbildēt uz jautājumiem. Jau ienākot, es vēroju kādas ir darbinieku savstarpējās attiecības, apģērbs, kāda ir viena no uzņēmuma sejām “sekretāre”, utt. Arī kas vada intervijas, kādi jautājumi tiek uzdoti, protams, arī nekautrējos uzdot jautājumus par uzņēmumu. Tā ir, jo vairāk intervijas būs bijušas, jo labāki būs turpmākie rezultāti! 🙂

 6. Man piezvanīja no liela uzņēmuma un teica, ka ir atraduši manu CV datu bāzē(cv-online) un aiciunāja uz interviju, jo biju cilvēks, kuru viņu meklē…uz to brīdi man bija labi apmaksāts darbs un īsti pat netaisījos to mainīt, bet…ja nu kas labāks? Tā nu aizgāju uz interviju…sapratu, ka šis uzņēmums nav priekš manis, jo intervēja mani no pozīcijas – Kādēļ jūs vēlaties strādāt mūsu uzņēmumā?, bet ne no tādas – Kādēļ jūs esat vajadzīga mums un ko mēs piedāvājam…sēdēja vesela komisija un spieda gāzi grīdā ar jautājumiem…kurš ko gudrāk pajautās un sarežģitāk paskaidros…biju laimīga, ka tiku prom…uh 🙂

 7. Jap, ir bijis (vismaz divas reizes), ka rodas sajūta – mani nevis intervē, bet izmanto informācijas iegūšanai vai konsultācijai.
  Arī ar CV īsti nebija iepazinušās vismaz divas personāla speciālistes.
  Bet par to pieredzi no intervēšanās – ir jau ar katru reizi it kā mazliet vieglāk, tomēr katrs uzņēmums ir savādāks un cilvēki arī ir ļoti dažādi, un uztraukums nekur negrib pazust…

 8. Esmu bijusi darba intervijás, kur ir lomu spēles, jautājumi no personāla atlases speciālistiem utt. 5 cilvēki tevi vērtē, ir vairākas kārtas un ir arī tiešām labi kandidāti! Bet…..beigās pieņem kādu studentiņu, vai praktikantu par minimālo algu vai pat mazāk!!!! Plus vēl tam-nav ne atteikuma vēstules ne tml.pateicība par veltīto laiku vai tml. Nu neticu vairs tām darba intervijām mūsu laikos!!! Darba devējiem ar vairs nav nekādas elementāras cieņas pret darba ņēmējiem.

 9. ļoti reti, kad darbinieki no uzņēmuma puses ir gatavi intervijai ar potenciālo darbinieku un liela daļa nemaz nemāk to darīt. Ir arī pozitīvi gadījumi, tomēr lielākoties ir pierādījies pirmais vairants.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.